„Są zszokowani Europą”.

Adwokat Gonzalo Boye zrównał Hiszpanię z Polską i RumuniąI obiecał, że „są w konflikcie z Europą”. „Kiedy patrzymy na to, jak prawo jest interpretowane w Hiszpanii czy w Polsce, zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w konflikcie z Europą i że to przynosi Katalonię i agendę europejską” – ubolewał.

W związku z tym obiecał Carles Puigdemont, prawnik deportowanego prezydenta O ile prawo nie będzie takie samo, plan europejski nie „żeluje” We wszystkich państwach członkowskich. Baye wziął dziś po południu udział w dyskusji okrągłego stołu na temat demokracji, bezpieczeństwa, wartości i praw na Vic University w ramach sponsorowanej przez rząd konferencji na temat przyszłości Europy. Spotkanie zakończyła minister spraw zagranicznych Victoria Alcina.

Prawnik nalegał „Wielki zakład na europejską konstrukcję stawia sąd UE”Bo tworzy wspólną „przestrzeń bezpieczeństwa i wolności”, która „zderza się z krajami na pograniczu pełnych demokracji: Węgrami, Polską, Rumunią i Hiszpanią”

Według Boye czasami słyszymy „co nie jest w stanach” w UE. „Unia Europejska to program federalny. Wszyscy musimy pominąć flagę lub jakąś część konstytucji Musimy iść w kierunku tego wspólnego projektu – dodał.

Ze swojej strony minister Alcina stwierdził, że „nie ma dobrej przyszłości” dla UE Jeśli nie słuchasz krajów obcych, takich jak KataloniaOstrzegł Hiszpanię, że w 2022 roku „może być bardziej oficjalnie notowana wraz z Polską, Węgrami i innymi krajami, które łamią prawo socjalne”.

„Przyszłość jest w Europie” – przekonywał minister „Punkt odniesienia Katalonii”Chciał jednak skierować ostrzeżenie do organizacji społecznych i krajów UE: „Europa musi nas słuchać. Europa nie ma przyszłości, jeśli nie słucha podmiotów pozapaństwowych, takich jak Katalonia, które chcą w tym uczestniczyć. Debaty i europejskie wyzwania”.

Przypomniał, że Katalonia historycznie miała „europejski biznes” i podkreślił „krytyczny pogląd w ostatnich latach na poleganie na wartościach założycielskich UE”. „Słuchaj, Europa” Racjonalny eskorta, Hiszpania Poeta John Maragal, który w tym samym czasie miał odległy wygląd Szema Izrael Biblia.

W tym sensie Alcina podkreśliła potrzebę skupienia się UE na prawie Katalonii do samostanowienia, a nie tylko na „wewnętrznej” kwestii państwa hiszpańskiego; I dotknięty Język kataloński powinien być oficjalnym dla firm europejskich, Biorąc pod uwagę jego wagę demograficzną i kulturową, zależy to tylko od woli politycznej państwa.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *