Rosja unika potencjalnej katastrofy, ponieważ nowy moduł stacji kosmicznej w końcu dociera na właściwą orbitę

Rosja unika potencjalnej katastrofy, ponieważ nowy moduł stacji kosmicznej w końcu dociera na właściwą orbitę

Nauka startuje nad rakietą Proton-M.

Nauka startuje nad rakietą Proton-M.
obrazek: Roskosmos

Nowy moduł rosyjskiej stacji kosmicznej, zwany Nauka, jest obecnie w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale sonda początkowo nie zdołała ukończyć pierwszego spalania na orbicie, co prowadzi do obaw, że może nie ukończyć lotu. Na szczęście zespołowi Nauki na Ziemi udało się dokonać korekty kursu i jednostka znajduje się teraz na właściwej orbicie, aby kontynuować swoją podróż.

Nauka wydaje się zabierać ze sobą nieszczęście w kosmos.

Rosyjskie Laboratorium Wielozadaniowe, jak oficjalnie wiadomo, działa od końca lat 90. i miało zostać uruchomione w 2007 roku, ale uniemożliwiło to szereg problemów technicznych – od brudnych zbiorników paliwa po przestarzałe komponenty. Dwa elementy jednostki, śluza powietrzna i chłodnica, zostały wystrzelone na Międzynarodową Stację Kosmiczną 11 lat temu, gdzie od tego czasu czekają.

Wielki dzień wreszcie nadszedł wczoraj Kiedy Nauka, wraz z nowym ramieniem robota w Europie, Wystrzelony Z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie na rakiecie Proton M. Start okazał się udany, ponieważ 43300-funtowa jednostka dotarła na orbitę i zakończyła wszystkie trzy fazy klasy. Oczekuje się, że moduł dotrze do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 29 lipca, kiedy to zadokuje w porcie perygeum rosyjskiego modułu Zvezda.

Wcześniej dzisiaj cała ekspedycja wydawała się być w niebezpieczeństwie, jak donosiły . pojawił się Problem z komputerem pokładowym, który uniemożliwiał użycie jego głównych silników do ukończenia pierwszego spalania jego silnika orbitalnego. . Nauka potrzebuje tych silników do dokonywania korekt kursu, które przeniosą je na Międzynarodową Stację Kosmiczną i zapobiegną ich wpadnięciu w ziemską atmosferę. O 15:10 czasu wschodniego 22 lipca Roscosmos napisał na Twitterze, że test startowy systemu napędowego Nauka i spalenie łaty orbity były nominalne. Wygląda na to, że Nauka wróciła na właściwe tory.

That said, the undocking of the Pirs Docking Compartment was przeniesiono Od następnego piątku 23 lipca do soboty 24 lipca do 20:00 czasu EST. Pirs zajmuje obecnie ostatnie miejsce dokowania Nauki i zostanie usunięte dopiero po potwierdzeniu, że Nauka jest zadowalająca w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

„Błąd oprogramowania spowodował problem z głównymi silnikami” – powiedział Jonathan McDowell, astrofizyk z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, przez co przez pewien czas stały się bezużyteczne. Powiedział, że wstępne spalanie powinno odbywać się przy użyciu „mniejszych zapasowych silników”. Nie wiadomo jeszcze, czy Roscosmos korzysta z głównych sterowników, czy z systemu zapasowego.

Wydaje się, że dzisiejszy problem z kluczowymi kierowcami to nie jedyny problem, przed którym stoi ekspedycja. jako wiadomości kosmiczne Raporty, problemy te obejmują „niemożność potwierdzenia rozmieszczenia anteny i celu dokowania zgodnie z oczekiwaniami, a także problemy z czujnikami podczerwieni i silnikami odrzutowymi”. Według SpaceNews nie jest od razu jasne, jak poważne będą problemy i czy wpłyną one na plany dokowania.

Oczywiście każdy problem, który uniemożliwiłby pomyślne zadokowanie modułu Nauka do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, byłby poważnym ciosem dla programu rosyjskiej stacji kosmicznej, która ostatnio zmagała się ze starzejącą się infrastrukturą, oraz Stanów Zjednoczonych. Sankcje skierowane na przemysł kosmiczny.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *