Roland Garros 2021: Nadal i Djokovic na tym samym torze co Fund | Sporty

Trzy dni po rozpoczęciu turnieju Roland Garros w czwartek przeprowadził główne losowanie zdjęć w bardzo prostym akcie, bez pojawienia się żadnej sceny ani bohaterów. Za zamkniętymi drzwiami wielki francuski system sporządzał mapy dróg w Bois de Boulogne przez następne dwa tygodnie i wynik końcowy jest pewien: Rafael Nadal i Novak Djokovic nie wydadzą ponownie finału w zeszłym roku. Hiszpan zajął trzecie miejsce (wg th ocena Current) i aspiruje do zdobycia czternastego tytułu, który będzie jego dwudziestym pierwszym majorem, gdyż wypadł po tej samej stronie, co Serb, numer jeden.

więcej informacji

Co to znaczy? Jeśli awansują, to obaj mogliby spotkać się w poprzednim sezonie, półfinałach, po finałowej walce o tytuł w Rzymie (7-5, 1-6 i 6-3 na korzyść Nadala). „To może zabrzmieć szalenie, ale chciałbym, żeby pasowały do ​​obrazu. Novak zagra lepiej niż w zeszłym roku, to kwestia psychologiczna” – powiedział kilka dni temu w wywiadzie dla gazety. L’Equipe Goran Ivanesevic, członek sztabu szkoleniowego Nole. Tak więc na tej drodze pojawiają się zakręty, które stawiają Aleksieja Popyrina jako pierwszą przeszkodę na Wyspach Majorki, które wylądowały w środę w Paryżu, a ten czwartek już rajdował na pełnych obrotach.

Nadal, lat 34, przez dwie godziny trenował u Philippe Chatrier, a po południu dowiaduje się, jaka byłaby jego domyślna ścieżka, z której będą się pojawiać nazwiska takie jak Richard Gasquet czy Hugo Gaston, zawsze zgodnie z logiką szczęśliwości (druga runda), Lorenzo Sonego (trzecia runda). ), Yannik Sinner (ósmy), Andrei Rublev lub Diego Schwartzman (czwarty) i sam Djokovic w półfinale. Punktem wyjścia był Boberin, 21-letni Australijczyk (62. miejsce na świecie) uderzający mocno w piłkę, którego Nadal opuścił już trzy tygodnie temu (słabo 6-3) na piaskach Caja Mágica w Madrycie.

W międzyczasie Serb zadebiutuje przeciwko amerykańskiemu Tenness Sandgrenowi, a remis w wirtualnych kwartałach zremisuje z Rogerem Federerem, o ile legendarny 39-latek Szwajcar rozegra tylko jeden mecz na glinie przed sezonem. Trzy na całej trasie – udało ci się pokonać pierwsze cztery przeszkody. Na razie mecz Basel przeciwko graczowi rozpocznie się od rundy kwalifikacyjnej iz wyprzedzeniem dał do zrozumienia, że ​​jego priorytetem jest przybycie w jak najlepszych warunkach na Wimbledonie; Innymi słowy, Paryż oznaczał dla niego ponowne połączenie, a nie cel.

Jeśli chodzi o drużynę kobiet, losowanie przyniosło strome stoki dla głównej hiszpańskiej aktorki, Garbini Muguruza. Kobieta z Caracas, która obecnie zajmuje 13. miejsce w składzie WTA, zadebiutuje z młodą Martą Kostyuk (18 l.) I spotka się w drodze na wirtualny finał z zawodniczkami takimi jak Polka Ija Swiatik (ósma) Amerykanka Sophia Kenin ( czwarty) lub numer jeden w ostatnim czasie, Australijka Ashley Barty (półfinał). W ostatecznej wersji Muguruza, zwycięzca 2016 roku, przegrał w trzeciej rundzie z Danielem Collinsem.

Możesz śledzić EL PAÍS DEPORTES pod adresem Serwis społecznościowy Facebook s ŚwiergotLub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *