Samsung ogłasza granie w chmurze dla telewizorów Tizen

Samsung zapowiedział, że wejdzie na pole gier w chmurze z ofertą na swoje telewizory wyposażone w system operacyjny Tizen.. Ogłoszenie pojawiło się podczas Samsung Developer Conference, ale nie ujawniło żadnych dalszych szczegółów na temat tego, jakie gry będą dostępne i czy będą inne podobne subskrypcje.

Istnieje wiele firm zainteresowanych transmisją gier, takich jak Sony, Microsoft i Google, ponieważ pozwala na to chmura Przenieś potężne tytuły na konsolę lub komputery PC do dowolnego urządzenia podłączonego do InternetuOd telefonów komórkowych po telewizory, bez konieczności kupowania więcej niż jednego tabletu. Wydawcy postrzegają to jako sposób na przekroczenie 100 milionów do 150 milionów potencjalnych graczy, do których konsole mogą aspirować i dotarcie do 1 miliarda graczy na urządzeniach mobilnych.

To jest niesamowite To nie pierwszy raz, kiedy Samsung zainteresował się grami w chmurzeWłaściwie zrobiłem to na początku 2010 roku we współpracy z Gaikai, jednym z pionierów tego pomysłu, a pomysł był taki sam, jak został zrealizowany dzisiaj: Samsung Cloud Gaming umożliwia granie na telewizorze za pomocą pilota i połączenia internetowego . Został wydany w wersji beta, ale Gaikai został później przejęty przez Sony, aby stał się podstawą PlayStation Now, pokrzyżując plany Samsunga.

Większa konkurencja niż kiedykolwiek

Samsung wchodzi teraz w ten segment nieco później niż jego konkurencja. Google jest właścicielem Stadii, Amazon pracuje w Lunie, Microsoft, Nvidia, a Sony ma już własne usługi, ale przynajmniej południowokoreańska firma może przekonać użytkowników swojej linii telewizyjnej do wypróbowania jej technologii. na stronie pytania i odpowiedzi Firma twierdzi, że celem jest, aby użytkownicy „odtwarzali najnowsze wiadomości na telewizorach Samsung Smart wyposażonych w platformę Tizen”, więc Usługa wydaje się być unikalna dla ich telewizorów.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *