Rosja akceptuje wykluczenie z mundialu Katar 2022 | piłka nożna | Sporty

Rosyjski Sąd Arbitrażowy ds. Sportu ogłosił we wtorek, że Rosyjski Związek Piłki Nożnej wycofał odwołanie od decyzji FIFA o wykluczeniu drużyny z rozgrywek międzynarodowych i zgodził się na wykluczenie jej z mistrzostw świata w 2022 roku.

„Procedura zostanie wkrótce zamknięta” – powiedział w komunikacie Sąd Arbitrażowy ds. Sportu po tym, jak 18 marca rosyjska piłka nożna doznała pierwszej porażki, kiedy Sąd Arbitrażowy ds. Sportu nie zawiesił sankcji FIFA w oczekiwaniu na decyzję dotyczącą meritum sprawy. walizka.

W związku z tym reprezentacja La Sbornaya, zakwalifikowana do ćwierćfinału Mistrzostw Świata 2018, które odbywały się w jej kraju (Rosja), nie mogła wziąć udziału w play-off pod koniec marca o mistrzostwo kraju (21 listopada). – 18 grudnia), pozostawiając Polsce drogę do zdobycia biletu do Doha.

Zamiast tego Federacja Rosyjska kontynuuje walkę z Europejskim Związkiem Piłki Nożnej, który zawiesił swoje kluby i drużyny w europejskich rozgrywkach, podczas gdy jej kobieca drużyna wciąż liczy na udział w Euro 2022 w tym roku w Anglii.

„W tej chwili nie opracowano żadnego kalendarza procesów”, ostrzega TAS.

Z drugiej strony, państwo sportowe odnotowało szereg nowych operacji przeciwko sankcjom nałożonym przez władze sportowe po inwazji armii rosyjskiej na Ukrainę.

Rosyjskie federacje łyżwiarstwa figurowego, biathlonu, wioślarstwa, Piłka nożna A gimnastycy reagują w ten sposób na wykluczenie swoich sportowców z zawodów międzynarodowych, zgodnie z ustaleniami TAS. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.