RSV spada, ale w Gruzji szaleje zły szczep grypy

ajc-burgerMenu-background

Dr Jose R. powiedział: Romero, dyrektor Narodowego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Centrum Kontroli Chorób i Chorób Układu Oddechowego, powiedział dziennikarzom podczas telekonferencji w piątek: „Stany Zjednoczone doświadczają obecnie odbicia w rozprzestrzenianiu się wirusów układu oddechowego innych niż COVID-19”. Zauważył podwyższony poziom grypy. RSV, choroba górnych dróg oddechowych często występująca u dzieci poniżej piątego roku życia; oraz rinowirusy, najczęstszą przyczynę przeziębienia.

„Należy jednak pamiętać, że COVID-19 nie zniknął”.

Według rzecznika, zdecydowana większość dzieci hospitalizowanych na oddziale intensywnej terapii w Pediatric Care w Atlancie to wirusy układu oddechowego. Hospitalizacja związana z grypą jest siłą napędową obecnego ataku.

RSV, który wzrósł u niemowląt i małych dzieci w sierpniu, wrześniu i październiku, zwolnił w ostatnich tygodniach. Liczba dzieci hospitalizowanych z powodu COVID-19 w Centrum Dziecięcym jest o jedną trzecią dalej.

Andy Shen, szef pediatrycznych chorób zakaźnych w Children’s Care w Atlancie i Emory University, powiedział, że większość dzieci hospitalizowanych w Szpitalu Dziecięcym z powodu grypy nie była zaszczepiona. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zalecają, aby wszyscy w wieku 6 miesięcy lub starsi zaszczepili się na grypę każdego roku do końca października, chociaż agencja podkreśla, że ​​zaszczepienie się później jest lepsze niż nie zaszczepienie się w ogóle. Szczepionka przeciw grypie może zapobiegać infekcji, a wśród tych, którzy nadal chorują na grypę, Szczepienia mogą zmniejszyć nasilenie choroby

Dane Centers for Disease Control and Prevention (CDC) pokazują, że zaszczepienie wszystkich dzieci w tym roku wyniosło 24,8%, Wskaźniki zaszczepienia w tym samym czasie w zeszłym roku wyniosły 25,2%.

W zeszłym miesiącu Opieka Zdrowia Dziecka w Atlancie poinformowała, że ​​widziała „bezprecedensową” liczbę chorych dzieci, zmuszając je do rozbudowy izby przyjęć poprzez rozstawienie namiotu na parkingu. Według rzecznika, szpital wzywa również niepediatryczne izby przyjęć, aby zajęły się niektórymi dziećmi, zwłaszcza starszymi nastolatkami, zamiast przekazywać je dzieciom.

Rzecznik szpitala odmówił podania konkretnych liczb, ale powiedział, że wzrost jest dwa do trzech razy większy niż normalny rozmiar pacjentów.

W piątek po południu, według strony internetowej Hospital System, czas oczekiwania na izbę przyjęć wyniósł ponad trzy godziny we wszystkich szpitalach opieki zdrowotnej dla dzieci w Atlancie.

Podczas pandemii COVID-19, kiedy ludzie pozostawali w domach i nosili maski, przypadki grypy i RSV spadły do ​​historycznie niskich poziomów. Wiele osób, zwłaszcza małych dzieci, nie wykształciło odporności, ponieważ nie były narażone na wirusy. Teraz, w obliczu złagodzenia środków ostrożności związanych z COVID, choroby te zaczynają się ponownie pojawiać.

Nie ma szczepionki przeciwko syncytialnemu wirusowi oddechowemu, a w wieku dwóch lat prawie wszystkie dzieci zaraziły się wirusem. Objawy często przypominają zwykłe przeziębienie i mogą obejmować katar, przekrwienie i gorączkę. Ale w niektórych przypadkach RSV może stać się niebezpieczny, zwłaszcza wśród dzieci, prowadząc do problemów z oddychaniem i powikłań, takich jak zapalenie płuc.

Tymczasem grypa, która jesienią tego roku miała niezwykle wczesny i drastyczny początek, nasila się.

Według najnowszej mapy aktywności grypy CDC, Gruzja jest jednym z dziewięciu stanów w kraju, wraz z Waszyngtonem..

Georgia Department of Public Health poinformowała, że ​​około 6% wizyt pacjentów u lekarzy było spowodowanych grypą lub chorobą grypopodobną w tygodniu kończącym się 22 października, zgodnie z ostatnim tygodniem, dla którego dostępne są dane. To wzrost z 5,9% z poprzedniego tygodnia. W Metro Atlanta było 105 osób, które były hospitalizowane z powodu grypy w tygodniu kończącym się 22 października, a jak dotąd w tym sezonie dwie osoby dorosłe zmarły na grypę w Georgii, według Departamentu Zdrowia Publicznego.

Ten artykuł został napisany przez dziennikarkę danych Al Jazeera America, Stephanie Lamm.


Grypa według liczb w Gruzji

6% – szacowany odsetek wizyt pacjentów u lekarzy z powodu grypy lub choroby grypopodobnej.

105 – Liczba osób hospitalizowanych z powodu grypy w Metro Atlanta

2- Jak dotąd liczba zgonów w stanie z powodu grypy w tym sezonie

Źródło: Georgia Department of Public Health i na podstawie najnowszego dostępnego nadzoru w tygodniu kończącym się 22 października.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.