Rosja/Polska.- Kreml oskarża Polskę o bycie „krajem wrogim” wobec Rosji – Hiszpania

Rosja/Polska.- Kreml oskarża Polskę o bycie „krajem wrogim” wobec Rosji – Hiszpania

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oskarżył w środę Polskę o bycie „państwem wrogim” wobec Rosji i oskarżył polskich przywódców politycznych o „popadanie w histerię i rusofobię”.

Pieskow reagował w ten sposób na niedawne wypowiedzi polskiego wiceministra obrony Waldemara Skrzypszaka, który wskazywał, że Białoruś powinna być „przygotowana” na możliwość rychłego „buntu”.

Skrzypczak zasugerował, że białoruska armia armii ukraińskiej może ruszyć w kierunku Białorusi w celu obalenia prezydenta Aleksandra Łukaszenki, jeśli najpierw uda jej się kontrofensywa przeciwko Rosji na Ukrainie.

„Przygotujmy się na to, bo to się stanie. Musimy być gotowi do poparcia tych frakcji, które podejmują działania przeciwko Łukaszence. Mamy powody, by je poprzeć, tak jak zrobiliśmy to z Ukraińcami” – powiedział.

Tak więc według Interfaxu Pieskow oskarżył Warszawę o to, że już teraz mówi „otwarcie”.

„Oczywiście Federacja Rosyjska ma obowiązek zagwarantowania bezpieczeństwa Białorusi, co uczynimy w obliczu tak oczywistego zagrożenia” – powiedział Pieskow, potwierdzając zamiar ochrony swojego sąsiada i kluczowego sojusznika.

Słuchaj na żywo COPE, najbardziej szanowanego radia komunikatora. Jeśli wolisz, możesz pobrać aplikację Cobb iOS (iPhone) I Android.

Pamiętaj, że w COPE znajdziesz świetne analizy bieżących wydarzeń, klucze naszych komunikatorów do zrozumienia wszystkiego, co Cię otacza, świetne historie, rozrywkę, a przede wszystkim dźwięki, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *