Rosja odpowiada na zakaz korzystania z Instagrama za pomocą aplikacji Rossgram

Inwazja na Ukrainę pociągnęła za sobą szereg kosztów dla Rosji, począwszy od międzynarodowego odrzucenia, a skończywszy na rosnącej liście sankcji gospodarczych. Kolejnym skutkiem wojny jest rodzaj cyfrowego zaciemnienia, dlatego grupa lokalnych przedsiębiorców uruchomiła aplikację do pokonania blokady Rossgram. Instagram Partnerzy nie żyją.

Oprócz możliwości udostępniania zdjęć i filmów, nowe oprogramowanie uruchamia takie funkcje, jak crowdfunding i płatny dostęp do niektórych treści. Według zdjęć jego elewacji udostępnionych przez promotora Alexandra Zubova, projekt i paleta kolorów są bardzo podobne do tych u amerykańskiego konkurenta, poinformował. Reuters.

Jak opublikowano w sieci społecznościowej VKontakte, która służy również jako menedżer PR Rossgram, „Mój partner Kirill Filimonov i nasza grupa programistów byli już gotowi na ten obrót wydarzeń i postanowili nie przegapić okazji stworzenia rosyjskiego odpowiednika popularnej społeczności sieć, którą kochają nasi rodacy”.

Brytyjska agencja informacyjna zauważyła, że ​​Rosja wprowadziła „w ostatnich miesiącach” kilka krajowych produktów produkcyjnych w zakresie sprzętu i oprogramowania. Niektóre przykłady to smartfony AYYA T1 z państwowego konglomeratu Rostec i Yappy, Gazprom Media odpowiedział chińskiej platformie TikTok.

Podsumowując tę ​​notatkę, która zbiegła się z datą uruchomienia aplikacji, nie można było uzyskać dostępu do Rossgrama z Ameryki Łacińskiej. Jego opis w wyszukiwarkach wskazywał, że jest to „nowa sieć społecznościowa ze znajomym i intuicyjnym interfejsem, wieloma możliwościami i łatwością użytkowania”.

Rekomendacje wydawców
You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.