Rozszerzona rzeczywistość, aby nadać nowe życie papierowym książkom

Posługiwać się Rozszerzona Rzeczywistość Może tchnąć nowe życie w papierowe strony przyszłych książek.

Chociaż to prawda Jesteśmy bardzo daleko od końca tradycyjnego formatu czytaniazmiana nawyków spowodowana rozwojem technologicznym zagraża szczególnemu miejscu, jakie papier zajmuje na naszych półkach.

papierowy quiz

według Najnowszy raport Manal Federacja Syndykatu Wydawców HiszpaniiWydanie cyfrowe w 2021 r. stanowiło 5,2% całkowitego obrotu, osiągając 134,79 mln euro sprzedaży. Ta liczba odzwierciedla Wzrost o 6,8% w stosunku do roku poprzedniego. Liczba publikowanych tytułów również wzrosła o 1,2% do łącznie 24 176 tytułów.

Ponadto papier konkuruje również z innymi mediami, takimi jak: audiobookco nawet czterokrotnie pomnoży jego światową sprzedaż 2030Pójście Od 5000 mln do 20000 mln dolarów, Według prognozy Podimo.

AW Hiszpanii rośnie liczba audiobooków Z modelem opartym na miesięcznych abonamentach, takich jak Spotify czy Netflix. Mają już 2 miliony stałych użytkowników w Hiszpanii, Liczba, która promuje rozwój tych treści audio w kraju, który dąży do tego, aby miesięczne subskrypcje stały się główną metodą konsumpcji, podążając ścieżką innych treści audiowizualnych lub strumieniowej muzyki.

Na tym tle można by pomyśleć, że tak Oprawa miękka wymaga przemyślenia, aby opracować nowe propozycje To wzbogaca wrażenia z czytania wśród coraz bardziej technicznej publiczności.

Rozszerzona rzeczywistość dla bogatej lektury

Przynajmniej tak myślą Uniwersytet w Surrey Zespół naukowców pracuje nad nową hybrydową formą – „książką” – która, jak mówią, „może być przyszłością wielu rodzajów czytelnictwa, od podróży i turystyki po edukację”.

«Ta technika istnieje, aby pomóc czytelnikowi w głębszym zrozumieniu pisanego tematu. I uzyskać więcej informacji za pomocą środków cyfrowych bez psucia doświadczenia czytania książki na papierze” – wyjaśniają.

Bez widocznych przewodów książki AR umożliwiają czytelnikom aktywowanie treści cyfrowych za pomocą prostego gestu (np. przeciągnięcie palcem po menu na marginesach lub przewrócenie strony), który zostanie następnie wyświetlony na ekranie inteligentny telefon deska Tabletki.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.