Rosja chce zorganizować „gry równoległe”

Rosja planuje reedycję gry przyjaźni lub gry przyjaźni, Wielodyscyplinarne wydarzenie stworzone przez Związek Radziecki czterdzieści lat wcześniej w celu bojkotu Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku. Inicjatywę potwierdził rosyjski minister sportu Oleg Matitsyn w uwagach opublikowanych w dn Oficjalna strona Kremla.

„Nadal stosujemy się do instrukcji (Putina) dotyczących zorganizowania Światowych Igrzysk Przyjaźni jesienią 2024 roku” – powiedział Mattisen. „Uważamy za konieczne maksymalne wykorzystanie zasobów rosyjskich i międzynarodowych organizacji publicznych i państwowych, aby z powodzeniem organizować igrzyska, które w przyszłości powinny odbywać się regularnie” – dodał.

Decyzja jest następna Rosyjscy i białoruscy sportowcy zostali wykluczeni z zawodów międzynarodowych w wyniku inwazji na Ukrainęktórą Rosja nazywa „specjalną operacją wojskową”. Niektóre sporty olimpijskie, takie jak łucznictwo, wioślarstwo, kolarstwo, judo, szermierka, pięciobój nowoczesny, taekwondo, tenis stołowy i triathlon, ponownie przyjęły sportowców z tych dwóch krajów, ale lekkoatletyka nie.

W ramach sankcji nałożonych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, Międzynarodowe zawody sportowe nie mogą odbywać się w Rosji ani na Białorusi. Nie mogą też wywieszać swojej flagi, śpiewać hymnu narodowego ani eksponować żadnego ze swoich symboli narodowych.

Jednak Międzynarodowy Komitet Olimpijski zalecił, aby jego sportowcy mogli wrócić na międzynarodowe zawody pod neutralną flagą. Władze nie zdecydowały jeszcze, czy dopuścić te kraje do udziału w paryskich igrzyskach olimpijskich, które odbędą się od 26 lipca do 11 sierpnia 2024 roku.

Bojkot i zimna wojna

W 1979 roku, w wyniku inwazji Związku Radzieckiego na Afganistan, Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie postanowiły Bojkot igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Cztery lata później Związek Radziecki i osiem sprzymierzonych krajów zrobiło to samo na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles i zorganizowało Pierwsze gry przyjaźni.

Wydarzenie odbywało się od czerwca do września w dziewięciu różnych krajach: Bułgarii, Kubie, Czechosłowacji, Niemczech Wschodnich, Węgrzech, Korei Północnej, Mongolii, Polsce i Związku Radzieckim. W wydarzeniu wzięło udział około 50 krajów Związek Radziecki zwyciężył ze 126 złotymi medalamiZa nią uplasowała się Niemiecka Republika Demokratyczna z 50.

Wiele ówczesnych mediów porównywało wyniki Igrzysk Przyjaźni z Igrzyskami Olimpijskimi. Sportowcy z bloku wschodniego osiągnęli lepsze wyniki niż zwycięzcy olimpijscy w 20 z 41 zawodów lekkoatletycznych.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *