Rzut oka na najważniejsze nowości firmy NVIDIA w GTC 2023

Rzut oka na najważniejsze nowości firmy NVIDIA w GTC 2023

nvidia Wczoraj pojawiło się wiele wiadomości Skorzystaj ze scenariusza GTC 2023To bardzo ważne wydarzenie, które stało się punktem odniesienia w branży technologicznej na poziomie profesjonalnym.

Ponieważ lista nowości jest dość długa, a Zebranie ich wszystkich byłoby bez sensu W obszernym artykule skupimy się na czterech najważniejszych reklamach i podzielimy je, abyś znał wszystkie klucze.

Generalnie najciekawsze nowości zaprezentowane przez NVIDIĘ w tym roku skupiają się przede wszystkim na sprzęcie, nie ograniczając się do tradycyjnego modelu, a raczej Rozciąga się na obliczenia kwantowe. Właśnie tym otwieramy ten artykuł, chociaż nie wolno nam zapominać, że zielony gigant potwierdził również ważny nacisk na sztuczną inteligencję, aby móc przenieść ją do dowolnej branży, i zacieśnił współpracę z głównymi gigantami w branży sektor.

NVIDIA DGX Quantum

wokół Pierwszy kwantowy system obliczeniowy z akceleracją GPUi stanowi główny punkt zwrotny, ponieważ tworzy rozwiązanie obliczeniowe nowej generacji oparte na superczipie Grace Hopper firmy NVIDIA i kwantowym modelu programowania CUDA typu open source, wraz z najbardziej zaawansowaną na świecie platformą kontroli kwantowej OPX, pochodzącą z maszyn kwantowych.

Dzięki temu systemowi możliwe jest połączenie tego, co najlepsze z obu światów, komputerów klasycznych i komputerów kwantowych, co pozwoli naukowcom uzyskać wszystkie możliwości potrzebne do tworzenia niezwykłych aplikacji i Bez konieczności rezygnacji z zaawansowanych funkcji, które są podstawą obliczeń kwantowychTakie jak kalibracja, sterowanie, kwantowa korekcja błędów i algorytmy hybrydowe.

Na poziomie sprzętowym NVIDIA DGX Quantum ma super chip Grace Hopper, jak powiedzieliśmy na początku, i jest podłączony przez interfejs PCIe do systemu Quantum Machines OPX +. To pozwala Zmniejszenie opóźnienia do mniej niż mikrosekundyi umożliwia komunikację w czasie zbliżonym do rzeczywistego między rdzeniami graficznymi a procesorami kwantowymi.

Pięć nowych procesorów graficznych do profesjonalnych laptopów

NVIDIA potwierdziła również wydanie Pięć nowych profesjonalnych procesorów graficznych do laptopów, Oparta na architekturze Ady Lovelace i zaprojektowana w celu kształtowania mocniejszych, wydajniejszych i lżejszych stacji roboczych. RTX 5000 jest najpotężniejszy z pięciu, od tego czasu 9728 shaderów, Ma 76 rdzeni RT, 304 rdzenie tensorowe, jest wyposażony w 16 GB pamięci GDDR6 na magistrali 256-bitowej i ma konfigurowalny TGP w zakresie od 80 do 175 W.

RTX 4000 pozostaje w tyle w swojej konfiguracji 7424 shaderówMa 56 rdzeni RT, ma 232 rdzenie tensorowe, ma 12 GB pamięci GDDR6 na 192-bitowej magistrali, a jego TGP można skonfigurować w zakresie od 60 do 175 W. RTX 3500 pasuje do wyższej klasy średniej dzięki 5120 shaderów, 40 rdzeni RT i 160 rdzeni tensorowych, ma 12 GB pamięci GDDR6 na 192-bitowej magistrali, a TGP można skonfigurować w zakresie od 60 do 140 W.

RTX 3000 to model ze średniej półki 4608 shaderów, 36 rdzeni RT, 144 rdzenie tensorowe, 128-bitowa magistrala, 8 GB pamięci GDDR6 i konfigurowalny TGP w zakresie od 35 do 140 W. Wreszcie mamy RTX 2000, który ma 3072 shaderówMa 24 rdzenie RT, 96 rdzeni tensorowych, 128 bitów magistrali i 8 GB pamięci GDDR6. TGP można ustawić w zakresie od 35 do 140 watów. NVIDIA poinformowała również o wydaniu Komputer stacjonarny RTX 4000 ADA SFFczyli nic innego jak mała wersja wyposażona w 6144 shaderów.

NVIDIA H100 NVL, podwójny procesor graficzny specjalizujący się w modelach dużych języków (LLM)

Zielony gigant zaskoczył nas również konfiguracją podwójnego GPU opartą na Hopperze, dla której został specjalnie zaprojektowany Praca z dużymi modelami językowymi (LLM)-Duże modele językowe w tłumaczeniu bezpośrednim. Dla niektórych z was może to nie brzmieć znajomo i być może unieśli brwi, ale jeśli powiem wam, że Chat-GPT jest jednym z takich urządzeń, z pewnością zrozumiecie znaczenie tego nowego urządzenia.

Skrót NVL oznacza NVLink, technologię połączeń międzysieciowych, która umożliwia wzajemne połączenie dwóch procesorów graficznych tworzących ten akcelerator, przy użyciu łącznie trzech mostów Gen4. Na poziomie specyfikacji mamy do czynienia z bardzo imponującym rozwiązaniem, które oferuje moc Do 68 TFLOP na FP64Aż do 134 TFLOP-y w FP64 z własnymi rdzeniami tensorowymi, Z tymi rdzeniami może dostarczyć do 1979 TFLOP na FP32.

W FP16 siła z rdzeniami tensorowymi wynosi 3958 TFLOPS w INT8 Mamy siłę 7916 TFLOPSów. Liczby mówią same za siebie i tak, to naprawdę fajne. NVIDIA H100 NVL ma 6144-bitową magistralę, 188 GB pamięci HBM3 5,1 GHz i zapewnia do 7,8 TB/sek. Modele LLM wymagają dużych bloków pamięci i dużej przepustowości, więc NVIDIA nie odcięła wątku.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *