Rozszerzanie zasięgu EFE Audiovisual Internacional 30 stycznia (16:00 GMT)

Rozszerzanie zasięgu EFE Audiovisual Internacional 30 stycznia (16:00 GMT)

Madryt, 30 stycznia (EFE). –

Nowe zasięgi

– Peszawar (Pakistan). – W poniedziałkowym zamachu samobójczym na meczet na terenie policyjnym w północno-zachodnim Pakistanie zginęło co najmniej 32 funkcjonariuszy, a 147 zostało rannych, w większości członków sił bezpieczeństwa, w jednym z najgorszych ataków. Przeciwko temu organowi w historii kraju azjatyckiego.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

Charków (Ukraina). – Co najmniej jedna osoba zginęła, a trzy inne zostały ranne podczas rosyjskiego bombardowania miasta Charków na północy kraju – poinformowały ukraińskie służby ratunkowe.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Miasto Meksyk, Meksyk). – Codzienna konferencja prasowa Prezydenta Lopeza Obradora.

(Wideo) (Zdjęcie)

– Tel Awiw, 30 stycznia. Sekretarz stanu USA Antony Blinken przybył dziś do Izraela z dwudniową oficjalną wizytą i wezwał do „uspokojenia napięć” między Izraelczykami a Palestyńczykami po kilku dniach eskalacji przemocy w regionie.

(Wideo) (Przesłane)

– Dżakarta, Indonezja). Dziesiątki demonstrowały dzisiaj, w poniedziałek, przed ambasadą Szwecji w Dżakarcie, aby zaprotestować przeciwko spaleniu kopii Koranu przez ten kraj, Danię i Holandię w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Jerozolima. – Izraelscy żołnierze zostali rozmieszczeni w poniedziałek na ulicy Jaffa w centrum Jerozolimy, w ramach decyzji izraelskiego gabinetu bezpieczeństwa, po strzelaninie w jerozolimskiej synagodze.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

. – Londyn, Wielka Brytania). – Trzy lata po oficjalnym opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej Wielka Brytania stała się krajem spolaryzowanym, borykającym się z problemami wzrostu gospodarczego, niedoborem pracowników i coraz bardziej sfrustrowaną klasą robotniczą, choć brytyjscy politycy wykluczają powrót do Unii Europejskiej (UE), przynajmniej na krótką metę.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Bruksela, Belgia). – Instalacja przedstawiająca „lęk i strach”, jakich doświadczają Baskowie prześladowani przez grupę terrorystyczną ETA, dotarła w poniedziałek do Parlamentu Europejskiego, aby przekazać ją odwiedzającym za pośrednictwem nagrań audio i wideo. W ciemnym pokoju pełnym celów uczucie, że „nie było tego od dawna, nie tak dawno temu”.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Berlin, Niemcy). – Dziś numer dwa w Stanach Zjednoczonych, Douglas Imhoff, przybył do Berlina i odwiedził Muzeum Topografii Terroru oraz spotkał się z Danielem Libeskindem w Muzeum Żydowskim w Berlinie.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Hawana (Kuba). – Wizyta minister spraw zagranicznych Panamy Janiny Tiwani Menkomo na Kubie. Planuje spotkać się z kilkoma kubańskimi urzędnikami państwowymi, w tym ze swoim odpowiednikiem, Bruno Rodriguezem, i złożyć ofiarę z kwiatów przed pomnikiem bohatera narodowego Kuby, Jose Marti.

(Wideo) (Zdjęcie)

– Caracas, Wenezuela). – Wenezuelskie Forum Obywatelskie, które obejmuje około 690 organizacji i 194 podmioty społeczeństwa obywatelskiego, przedstawi dane dotyczące dialogu społecznego prowadzonego między rządem, pracodawcami i związkami zawodowymi, przy technicznym wsparciu organizacji międzynarodowej. Organizacji Pracy, która odbędzie się trzeci dzień 30 stycznia.

(Wideo) (Zdjęcie)

– Nairobi, Kenia). Kenijscy obrońcy praw człowieka i członkowie organizacji społeczeństwa obywatelskiego demonstrowali w poniedziałek przeciwko zabijaniu obrońców praw człowieka w Afryce, w tym zabójstwu prawniczki praw człowieka Thulani Maseko w Eswatini.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

Bogota (Kolumbia). – Konferencja prasowa z Ministrem Obrony Narodowej zgodnie z zarządzeniem AKP nakazującym rządowi narodowemu uznanie tożsamości ofiar wszystkich osób rekrutowanych przez byłych partyzantów jako nieletnich. Z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii

(Wideo) (Zdjęcie)

– Bogota (Kolumbia) – Przedstawienie postępów w poszukiwaniach osób zaginionych w Kolumbii.

(Wideo) (Zdjęcie)

– Brasilia (Brazylia). Niemcy zaoferowały Brazylii w poniedziałek 35 milionów euro (38,1 miliona dolarów) do natychmiastowego wykorzystania w środkach nadzwyczajnych w celu ochrony Amazonii i rdzennych społeczności żyjących w lasach.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Madryt (Hiszpania) W tym tygodniu amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) ogłosiła swoją decyzję o ponownym podniesieniu stóp procentowych, obecnie w przedziale od 4,25 do 4,5%, aby obniżyć inflację, nawet na bardzo wysokim poziomie, podczas gdy centralny. Bank Brazylii musi zdecydować, czy pozostawić ją na poziomie 13,75%, czy ją skorygować.

(Wideo) (Przesłane)

– Walencja (Hiszpania). – Pierwszy dzień strajku kontrolerów ruchu lotniczego na hiszpańskich lotniskach ze sprywatyzowanymi wieżami, w tym wieżami w Alicante, Elche, Castellón i Valencia, z powodu fiaska negocjacji ich czwartej grupy. Umowa, żaden lot nie został odwołany na lotnisku w Walencji.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

.- Bangalore (Indie). – „Mahatma” Gandhi, bohater niestosowania przemocy i walki o niepodległość Indii, został zamordowany 75 lat temu przez hinduskiego ekstremistę Nathurama Godse, w rocznicę obchodzoną przez ten azjatycki kraj. To dwie wątpliwości, w jakim stopniu są jeszcze spokrewnieni jak on.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Toledo (Hiszpania). – Andrij Daćko to ukraiński biznesmen, który wraz z rodakiem wyruszył w ponad 3000-kilometrową podróż do granicy Ukrainy z Polską, gdzie mają nadzieję dostarczyć w środę wyposażoną karetkę. Oraz pełna pomoc humanitarna dla wojska i ludności cywilnej, całość wyceniona na 12 tys. euro.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

.- Miami (USA). – Eksplozja hiszpańskojęzycznych filmów i seriali sprawiła, że ​​Miami stało się swego rodzaju „latynoskim Hollywood” – powiedzieli EFE aktorzy, producenci i reżyserzy, którzy wykorzystują szansę, jaką oferuje im miasto. zawrzeć sojusze z rówieśnikami, podczas gdy Netflix i inne platformy zmierzają na inne rynki, takie jak Azja.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Londyn, Wielka Brytania). Francuska aktorka Eva Green przybyła dziś do Sądu Najwyższego, aby zeznawać przeciwko firmie produkcyjnej White Lantern Films, która żąda od niej ponad 1 miliona dolarów za sfrustrowany projekt „Patriot”, niezależny film, w którym Green miał zagrać w 2019 roku i że nie skończyło się posunięciem do przodu.

(Wideo) (Przesłane)

– Nowy Jork (USA). – Miasto Nowy Jork oferuje odnowienie pierwszych latynoamerykańskich tarcz, które zdobiły Las Americas Boulevard na Manhattanie, a które były w złym stanie. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele z różnych krajów.

(Wideo) (Zdjęcie)

.- Miami (USA). Meksykański piosenkarz i autor tekstów Marco Antonio Solís, zdobywca pięciu Latin Grammy Awards, ogłasza rozpoczęcie Bucky World Tour na konferencji prasowej w Miami.

(Wideo) (Zdjęcie)

.- Kalkuta (Indie). — W poniedziałek rozpoczęto 46. Targi Książki w Kalkucie, których krajem gościnnym i tematem roku była Hiszpania, w wydaniu, które przełamuje bariery językowe, aby ożywić dialog literacki, który rozpoczął się sto lat temu wraz z nagrodą Nobla. Laureaci nagrody Juan Ramón Jimenez i Rabindranath Tagore.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

.- Barcelona, ​​Hiszpania). – Dzisiejszego popołudnia fala zimna, która nawiedziła Katalonię od wielu dni i pozostawiła do dziś najniższy poziom -12 stopni Celsjusza w Das (Girona), zakończy się stopniowym wzrostem temperatur, aż do normalnych wartości. tym razem.

(Wideo) (Przesłane)

– Paryż, Francja). – Obraz „La Partie de bateau” pędzla impresjonisty Gustave’a Caillebotte’a wszedł od poniedziałku do kolekcji Musée d’Orsay jako „skarb narodowy” Francji dzięki specjalnemu patronatowi.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

.- Altamira (Kantabria, Hiszpania). Ostatnie prace profesor Margarity Sánchez Romero koncentrują się na obalaniu mitów i uprzedzeń na temat tego, co kobiety robiły, a czego nie robiły w czasach prehistorycznych, pokazując, że uczestniczyły one w działaniach społecznych, politycznych, ekonomicznych i kulturalnych we wszystkich społeczeństwach na przestrzeni dziejów.

(Wideo) (Przesłane)

– Madryt, Hiszpania). – Florentino Perez, prezes Realu Madryt, uważał, że „rodzinny” duch, który rozwinął się w drużynie w zeszłym sezonie, był jednym z kluczy do zwycięstwa w czternastej Europejskiej Lidze Mistrzów, które oznaczało jego powrót, i jednocześnie potwierdził, że piąty „Orejona” w dziewięciu sezonach umacnia „białą drużynę” na miano najlepszego klubu XXI wieku.

(Wideo) (Zdjęcia) (Audio) (Nadawca)

– Las Rosas (Madryt, Hiszpania). – Osasuna – Athletic Club i Real Madryt – Barcelona to dwa mecze półfinałowe, które kwalifikują się do Pucharu Króla, zgodnie z losowaniem, które odbyło się w poniedziałek na Ciudad del Futbol de las Rozas (Madryt).

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Barcelona, ​​Hiszpania). – Wiceprezes FC Barcelona Maria Elena Fort zapowiedziała szereg działań, które ograniczą frekwencję kibiców przyjezdnych w meczach wysokiego ryzyka rozgrywanych przez katalońską drużynę na stadionie Spotify Camp Nou. Aby uniknąć „powtórki tego, co wydarzyło się w zeszłym roku przeciwko Eintrachtowi Frankfurt”, kiedy kibice niemieckiego klubu masowo pojawili się na stadionie Barcelony.

(Wideo) (Zdjęcia) (Wysłane)

– Barcelona, ​​​​30 stycznia. Drużyna FC Barcelony, której trenerem jest Xavi Fernandez, trenowała w poniedziałek na stadionie Tito Vilanova, aby rozpocząć przygotowania do tygodnia, w którym zagra z Betisem i Sewillą, po wczorajszym pokonaniu Girony, co umocniło go na szczycie tabeli.

(Wideo) (Przesłane)

Ból / EFE

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach i innych wydarzeniach zaplanowanych na dziś lub na następne 365 dni w Hiszpanii i na świecie, oferujemy Ci globalną agendę cyfrową, dostępną online i za każdym razem aktualizowaną na bieżąco. Ten EFE definiuje nowe połączenie. To narzędzie umożliwia segmentację prognoz zgodnie z zainteresowaniami użytkownika.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innego produktu, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod numerem +34913467245 w ciągłych godzinach pracy od 07:30 (GMT) do 19:00 (GMT) lub pod adresem e-mail [email protected]

Telewizja EFE

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *