Rosja jest gotowa wejść na igrzyska „tylnymi drzwiami”, pod pewnymi warunkami

Rosja jest gotowa wejść „tylnymi drzwiami” na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. To znaczy bez hymnu i flagi. Oczywiście nie zaakceptuje narzucania sportowcom podpisu politycznych oświadczeń przeciwko wojnie na Ukrainie.

„To jest czerwona linia. Nie podpiszą żadnego oświadczenia. W tych warunkach nasi sportowcy nie wezmą udziału w międzynarodowych zawodach ”- powiedział rosyjski minister sportu.Oleg Matitsyn, przed Dumą Państwową lub Sejmem.

Niedawno Międzynarodowy Komitet Olimpijski odmówił zaproszenia zarówno Rosjan, jak i Białorusinów Udział w Letnich Igrzyskach nie martwi Moskwy, Uświadom sobie, że rok to długi czasnawet z wojną.

W rzeczywistości, Kreml w żaden sposób nie myśli o bojkocie igrzysk olimpijskich, co zrobił Związek Radziecki W Los Angeles 84 po West Moscow District 80.

Rosja chce, aby tor wydał wyrok

Rosja może być coraz bardziej izolowana w oczach zachodnich MSZale faktem jest, że rosyjscy sportowcy aktywnie uczestniczą w turniejach kwalifikacyjnych.

Za zgodą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który zrzekł się odpowiedzialności na rzecz federacji międzynarodowych, Niedawno Rosjanie uczestniczyli jako neutralni w mistrzostwach świata w judo (Katar) i taekwondo (Azerbejdżan).

To samo stało się w europejskim pojedynku, który odbył się w BułgariiMistrzostwa zostały przesunięte po tym, jak Polska odmówiła wiz wjazdowych rosyjskim i białoruskim sportowcom.

Moskwa publicznie potępia dyskryminację sportowcówale nie ukrywa zadowolenia z obecnego oporu MKOl wobec nacisków zachodnich rządów, w tym rządu ukraińskiego.

Jeśli nigdy nie wykluczyłeś rosyjskiego tenisa i kolarstwa, tak jak zapasy czy tenis stołowyMiędzy innymi gimnastyka również otworzyła dla nich swoje podwoje w zeszłym tygodniu, choć do rywalizacji będą mogli wrócić dopiero na początku 2024 roku.

Nie dawaj sportowcom broni do przekręcania

Ten, kto nie macha ręką, jest Lekkoatletyka, która do tego czasu nałożyła już sankcje na Rosję za państwowy doping. Prezydent World Athletics Sebastian Coe wybrał dwie drużyny I nie wygląda na to, żeby Rosjanie mogli zrobić olimpiadę.

Tam, gdzie nie mają wyboru, jest podnoszenie ciężarów, Tak jak Rosjanie byli już wielokrotnie karani w ostatnich latach za spożywanie zakazanych substancji. Ani jeden rosyjski zawodnik nie wystartował w czerwcu w Grand Prix Hawany, które jest niezbędne do walki o medal w Paryżu.

Wątpliwości pozostają w boksie, pływaniu, piłce wodnej, nurkowaniu i pływaniu synchronicznymTen ostatni system przez lata był zmonopolizowany przez Rosjan. Tymczasem Rosjanie wydają się mieć opcje w spływie kajakowym i spływie kajakowym.

ze swojej strony, MKOl nie jest też skłonny do rewizji swojej decyzji zakazującej Rosjanom i Białorusinom udziału w sportach zespołowychTo dotkliwa porażka Rosjanek, zwłaszcza w siatkówce i piłce ręcznej kobiet.

W sprawie Rosyjscy sportowcy, którzy z powodu wojny opuścili turnieje kwalifikacyjneMiędzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził, że nie będzie zwracał się do międzynarodowych federacji o dostosowanie swoich mistrzostw do potrzeb Rosjan i Białorusinów.

wariant azjatycki

Rosja ma alternatywę. Igrzyska Azjatyckie odbędą się od 23 września do 8 października w Hangzhou w Chinach.

AFC zezwoliło na udział pół tysiąca rosyjskich i białoruskich sportowców na wspomnianych Igrzyskach, coś, co MKOl również z zadowoleniem przyjmuje.

Rosjanie i Białorusini Nie są uprawnieni do otrzymywania medali ani udziału w zawodach drużynowychale teoretycznie mogliby osiągnąć minimum, które pozwoliłoby im wyjechać do stolicy Francji w ciągu roku.

Wobec braku dwóch miesięcy od ww. gier, Moskwa nie potwierdziła jeszcze przyjęcia zaproszenia i wysyła delegację do Chin.

Tymczasem rosyjski prezydent powiedział: Władimir Putin, znany prezydentowi MKOl Thomasowi Bachowi, milczy.Chociaż jego stanowisko wobec tego, co nazywa „upolitycznieniem sportu”, jest znane.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *