Rosyjska policja przygotowuje się do ewentualnych zamieszek podczas Euro Sports

Rosyjskie siły bezpieczeństwa przygotowują się na potencjalne zamieszanie podczas Pucharu Europy w Sankt Petersburgu, na którym odbędą się sześć meczów z pierwszego etapu i jeden z ćwierćfinałów.

Kilkadziesiąt policjantów uczestniczyło w tę sobotę w policyjnych manewrach przed Gazprom Arena, gdzie gra Zenit, a mecze odbędą się od 12 czerwca do 2 lipca.

Policjanci byli wyposażeni w tarcze, psy i inny sprzęt do kontroli zamieszek, a towarzyszyły im specjalne samochody do konfrontacji z wirtualnymi grupami niezdyscyplinowanych kibiców.

Władze dawnej stolicy carskiej spodziewają się kilku tysięcy kibiców, ponieważ wiele drużyn, które zagrają w mieście, to kraje sąsiednie lub bardzo bliskie, takie jak Polska, Finlandia czy Szwecja.

Według komitetu organizacyjnego kibice z zagranicy nie będą potrzebować wizy, a ich identyfikator FAN, czyli paszport kibica, będzie warty, podobnie jak negatywny test PCR.

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w tym tygodniu dekret nakazujący wzmocnienie środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa kibicom w Sankt Petersburgu od 2 czerwca do 12 lipca.

Z kolei Francuz David Trezeguet, mistrz Europy w 2000 roku, jego złoty gol w finale z Włochami, wniósł dziś trofeum do miasta Niva.

Fanów można sfotografować z trofeum w sobotę i niedzielę w Twierdzy Piotra i Pawła, jednym z symboli miasta.

W Sankt Petersburgu odbyło się sześć meczów, trzy z grupy B (Belgia, Rosja, Dania i Finlandia) oraz trzy kolejne z grupy E (Hiszpania, Szwecja, Polska i Słowacja).

Stadion w Sankt Petersburgu, który został otwarty na Mistrzostwa Świata 2018, będzie gospodarzem meczu Rosja-Belgia 12 czerwca; 16 czerwca, Rosja i Finlandia; A w dwudziestym pierwszym, Finlandia-Belgia.

Ponadto będzie gospodarzem trzech meczów grupy E, początkowo zaplanowanych w Dublinie: w Polsce i na Słowacji, 14 czerwca; Szwecja i Słowacja 18, Szwecja i Polska 23.

2 lipca na stadionie nad Zatoką Fińską odbędzie się jeden z ćwierćfinałów mistrzostw Europy, który odbędzie się w dwunastu miastach.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *