Rzecznik interesuje się sytuacją Pabla Gonzaleza, dziennikarza przetrzymywanego w Polsce od lutego 2022 r. – El Foro de Ceuta

Ten obywatel Hiszpanii zwraca się do swojego polskiego odpowiednika o współpracę w celu uzyskania informacji o sytuacji, w której się znajduje i czy jego prawa są respektowane dzięki istniejącym stosunkom współpracy między obydwoma urzędami.

Rzecznik Praw Obywatelskich, Anioł Capilondo, Napisał list do polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Marcin Więcek, Zainteresuj się dziennikarzem Pablo Gonzalez, Zatrzymany i więziony w Polsce od lutego 2022 roku.

– pyta Capilondo Wraz ze swoim polskim odpowiednikiem, W związku z istniejącymi relacjami kooperacyjnymi pomiędzy obydwoma urzędami, postaraj się uzyskać informacje na temat zaistniałej sytuacji obywatel Hiszpanii I jeśli twoje prawa do pomocy są respektowane.

Niektóre media donosiły, że pomimo przebywania w więzieniu od lutego 2022 r. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się rozprawa.A warunki panujące w więzieniu i traktowanie Pablo Gonzáleza w więzieniu powodują u niego problemy zdrowotne i pogarszają jego stan fizyczny i psychiczny.

Sprawa tego hiszpańskiego dziennikarza, który wysłał już list do Trybunał Praw Człowieka w StrasburguZostał on potępiony przez różne stowarzyszenia, związki oraz krajowe i międzynarodowe federacje dziennikarskie – m.in. Reporterzy bez Granic, Międzynarodowa i Europejska Federacja Dziennikarzy oraz Federacja Stowarzyszeń Dziennikarzy Hiszpanii- jak również Hiszpańskie Stowarzyszenie Praw Człowieka.

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, oprócz tego, że jest Wysokim Komisarzem Kortezów Generalnych ds. Ochrony Praw Konstytucyjnych, Narodowy Instytut Praw Człowieka (INDH).

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *