Rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji kpi z zakupu używanych pojazdów amerykańskich w Polsce

Opublikowany:

21 grudnia 2021 23:24 GMT

Według rzecznika, Warszawa zdecydowała się na zakup MRAP-ów w środku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, co nie przyczyni się do rozwiązania napięć.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Sajarowa Podniosłem pytanie W ten wtorek Zakup 300 amerykańskich pojazdów opancerzonych Mine-Resistant Cougar (MRAP) było używanych przez Polskę.

„Polski minister obrony Mariusz Błaszcz podzielił się na Twitterze osiągnięciami Polski na polu wojskowo-technicznym dwa tygodnie temu: Warszawa kupiła w sumie 300 używanych transporterów opancerzonych Cougar od Amerykanów” – napisał rzecznik Rosji na koncie Telegramu. „Innowacje z drugiej ręki” wzmocnią możliwości jednostek zlokalizowanych we wschodniej Polsce – zadeklarował Bon Błaszczyk. Technika godna kompetentnej armiiJazarova dodała w swojej wiadomości.

Według Jazarowej polski minister opracował „swoją listę życzeń” używanych pojazdów „znanych ze swojej służby w Afganistanie”, w dobie kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, co – podkreślił – nie. Przyczyniaj się do rozwiązywania napięć.

„Zamiast poważnej analizy konstruktywnych propozycji Rosji dotyczących bezpieczeństwa globalnego i europejskiego, Amerykański kosz na śmieci Marsz na jego wschodnią granicę”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *