Ruch na rzecz uczynienia miejsc pracy „przyjaznymi menopauzie”

W ciągu ostatnich kilku lat menedżerowie Nvidii, globalnej firmy zajmującej się grafiką komputerową, zaczęli słyszeć nowy rodzaj skarg: niektóre pracownice doświadczały uderzeń gorąca, zmęczenia, mgły mózgowej – typowych objawów menopauzy – i ich regularności. Lekarze nie oferowali wskazówek ani pomocy.

„Przyszli do nas i powiedzieli: ‘Do kogo mam iść? „Byli jak:” Mamy wsparcie płodności, mamy zamrażanie komórek jajowych, mamy surogację i adopcję. A co ze mną? „

Niektóre problemy zdrowotne kobiet, takie jak problemy z płodnością i depresja poporodowa, zostały już uznane za problemy, którymi mogą zająć się pracodawcy. Ale do niedawna dyskusja na temat objawów menopauzy i perimenopauzy, długiego okresu poprzedzającego koniec wieku rozrodczego kobiety, była w dużej mierze tematem tabu.

To zaczyna się zmieniać. Pojawia się nowy ruch mający na celu tworzenie „miejsc pracy przyjaznych menopauzie”, poczynając od Wielkiej Brytanii, gdzie uważa się, że kobiety po menopauzie są najszybciej rozwijającymi się demograficzna siła robocza.

Ponad 50 brytyjskich organizacji, w tym HSBC UK, Unilever UK i klub piłkarski West Ham United, posiada obecnie akredytację „Przyjazny dla menopauzyChociaż został opracowany przez Henpiced: menopauza w miejscu pracyBrytyjska firma zajmująca się szkoleniami zawodowymi. Nowoczesna ankieta Szacuje się, że w trzech na 10 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii obowiązuje obecnie jakiś rodzaj polityki dotyczącej menopauzy. Jest nawet plik Ceremonia wręczenia nagródktóra odbyła się w Londynie, dla firm najbardziej przyjaznych menopauzie.

odbył się brytyjski parlament Wiele rozpraw Jeśli chodzi o brak miesiączki w miejscu pracy w ciągu ostatnich dwóch lat, wzywa do szerszego rozpowszechnienia tych zasad, które obejmują szkolenie w zakresie objawów, udogodnienia fizyczne, takie jak wentylatory biurowe i zmodyfikowane mundury, oraz bardziej elastyczne harmonogramy.

Teraz napięcie dociera do Stanów Zjednoczonych. Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams obiecał na początku tego roku „zmienić piętno menopauzy w tym mieście” i „stworzyć bardziej przyjazne menopauzie miejsca pracy dla pracowników miejskich poprzez poprawę polityki i budynków”.

Istnieje wiele przyczyn tej zmiany.

Liderki i celebrytki – m.in opera I Michelle obama Coraz częściej wprowadzają to, co Oprah nazywa „Wielkie MW rozmowie kulturowej Osoby z pokolenia X, obecnie po czterdziestce i pięćdziesiątce, chętniej rozmawiają o swoich doświadczeniach związanych z menopauzą i szukają wsparcia u poprzednich pokoleń.

Rosnąca liczba firm „fem-tech” i innych przedsiębiorców skupionych na zdrowiu kobiet szuka okazji do zysku we wszystkim, od Opis hormonów na sprzedaż Motyw menopauzy Pożywne kawałki.

Pracodawcy uznają, że oferowanie pomocy jest sposobem na zatrzymanie doświadczonych kobiet na rynku pracy, ponieważ pojawia się coraz więcej dowodów na to, że objawy menopauzy obniżają produktywność i powodują, że kobiety rezygnują lub rozważają odejście z pracy.

nowo badanie brytyjskiena przykład odkryli, że jedna trzecia kobiet w wieku od 50 do 64 lat zgłaszała umiarkowane lub poważne trudności w radzeniu sobie w pracy z powodu objawów menopauzy. A Ankieta 2021 przeprowadzona przez Mayo Clinic Szacuje się, że około 10 procent kobiet w wieku od 45 do 60 lat w Stanach Zjednoczonych wzięło w zeszłym roku wolne z powodu objawów menopauzy, co kosztowało pracodawców około 1,8 miliarda dolarów.

Pierwszym krokiem do miejsca pracy przyjaznego menopauzie, powiedziała Deborah Garlick, założycielka Henpiccked, jest zapewnienie edukacji w celu zmniejszenia stygmatyzacji. Może to oznaczać umieszczanie informacji na firmowych stronach internetowych oraz szkolenie pracowników i menedżerów, niezależnie od płci.

Na przykład wiele osób nie wie, że objawy menopauzy mogą rozpocząć się już po trzydziestce, a nawet drobne modyfikacje, takie jak pozwolenie pracownikowi na krótką przerwę, gdy pojawią się objawy, mogą pomóc.

Pomaga także zatrudniać „mistrzów menopauzy” – personel, który chce rozmawiać o menopauzie i pomagać kobietom w znalezieniu wsparcia, powiedziała; Im wyżej znajdują się w szeregach firmy, tym lepiej. „Kiedy organizacja pokazuje swoim starszym liderom, że jest to coś ważnego i że traktują to poważnie, daje to każdemu pozwolenie na rozmowę o tym” – powiedziała.

Zakłady pracy mogą zapewnić pracownikom dostęp do leczenia. Niektóre zaczęły zatrudniać firmy, które oferują wirtualne spotkania z dostawcami przeszkolonymi w zakresie opieki nad menopauzą, takimi jak mavenI południeI Pełen zdrowiabrytyjska firma, która niedawno otworzyła biuro na Brooklynie.

W Wielkiej Brytanii niektóre miejsca pracy oferują kobietom wentylatory biurkowe. Mundur można zmodyfikować, aby lepiej oddychał. Kobiety, które mają szczególnie zły czas, mogą poprosić o zmianę zmiany lub pracę z domu, dopóki objawy nie zostaną opanowane. A lista kontrolna Zaproponuj inne pomysły.

Lepszymi pracodawcami są ci, którzy zadają swoim współpracownikom pytanie: „Co powstrzymuje cię przed byciem najlepszym, jakim możesz być w pracy i co możemy zrobić, aby pomóc?” – powiedziała pani Garlick. „Rozsądne korekty to zazwyczaj małe rzeczy i dokonywane w krótkim czasie”.

Jest uznanie 34 przejściowe objawy menopauzyA symptomy często pojawiają się, gdy kobiety wznoszą się na wyżyny w pracy, dodając dodatkowe wyzwanie do przeszkód związanych z wiekiem i seksizmem, które są już obecne w wielu miejscach pracy.

Częściowo z powodu braku edukacji na temat menopauzy wiele kobiet nie wie, że to, co je niepokoi, ma związek ze zmianami hormonalnymi.

Wendy Sachs, 52-letnia nowojorska reżyserka i producentka, wspominała, jak kilka lat temu, pracując nad serialem telewizyjnym, straciła zdolność myślenia. „Przez cały czas otaczała mnie ta mgła i szczerze myślałam, że mam wczesną demencję” – powiedziała.

Nie pomyślała, żeby wspomnieć o tym swoim kolegom, z których wielu było mężczyznami. Minęło dużo czasu, zanim w końcu znalazła specjalistę od zdrowia kobiet – zapłaciła z własnej kieszeni 1400 dolarów, żeby się z nim zobaczyć – który przepisał hormonalną terapię zastępczą. Akupunkturzysta zalecił też witaminy. „I naprawdę czuję, że mgła się podniosła” – powiedziała.

Pani Sachs była jedną z około 80 kobiet, które pod koniec kwietnia uczestniczyły w pokazie nowego filmu dokumentalnego o Judy Blume — autorce powieści z 1970 roku „Czy jesteś tam, Boże? To ja, Margaret”, która przełamała bariery szczerą dyskusją na temat cykl menstruacyjny — a następnie panel zatytułowany „Potrzeby menopauzy”. Dla naszej Małgorzaty. która odbyła się w Kobiecy Klub Komunikacyjny W Nowym Jorku wydarzenie przyciągnęło kobiety, które opowiadają się za przyczyną menopauzy, w tym Stacy Londynstylista i osobowość telewizyjna, W dotknij fadlprezenterka lokalnych wiadomości.

Pani Garlick powiedziała, że ​​sytuacja w Wielkiej Brytanii w 2016 roku była bardzo podobna do dzisiejszej w Nowym Jorku, a kobiety generalnie niechętnie zwracają uwagę na swój wiek i stan menopauzy.

„Ludzie mówili:„ Nie wiem, dlaczego o tym rozmawiamy ”- powiedziała, przypominając sobie szczególny opór ze strony kobiet, które wspinały się po szczeblach kariery w zdominowanych przez mężczyzn dziedzinach, takich jak policja. martwią się, jak zostaną odebrane”.

podczas tego uwagi w styczniuPan Adams wspomina, jak bezsenność jego matki w okresie menopauzy utrudniała jej wykonywanie pracy kucharki. zobowiązać się do reformy.

Ale niektórzy eksperci ostrzegają, że ujawnianie objawów menopauzy również niesie ze sobą ryzyko, ponieważ może odgrywać rolę w przypuszczeniach, że kobiety są mniej wydajne w pracy wraz z wiekiem. W rezultacie najlepiej jest zacząć powoli wprowadzać pomoce menopauzy z istniejącymi zasobami w miejscu pracy, zamiast wprowadzać coś zupełnie nowego, na przykład chłodnię, powiedziała dr Stephanie Faubion, dyrektor medyczny ds. Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Menopauzy.

„Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest kolejny powód do dyskryminowania kobiet w miejscu pracy i powstrzymywania ich w jakiś sposób, mówiąc, że coś jest nie tak z tym, że przechodzą przez menopauzę i wymagają przystosowania” – powiedziała.

Nvidia, która zatrudnia około 13 000 pracowników w Stanach Zjednoczonych, zaczęła w tym roku oferować dostęp do Peppy Health tym pracownikom i ich partnerom, po tym jak kilkanaście kobiet poprosiło o pomoc w znalezieniu ulgi w objawach. Rosa powiedziała, że ​​usługa zapewniająca wirtualną opiekę medyczną za pośrednictwem aplikacji była już dostępna w brytyjskich biurach Nvidii.

Bristol-Myers Squibb, globalna firma farmaceutyczna z siedzibą w Nowym Jorku, jest na wczesnym etapie przygotowywania wsparcia menopauzy dla swoich pracowników z USA. Nazwany na cześć swojej brytyjskiej filii, która umożliwia personelowi opracowywanie niestandardowych planów radzenia sobie z objawami Pracodawca Roku Przyjazny Menopauzie w 2022 r.

Carla Daily, prowadząca Women’s Network w firmie Bristol-Myers Squibb, powiedziała, że ​​pierwszym krokiem firmy będzie stworzenie centrum informacji o menopauzie w jej intranecie. Docelowo planuje dać amerykańskim pracownikom takie same możliwości jak ich brytyjskim odpowiednikom.

„Gdybym przechodziła menopauzę w Wielkiej Brytanii, mogłabym przeprowadzić szczerą rozmowę z moim szefem o tym, czego potrzebuję na wypadek zaostrzenia choroby lub na wypadek, gdybym potrzebowała trochę czasu dla siebie” – powiedziała. W USA tego nie mamy.

Wytwarzany dźwięk Następna abekaza.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *