Rod Laver gotowy na przyjęcie Djokovica na Grand Slam

Pisanie matematyczne (USA), 30 sierpnia (EFE). Wszystko jest gotowe na kortach Narodowego Centrum Tenisowego Billie Jean King, aby Novak Djokovic, numer jeden na świecie, rozpoczął swoją misję ukończenia turnieju Wielkiego Szlema w tym samym sezonie podczas rywalizacji w US Open.

Podczas gdy legendarny Rod Laver, nazywany „Rocket” ze względu na moc swojej rakiety, jest również gotowy, aby sprawdzić, czy za dwa tygodnie Djokovic może zostać pierwszym graczem, który ukończy kurs od 1969 roku i zostać trzecim graczem, który ukończy kurs. W historii tenisa.

Laver zawsze powtarzał, że marki biją się i nie jest wyjątkiem, wręcz przeciwnie, zawsze cieszy się, że inni tenisiści je sprzedają.

Żaden człowiek nie wygrał Australian Open, Roland Garros, Wimbledonu i US Open w tym samym sezonie, odkąd leworęczny Laver zrobił to po raz drugi, 52 lata temu.

To było tak dawno temu, że Beatlesi mieli uruchomić Abbey Road, a Ameryka wciąż cieszyła się z moonwalk Neila Armstronga.

Minęły dziesięciolecia, a Laver, który również ukończył swoje specjalizacje jako amator w 1962 roku, oraz Don Badge, który zrobił to w 1938 roku, pozostają jedynymi zawodnikami, którzy osiągnęli największe osiągnięcie w tenisie.

To zaskakuje Lavera, nawet jeśli, jak to ujął, „trudno jest połączyć je wszystkie razem”.

Dziś wymaga umiejętności na różnych nawierzchniach: US Open i Australian Open rozgrywane są na dwóch rodzajach kortów twardych: Roland Garros na czerwonej glinie i Wimbledon na trawie.

Wymaga również unikania kontuzji, analizowania każdego przeciwnika podczas 28 meczów rozłożonych na osiem miesięcy i radzenia sobie z klimatem każdego dnia.

Laver twierdzi, że jego zwycięstwo zawsze opierało się na bezmyślności, aby ukończyć pełny Wielki Szlem, co w niczym nie przypomina Djokovicowi, który nie ma problemu z mówieniem o tym celu i że według legendarnego australijskiego tenisisty może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku .

W obecnej sytuacji Djokovic jest pierwszym człowiekiem od czasu Lavera, który zdobył pierwsze trzy główne tytuły sezonu.

Na przykład Szwajcar Roger Federer i Hiszpan Rafael Nadal nie zdołali nawet osiągnąć półmetka, wygrywając w tym samym roku Australian Open i Roland Garros.

Czołowy rozstawiony Djokovic wystartuje we wtorek wieczorem do US Open przeciwko 18-letniemu Holgerowi Ronowi, który debiutuje w wielkim szlemie.

Światowy numer jeden będzie musiał pokonać Rona, a następnie sześć kolejnych meczów, które nazywa „wyjątkową okazją”.

Amerykanka Serena Williams, która upadła na tegorocznych Open World Championships, była blisko w 2015 roku, wygrywając swoje pierwsze trzy duże slamsy roku, zanim przegrała z włoską Robertą Vinci w półfinale US Open w jednym z największych niespokojnych wydarzeń w tenisie. … .

Cichy i skromny Laver, który od lat mieszka w północnej części hrabstwa San Diego, przyznał, że nigdy nie czuł szczególnej satysfakcji z bycia ostatnim człowiekiem, który wygrał mistrzostwa Wielkiego Szlema. Zawsze chciał, by dołączył do niego przybysz, którym teraz mógł być Djokovic.

83-letni Laver miał 31 lat, kiedy ukończył pełny kurs Grand Slam; 34-letni Djokovic dzieli męski tag w 20 najważniejszych tytułach w karierze z Federerem i Nadalem, którzy doznali kontuzji i nie grali w US Open.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *