Rosja wezwała ambasadora Polski do Moskwy, by zaprotestować przeciwko wydaleniu dyplomatów.

Mateusz Morawiecki, Premier RP / FOT.TEDI / NEWSPIX.PL / ZUMA PRESS / CONTACTOPHOTO

Po wydaleniu z Warszawy 45 dyplomatów rosyjskich przed dwoma tygodniami wezwanie polskiego ambasadora jest początkiem nowej międzynarodowej odpowiedzi skierowanej do rosyjskiej osoby dyplomatycznej za granicą w konflikcie zapoczątkowanym przez rosyjską inwazję na Ukrainę.

Polski rząd potwierdził, że rosyjski MSZ wezwał ambasadora Polski do Moskwy Krzysztofa Krożewskiego w proteście przeciwko wydaleniu urzędników ambasady.

Wezwanie polskiego ambasadora następuje dwa tygodnie po wydaleniu przez Warszawę 45 rosyjskich ambasadorów, co oznacza początek nowej międzynarodowej odpowiedzi na zagraniczny konflikt rosyjskiej dyplomacji w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kaminsky potwierdził na Twitterze, że 45 rosyjskich szpiegów udających „dyplomatów” zostało wydalonych w celu „zniszczenia” sąsiedniej siatki szpiegowskiej.

Rzecznik polskiego MSZ Lucas Jasina potwierdził apel ambasadora do polskich mediów, ale sieć radiowa ZET zapowiedziała, że ​​nie będzie komentować.

Mimo wypędzeń i twardego stanowiska Polski wobec rosyjskiej inwazji oba kraje nadal utrzymują stosunki dyplomatyczne. Mieści się w nim Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie, Wydział Ambasady oraz Ambasady Publiczne w Krakowie, Gdańsku i Bosnanie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.