Rząd potwierdza, że ​​La Cartuja będzie gościć do 16 000 widzów na Mistrzostwach Europy

Rząd potwierdza, że ​​La Cartuja będzie gościć do 16 000 widzów na Mistrzostwach Europy

To już oficjalne. Jeśli epidemia nie zapobiegnie nowej fali po zakończeniu stanu alarmowego, mecze turnieju będzie mogło oglądać nawet 16 000 osób, co stanowi 25% całkowitej pojemności stadionu La Cartuja w Sewilli. Hiszpańska drużyna piłkarska na następnych mistrzostwach Europy, które zostaną otwarte 11 czerwca na stadionie olimpijskim w Rzymie, a zakończą się 11 lipca na Wembley.

Minister spraw wewnętrznych Fernando Grande-Marlaska potwierdził w czwartek, czego dzień wcześniej spodziewał się minister kultury i sportu Jose Manuel Rodriguez Uribes. Drużyna Los Enrique otworzy ogień w La Cartuja przeciwko Szwecji, 14 czerwca, Polska, pięć dni później i zakończy pierwszy etap turnieju ze Słowacją 23 czerwca.

Ta decyzja, żądana przez UEFA, aby Hiszpania mogła utrzymać jeden ze stadionów na główne mistrzostwa kontynentu dla reprezentacji narodowych, po wykluczeniu Bilbao, łączy się z decyzją rządu o udostępnieniu publiczności trybun na pierwsze i drugie mecze. Segmentacja, w tym przypadku maksymalnie do 5000 osób w regionach, w których częstość występowania jest mniejsza niż 50 przypadków na 100 000 mieszkańców.

Marlaska powiedział, że „liczbę osób, które będą mogły dziś zobaczyć stadion La Cartuja szacuje się na 16 tysięcy widzów”, chociaż wyjaśnił, że „wszystko jest związane ze stanem zdrowia. szersze i uzależnione od systemu opieki zdrowotnej, ale wskaźniki w Andaluzji są rozsądne i tempo. „Narastająco, podobnie jak w pozostałej części Hiszpanii, maleje. Szczepienie jest skuteczne. 30% obywateli jest zaszczepionych z co najmniej pierwszą dawką i te elementy są pozytywne. „

Taki był komunikat Ministra Spraw Wewnętrznych po spotkaniu koordynacyjnym o policyjnym mechanizmie, który będzie chronił obchody Pucharu Europy. Podczas swoich wystąpień medialnych podkreślił, że Hiszpania jest w stanie zorganizować wydarzenia na tym poziomie w bardzo krótkim czasie i przywołał np. Spór o finał Copa Libertadores w Madrycie w 2019 roku pomiędzy River Plate a Boca Juniors.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *