Rozpoczyna się Międzynarodowy Sumo Modified Surfing Summit z ponad 200…

Somo Beach w Ripamontane Almar będzie gospodarzem od czwartku do następnej niedzieli International Modified Surfing Summit „Inclusea 2023”, który zgromadzi sportowców i profesjonalistów z całej Europy, a którego celem jest stworzenie podstaw treningu surfingu dla ludzi z niepełnosprawnościami. Upośledzenia fizyczne i/lub sensoryczne.

Podczas spotkania, w którym weźmie udział ponad 200 uczestników, odbędą się konferencje, seminaria, warsztaty, warsztaty i zajęcia plenerowe. Wśród uczestników znajdują się trenerzy, terapeuci, sportowcy, wolontariusze, kluby i profesjonaliści sportowi, nauczyciele i trenerzy z Hiszpanii, Niemiec, Francji, Portugalii, Irlandii, Włoch, Holandii, Szwajcarii, Polski i Wenezueli.

Program rozpoczął się w Somo Beach zmodyfikowaną sesją surfingu, praktycznymi warsztatami z udziałem wyspecjalizowanych trenerów i wolontariuszy, którzy, podobnie jak wiele innych działań, opracują różne metody i techniki do ich późniejszej analizy teoretycznej i oceny. ramy samego wydarzenia.

W tym pierwszym dniu wziął udział Prezydent Ice i Kanclerz Uniwersytetów, Równości, Kultury i Sportu, Pablo Zuloaga, który podkreślił międzynarodowe referencje, jakie reprezentuje Kantabria w testowaniu metod nauki surfingu i treningu w ramach europejskiego projektu „Inclusea”.

Zwrócił również uwagę na znaczenie dbania o sport, taki jak surfing, biorąc pod uwagę jego pionierską rolę w Kantabrii jako narzędzia zrównoważonego rozwoju, jako motoru gospodarczego i sezonowego dostosowania dla turystyki oraz jako wektora integracji, dostępności i równości. między kobietami i mężczyznami.

Po przywitaniu uczestników Zuloaga wzięła udział w sesji edukacyjno-szkoleniowej dotyczącej surfingu modyfikowanego, w której wzięli udział również Dyrektor Generalny ds. Równości i Kobiet Consuelo Gutierrez oraz burmistrz Ripamontan El Mar Francisco Asun.

W piątek szczyt przeniesie się do Teatru Gallizano, gdzie odbędą się pierwsze warsztaty teoretyczne spotkania, z których wyciągnięte zostaną pierwsze wnioski, które później znajdą odzwierciedlenie w przewodniku dobrych praktyk mających na celu wypracowanie wspólnej metodologii, która pomaga profesjonalistom szkolącym surfing w pracy z grupą osób niepełnosprawnych.

Dzień zakończy się nową sesją surfingu w Beach Sumo oraz obszernymi warsztatami na temat wiosła, autentycznego regionalnego sportu plażowego w pełnym tego słowa znaczeniu, które poprzedzą wprowadzenie nowej gwiazdy na surfingowej „Walk of Fame”, która będzie świadkiem Idź surfer Aitor Francesina, pierwszy niewidomy mistrz świata w surfingu.

Sobota rozpocznie się warsztatem jogi na plaży, który będzie rozgrzewką przed odpowiednią sesją surfingu w wodzie. Po południu konferencja zostanie przeniesiona do obiektów Plea Surf House w Loredo, gdzie odbędzie się sympozjum Blue Minds, spotkanie networkingowe na temat integracji, dobrego samopoczucia i zrównoważonego rozwoju, a także okrągły stół z udziałem adaptujących się surferów. Na zakończenie odbędą się kompleksowe warsztaty deskorolkowe.

Niedziela zakończy program finałową sesją zmodyfikowanego surfowania na plaży i wręczeniem certyfikatów.

W ramach europejskiego projektu „Inclusea” i koordynowanego przez rząd Kantabrii, współfinansowanego przez program Unii Europejskiej Erasmus + Sport, szczyt współpracuje z Radą Miasta Ribamontán al Mar oraz wsparciem technicznym Cantabrian Surf oraz jak pozostali partnerzy programu.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *