Rzadkie objawowe zakażenie COVID-19, dane szacunkowe CDC

Rzadkie objawowe zakażenie COVID-19, dane szacunkowe CDC

Chociaż raporty Przypadki naruszenia COVID-19 Przypadki występowania wśród w pełni zaszczepionych Amerykanów wzbudzają duże zainteresowanie, ponieważ kraj doświadcza odrodzenia się wirusa, a nowe dane pokazują, jak rzadki jest potencjał tych nadprzyrodzonych infekcji, a ponadto pokazują, że zdecydowana większość osób z ciężką chorobą jest nieszczepiona.

„Podczas gdy anegdotyczne przypadki i populacje mogą budzić obawy dotyczące szczepionki, w szerszym kontekście liczby zaszczepionych osób i samej liczby przypadków w nieszczepionej populacji, zdajemy sobie sprawę, że Szczepionki „To działa i jak rzadko jest tak naprawdę” – powiedział dr John Brownstein, dyrektor ds. innowacji w Szpitalu Dziecięcym w Bostonie i współpracownik ABC News.

Szacuje się, że przy ponad 156 milionach w pełni zaszczepionych Amerykanów w całym kraju, w zeszłym tygodniu było prawie 153 000 przełomowych przypadków objawowych, co stanowi około 0,098% w pełni zaszczepionych, jak wynika z nieopublikowanego dokumentu CDC. przez ABC News. Szacunki te odzwierciedlają tylko populację dorosłych i nie obejmują bezobjawowych infekcji penetrujących.

Więcej: Statystyki pokazują duże ryzyko nieszczepienia się przeciwko COVID-19

CDC napisało w dokumencie, że znaczna liczba szczepień przy rosnących wskaźnikach przypadków COVID-19 prowadzi do wzrostu „spodziewanych” nagłych infekcji w ostatnich tygodniach.

Zdjęcie: Osoba otrzymuje badanie nosa w miejscu testowania i szczepień COVID-19 w Barnett Park w Orlando na Florydzie, 21 lipca 2021 r. (Paul Hennessy / SOPA Images za pośrednictwem ZUMA Wire przez Newscom)

Eksperci twierdzą, że żadna szczepionka nie zapewnia 100% ochrony, ale Nadal bardzo skuteczny w zapobieganiu ciężkim chorobom i śmierci.

“Ryzyko dla osób w pełni zaszczepionych jest znacznie niższe niż w przypadku osób nieszczepionych. Należy się spodziewać wyprysków i na tym etapie nie na poziomie, który powinien budzić jakiekolwiek obawy co do wyników osób zakażonych” – powiedział Matthew Ferrari, dyrektor Centrum Dynamiki Chorób Zakaźnych w stanie Penn Szczepionki są obecnie dostępne.

“Niektóre zaszczepione osoby mogą nadal być zakażone, inne mogą nadal przenosić. Im więcej osób zaszczepionych, tym więcej pojawi się wyprysków”.

WIĘCEJ: Dlaczego rozprzestrzenianie się zakażenia COVID-19 nie oznacza, że ​​szczepionka nie działa

Według danych Centers for Disease Control and Prevention, przypadki koronawirusa są obecnie najwyższe od początku maja, przy czym średnia w USA wzrosła prawie czterokrotnie od czerwca do 47 000 nowych przypadków dziennie, głównie dzięki wysoce zaraźliwemu wariantowi delta, który obecnie stanowi ponad 83% nowych spraw w całym kraju.

Wzrosła również liczba hospitalizacji związanych z wirusem, z ponad 27 000 pacjentów przyjętych do szpitali w całym kraju, chociaż liczba ta jest nadal znacznie niższa niż w styczniu, kiedy ponad 125 000 pacjentów otrzymywało jednocześnie opiekę.

Według grupy zadaniowej Białego Domu COVID-19 nagłe poważne infekcje pozostają rzadkie, a prawie wszyscy hospitalizowani pacjenci – 97% – nie są odporni.

Na początku tego tygodnia popularny letni cel podróży w Provincetown w stanie Massachusetts został ujawniony po potwierdzeniu co najmniej 430 przypadków COVID-19, wielu z nich przełomowych, po pracowitym weekendzie 4 lipca.

Potwierdzone przypadki wśród populacji Massachusetts, pochodzące z grupy Provincetown, okazały się w większości bezobjawowe, a 69% dotkniętych chorobą osób zgłosiło pełne zaszczepienie, według lokalnych urzędników. Oprócz trzech hospitalizacji — dwóch w stanie i jednej poza stanem — objawy związane z tą grupą są łagodne i bez powikłań, powiedział Alex Morse, kierownik miasta w Provincetown.

“Podatność wariantu delta na zakaźność zwiększa prawdopodobieństwo sporadycznych zdarzeń typu ‘super dystrybutora’ wśród zaszczepionych osób, szczególnie w pomieszczeniach i w bliskim sąsiedztwie bez masek. Zdarzenia te zwiększają ryzyko dla tych, którzy nie są zaszczepieni, podczas gdy zdecydowana większość penetracja będzie łagodna lub bezobjawowa”.

Więcej: klaster Cape Cod COVID-19 powiększa się do ponad 130 zarażonych, co skłania do wznowienia działań łagodzących

W całym stanie w stanie Massachusetts zdrowie Urzędnicy poinformowali, że na dzień 17 lipca było co najmniej 5166 infekcji hakerskich. Ponad 4800 z tych obrażeń nie spowodowało hospitalizacji ani śmierci. Spośród nich 80 nagłych przypadków zakończyło się śmiercią, co stanowi 0,0015% w pełni zaszczepionych osób, a 272 spowodowało hospitalizację, co stanowi 0,006% w pełni zaszczepionych.

Eksperci twierdzą, że hospitalizacje i zgony wśród w pełni zaszczepionych osób mają tendencję do występowania wśród osób starszych lub osób z poważnymi schorzeniami podstawowymi, w przypadku których szczepienia mogły zmniejszyć ich skuteczność.

ZDJĘCIE: Pielęgniarka przygotowuje się do podania dawki szczepionki przeciw COVID-19 pacjentowi podczas szczepienia mobilnego w kampusach Uniwersytetu Centralnej Florydy w centrum Orlando i Valencia College w Orlando na Florydzie, 24 lipca 2021 r. (Paul Hennessy/ Obrazy SOPA przez ZUMA Wire przez Newscom)

ZDJĘCIE: Pielęgniarka przygotowuje się do podania dawki szczepionki przeciw COVID-19 pacjentowi podczas szczepienia mobilnego w kampusach Uniwersytetu Centralnej Florydy w centrum Orlando i Valencia College w Orlando na Florydzie, 24 lipca 2021 r. (Paul Hennessy/ Obrazy SOPA przez ZUMA Wire przez Newscom)

Ankur Shah, pierwszy zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia w Waszyngtonie, powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej, że w dystrykcie znajduje się 200 w pełni zaszczepionych przełomowych przypadków COVID-19, z łącznej liczby prawie 376 000 osób w pełni zaszczepionych, co stanowi „ tylko jeden punkt”. 0,05 procent, co zwiększa naszą pewność co do tego, jak wspaniałe są te szczepionki”.

A w New Jersey całkowita liczba wyprysków do dnia dzisiejszego wyniosła 5678 z 4,8 miliona osób zaszczepionych do 12 lipca, zgodnie z danymi stanowymi. Czterdzieści dziewięć osób, które zostały w pełni zaszczepione, zmarło w wyniku COVID-19.

“Ważne jest, aby pamiętać, że 49 zgonów z powodu COVID-19 wśród 4,8 miliona mieszkańców stanu, którzy zostali w pełni zaszczepieni, jest nieco większa niż 1 zgon na każde 100 000 osób, które zostały w pełni zaszczepione. Oznacza to, że szczepionki są 99,999 % skuteczny w zapobieganiu zgonom z powodu COVID-19, powiedział dr Ed Lifshitz z Departamentu Zdrowia New Jersey w oświadczeniu dla ABC News.

Ponadto, 27 z tych osób miało wcześniej istniejące schorzenia, powiedział Lifshitz, a wiele z nich miało więcej niż jeden stan.

Niepokój niektórych ekspertów to spadek codziennych testów COVID-19, co utrudnia śledzenie rozprzestrzeniania się wirusa. Obecnie w kraju odnotowuje się prawie 600 000 testów na COVID-19 dziennie, które nieznacznie wzrosły w ostatnich tygodniach, ale nadal są znacznie niższe niż w szczytowym okresie w kraju w styczniu, kiedy Stany Zjednoczone rejestrowały ponad 2 miliony testów dziennie. Ponadto od maja CDC przestało zgłaszać łagodne lub bezobjawowe przełomowe przypadki.

Według Brownsteina, połączenie ogólnego spadku liczby testów, łagodnego, nieprzepisanego charakteru infekcji superbakteriami i ogólnego przekonania, że ​​szczepionki mają działanie ochronne, oznacza, że ​​jakakolwiek liczba infekcji superbakteriami jest prawdopodobnie niedoszacowana.

WIĘCEJ: Jak 3 hrabstwa osiągnęły najwyższy wskaźnik szczepień przeciwko COVID-19 w swoich stanach

Dlatego powiedział: “Biorąc pod uwagę skuteczność szczepionek, jesteśmy świadomi, że więcej przypadków będzie bezobjawowych, więc te dane pokazują tylko część historii. Chociaż przypadki bezobjawowe nie mają znaczenia klinicznego, pomagają zrozumieć ważne wzorce transmisji w społeczność”.

Eksperci zgadzają się, że nawet przy mniejszej liczbie przypadków niż zeszłej zimy, pandemia jeszcze się nie skończyła i kluczowe jest śledzenie choroby, aby spróbować spowolnić jej rozprzestrzenianie się.

ostatnio Artykuł wstępny w Journal of the American Medical Association, eksperci wezwali CDC do „reaktywacji” swoich usług testowych w świetle wysoce przenoszonej zmiennej delta, „ponieważ bez solidnych testów państwo nie może być pewne, czy spadające przypadki wynikają z mniejszej liczby infekcji, czy z mniejszej liczby testów”. “

Samuel F. powiedział: Scarpino, dyrektor zarządzający ds. kontroli patogenów w Fundacji Rockefellera, powiedział: „Dopóki wirus rozprzestrzenia się, powodując chorobę lub nie, może mutować i mutować, w tym w nowe szczepy, które mogą być trudne do kontrolowania”. Wiadomości z listów.

“Aby pokonać pandemię, musimy ściśle śledzić wirusa i gromadzić wysokiej jakości informacje o tym, jak i gdzie zmienia się COVID-19. Te wysokiej jakości i szczegółowe informacje są niezbędne dla COVID-19 i przyszłych pandemii” – powiedział.

Rzadkie objawowe zakażenie COVID-19, dane szacunkowe CDC Pierwotnie pojawił się abcnews.go.com

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *