Są Meksykaninami z zemsty chociaż raz z Argentyny

Katar 2022 to okazja dla Meksyku, by pomścić swoje trzy porażki w mundialu z Argentyną. (David Cannon/Getty Images)

Katar 2022 jest prawdziwym sprawdzianem Reprezentacja Meksyku. Jakby szczęście wzbudziło strach, krawat pasował trójstronny Z twoim najgorszym koszmarem. Argentyna trzykrotnie pokonała Meksyk na mundialu. Absolutne ojcostwo: Aztekowie odnieśli sukces tylko w jednej grze, w całej historii, przeciwko swoim wrogom par excellence. Co więcej, obecna rzeczywistość obu drużyn nie mogłaby być bardziej różna, ale wciąż pozostaje wiele pytań, które należy wyjaśnić przed przybyciem w listopadzie.

Rywalizacja z Argentyną można w dużej mierze przypisać oburzeniu wywołanemu przez media społecznościowe. Wystarczy minimalna prowokacja, aby zapalić lont na obu kojach. Dlatego fani Azteków tak bardzo pragną tego zwycięstwa. Więcej niż jedna osoba podpisuje się z Argentyną, niezależnie od wyników dwóch pozostałych meczów. W grze, w której stawką jest duma, wiara zajmuje miejsce statystyk.

Rzecz w tym, że w Argentynie zawsze panowała moralność. Ale dzisiaj więcej. Copa America, które Brazylia złapała na Maracanie, przyniosła uśmiech milionom fanów. A przede wszystkim: ponownie uśmiechnął się do Lionela Messiego, który przez długi czas czuł się komfortowo tylko wtedy, gdy wkładał krajową koszulę. Za uczuciami kryje się plan piłkarski doskonale nakreślony przez Lionela Scaloniego, niedoświadczonego trenera, który wykazał się dojrzałością, której brakowało jego zdrowym poprzednikom. (Wśród nich jest Gerardo Tata Martino).

Lionel Messi zmierzy się z Meksykiem na Copa America 2007 (VANDERLEI ALMEIDA / AFP przez Getty Images)

Lionel Messi zmierzy się z Meksykiem na Copa America 2007 (VANDERLEI ALMEIDA / AFP przez Getty Images)

Meksykańskie niebo, w przeciwieństwie do pampero, jest szare. Co cztery lata to mniej więcej tak. Operacja Tata rozpoczęła się bardzo dobrze, ale bajka została przekształcona w horror w 2021 roku. Wyniki były wystarczająco hojne, aby uniemożliwić trenerowi Rosario pożegnanie, ale odczucia pozostawiły niezadowolone środowisko, zawsze wymagające od jej zespołu pereł Panny, bez względu na to, jak realne lub nierealne były aspiracje.

Weźmy jako przykład ostatnie spotkanie towarzyskie obu krajów. We wrześniu 2019 roku Meksyk zmierzył się z zreformowaną Argentyną, która ustąpiła wielu wydarzeniom. Stoły analityczne wypełniały usta między oczekiwanymi bramkami na korzyść Meksyku a dominacją, która budziła obrzydzenie. Wynik nie mógł być inny: 4-0 vs. Wszystko jest tak, gdy zielona mieszanka: Albo są najgorsi na świecie, albo są o krok bliżej do naśladowania Brazylii w 1970 roku.

Odpowiedzi znajdują się pośrodku biegunów i są przydatne w wyjaśnianiu aspiracji Meksyku do mistrzostw świata w Katarze. Meksyk często słabo radzi sobie w finałach Mistrzostw Świata lub przynajmniej z dużym sceptycyzmem. W trakcie meczów nic się nie zmieniło: drużyna przechodzi do 1/8 finału bez zmian, po czym zostaje wyeliminowana przez każdego przeciwnika stojącego przed nią. To tutaj Meksyk zajmuje światową piłkę nożną: jeden z 16 najlepszych graczy. Nie więcej nie mniej. Każdy wypadek, pozytywny lub negatywny (czytaj: bycie w fazie grupowej lub piąty mecz), będzie wynikiem przypadku.

To szczęście to miecz obosieczny. Meksyk jest zdolny do wszystkiego: pokonać Argentynę, a potem przegrać z Arabią Saudyjską. Bez pośpiechu rozwiązać pojedynek z Polską, a potem spojrzeć z góry na Argentyńczyków. Ale jeśli zwycięży to, co nazywamy logiką, Meksyk będzie w kolejnym etapie Kataru 2022, po zwycięstwie nad Polakami i Saudyjczykami oraz po zaszczytnej porażce z Argentyną. Potem, w czwartym meczu, los zaskakuje, bo możliwymi rywalami są Francja lub Dania. Obie drużyny są lepsze od Meksyku, podobnie jak Argentyna.

Trzy kolory mogą odmówić szczęścia w finałach Pucharu Świata; Argument ten ma jednak pewne zalety. W latach 1994-2018 z fazy grupowej odpadły bez wyjątku tylko dwie drużyny: Brazylia i Meksyk. Numerologia i instynkt mogą prowadzić do parafrazowanego wniosku dostosowanego do realiów krajowych: piłka nożna to sport 11 na jedenastu, w którym Meksyk zawsze przechodzi przez fazę grupową… zawsze.

Możesz być także zainteresowany | na wideo

Kierowca atakuje rakietą innego kierowcę i oddaje strzał

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.