Rosyjska policja przygotowuje się do ewentualnych zamieszek podczas Euro Sports

Rosyjskie siły bezpieczeństwa przygotowują się na potencjalne zamieszanie podczas Pucharu Europy w Sankt Petersburgu, na którym odbędą się sześć meczów z pierwszego etapu i jeden z ćwierćfinałów.

Kilkadziesiąt policjantów uczestniczyło w tę sobotę w policyjnych manewrach przed Gazprom Arena, gdzie gra Zenit, a mecze odbędą się od 12 czerwca do 2 lipca.

Policjanci byli wyposażeni w tarcze, psy i inny sprzęt do kontroli zamieszek, a towarzyszyły im specjalne samochody do konfrontacji z wirtualnymi grupami niezdyscyplinowanych kibiców.

Władze dawnej stolicy carskiej spodziewają się kilku tysięcy kibiców, ponieważ wiele drużyn, które zagrają w mieście, to kraje sąsiednie lub bardzo bliskie, takie jak Polska, Finlandia czy Szwecja.

Według komitetu organizacyjnego kibice z zagranicy nie będą potrzebować wizy, a ich identyfikator FAN, czyli paszport kibica, będzie warty, podobnie jak negatywny test PCR.

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w tym tygodniu dekret nakazujący wzmocnienie środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa kibicom w Sankt Petersburgu od 2 czerwca do 12 lipca.

Z kolei Francuz David Trezeguet, mistrz Europy w 2000 roku, jego złoty gol w finale z Włochami, wniósł dziś trofeum do miasta Niva.

Fanów można sfotografować z trofeum w sobotę i niedzielę w Twierdzy Piotra i Pawła, jednym z symboli miasta.

W Sankt Petersburgu odbyło się sześć meczów, trzy z grupy B (Belgia, Rosja, Dania i Finlandia) oraz trzy kolejne z grupy E (Hiszpania, Szwecja, Polska i Słowacja).

Stadion w Sankt Petersburgu, który został otwarty na Mistrzostwa Świata 2018, będzie gospodarzem meczu Rosja-Belgia 12 czerwca; 16 czerwca, Rosja i Finlandia; A w dwudziestym pierwszym, Finlandia-Belgia.

Ponadto będzie gospodarzem trzech meczów grupy E, początkowo zaplanowanych w Dublinie: w Polsce i na Słowacji, 14 czerwca; Szwecja i Słowacja 18, Szwecja i Polska 23.

2 lipca na stadionie nad Zatoką Fińską odbędzie się jeden z ćwierćfinałów mistrzostw Europy, który odbędzie się w dwunastu miastach.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *