Rosyjskie cięcia gazu w Polsce i Bułgarii testują jedność UE Komentarz

Władimir Putin minął Rubikana. Odcinając gaz do Polski i Bułgarii, zmusza innych do wyboru dostosowania się do jego żądań lub przyjęcia szkodliwego embarga energetycznego. To popycha UE ku ważnemu testowi jej jedności.

Od czasu inwazji na Ukrainę Rosja nadal eksportuje do Europy 100 miliardów metrów sześciennych (pcm) gazu rocznie, podczas gdy Zachód nie zezwala na import energii. Jasne jest, dlaczego. Sprzedaż gazu w Rosji osiągnie 54 miliardy dolarów (ில்லியன் 51 miliardów) w 2021 roku. Jedna trzecia dystrybucji UE jest zależna od Rosji.

W pewnym sensie kolejny krok powinien być jasny. Bułgaria w 100% polega na Rosji i mówi, że decyzja Putina o ograniczeniu dostaw dla tych, którzy nie płacą w rublach, może być obok innych. Jeśli UE zemści się, odrzucając żądania, zakończy się absurdalna sytuacja finansowania wojny. Wskazał już drogę do zmniejszenia importu o dwie trzecie w tym roku.

Putin wie, że sprawy nie są takie proste. Polska jest mniej niż 50% zależna od rosyjskiego gazu, 75% jej magazynów jest zapełnione, a kontrakt i tak wkrótce wygasa. Jednak według AGSI równoważne oszczędności w UE wynoszą tylko 32%. Szacujemy, że będzie to kosztować 50 mld USD i wymagać 50 mld m3 LNG z USA, aby jesienią osiągnąć 80% zapotrzebowania. Według Rystad Energy Europejczycy muszą zmniejszyć zużycie gazu o ponad 15%.

Unijne bigwigi, takie jak Olaf Scholz, który ponad połowę swojego gazu czerpie z Moskwy, mogą pokusić się o zamieszanie w chaos. Unipur, jeden Aplikacje Niemcy uważają, że zamówienie rublowe można negocjować bez naruszania sankcji, a Bloomberg twierdzi, że niektóre duże firmy już płacą w rosyjskiej walucie. Koordynacja reakcji na szczeblu europejskim byłaby bardzo trudna, z racjonowaniem energii i wspólnym funduszem, aby pomóc najbardziej dotkniętym krajom. Ale jeśli UE nie jest w stanie podjąć tego rodzaju działań w sytuacji kryzysowej, rozsądnie byłoby zapytać, dlaczego.

Autorzy są felietonistami Reuters przełamuje poglądy. Pomysły są twoje. Tłumaczenie Carlos Gomez poniżejTo jest odpowiedzialne Pięć dni

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.