różnorodny. – W piątek miasto Mansoura w Almerii będzie gospodarzem drugich Otwartych Mistrzostw Hiszpanii w grze „Sitwake” – sport

różnorodny.  – W piątek miasto Mansoura w Almerii będzie gospodarzem drugich Otwartych Mistrzostw Hiszpanii w grze „Sitwake” – sport

Na Náutico de Cuevas w miejscowości Almanzora w Almerii odbędzie się w piątek II Open de España de Sitwake, metoda zaadaptowana z jazdy na nartach wodnych i nart wodnych, w której zgromadzi się ponad 50 niepełnosprawnych zawodników z 10 różnych krajów.

Ten sport polega na tym, że narciarz wodny jeździ na krześle ustawionym na stole poruszanym stalową linką, podczas gdy „jeździec” musi trzymać kierownicę i utrzymywać równowagę po z góry określonej trasie, na której może napotkać różne przeszkody, takie jak bystrza, ślizgając się i skacząc z powrotem do wody.

W ten sposób osoba niepełnosprawna, która ma siłę ramion i kontrolę nad mięśniami brzucha, zwłaszcza mięśniami górnych partii ciała, może wykonywać ćwiczenie uważności, chociaż w każdym przypadku zawsze jest to kwestia odpowiedniego przystosowania się do okoliczności każdej osoby . Tak dużo jak to możliwe. Może tak być w przypadku osób z mniejszą siłą mięśni brzucha lub urazami rdzenia kręgowego od umiarkowanych do wysokich, które pomagają im uprawiać ten sport dzięki pasowi bezpieczeństwa i oparciu, które utrudniają im uprawianie tego sportu, wskazała Fundación También.

„Sitwake był stylem bardzo rzadko praktykowanym w Hiszpanii, ale wraz z obchodami drugich Otwartych Mistrzostw potwierdzono, że już tu zostanie. Gorączka Sitwake pozostanie, a my z radością przyjmujemy i wspieramy zarówno Konfederację, jak i Region Almería i Rada Miejska Cuevas del Almanzora obdarowują nas każdym sezonem” – celebrował Nacho Abad, współorganizator tych zawodów wpisanych do oficjalnego kalendarza Hiszpańskiej Federacji Wakeboardingu (FEEW) oraz Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu (IWWF) ).

Na obiektach Lunar Cable Park pojawią się „jeźdźcy” z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Francji, Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Anglii, Izraela, Kanady i Stanów Zjednoczonych, ze szczególnym uwzględnieniem Meme Pagnini, Henry Chen, aktualny mistrz świata i wicemistrz świata Igor Sikorski.

Będzie też kilkunastu Hiszpanów, w tym Natalie Carpanido, Jeronimo González i Laura Sanchez z „Situac Sports Club” Fundacji Tampaín, Tania Galvez, Daniel Batjes i Jose Manuel Mendoza.

Przed zawodami odbył się kurs z udziałem ponad 40 lokalnych i międzynarodowych zawodników niepełnosprawnych, obejmujący zarówno poziom amatorski, średniozaawansowany, jak i ekspert, z instruktorami takimi jak wspomniani wyżej Nacho Abad, Meme Pagnini i Henry Chen. , z którymi poradziłaby sobie większość ekspertów.

„Polecam to wszystkim, to sport na świeżym powietrzu, który daje niezrównane uczucie, pozwala także na kontakty towarzyskie, a kiedy osoba może utrzymać równowagę i ukończyć rundę, jest to bardzo ekscytujące dla wszystkich, jest dużo koleżeństwa i my wiwatować i krzyczeć z radości”, potwierdza Natalie Carpanido, która spróbuje tego sportu w oparciu o swoje doświadczenie w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, zdobywając 21 złotych medali na Mistrzostwach Hiszpanii.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *