Samsung wypuścił One UI 5 beta z nowymi opcjami dostosowywania, dostępności i bezpieczeństwa

Madryt, 8 (Portaltic / EP)

Samsung Electronics uruchomił otwarty program beta One UI 5, nową wersję swojej warstwy personalizacyjnej opartej na systemie Android 13, która obejmuje nowe opcje dostosowywania, zabezpieczeń i ułatwień dostępu.

W tej chwili najnowsza wersja systemu operacyjnego południowokoreańskiej firmy jest dostępna dla najnowszych modeli serii Galaxy, Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra.

W szczególności można go pobrać w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Niemczech, jak wskazano w oświadczeniu na ich stronie internetowej. Jednak ta nowa warstwa personalizacji Samsunga oparta na Androidzie 13 dotrze do innych obszarów „w nadchodzących miesiącach”.

Jedna z nowych funkcji wprowadzonych przez One UI 5 pozwala użytkownikowi dostosować jego interfejs, włączając 16 gotowych motywów kolorystycznych opartych na ich tapecie, a także dodatkowe 12 alternatywnych kolorów do edycji ekranu głównego, ikon i szybkich paneli.

Nowa wersja systemu operacyjnego pozwala również na dostosowanie ekranów głównych, gdzie „gadżety” tego samego rozmiaru można łączyć w jednym miejscu, aby „oszczędzić miejsce” i stworzyć „czystszy i bardziej zorganizowany” wygląd, jak zaznaczył . To jest napisane.

One UI 5 oferuje również opcję zarządzania powiadomieniami ze wszystkich aplikacji pobranych na urządzenie, z kontrolkami, takimi jak blokowanie niektórych, aby otrzymywać tylko te, które widzisz jako „istotne”.

Samsung dołączył również One UI 5 do reorganizacji menu w celu „łatwiejszego” dostępu do ustawień dzwonka i intensywności wibracji, a także opcję wyboru języka, którego chcesz używać w każdej z aplikacji.

Jest to możliwe za pośrednictwem menu „Ustawienia”, w którym można na przykład określić, że aplikacja ma w menu startowym język hiszpański, a funkcje są dostępne w języku angielskim.

Wiadomości o dostępności i bezpieczeństwie
Firma technologiczna wydała inne nowe funkcje, które zawiera One UI 5, takie jak nowa ikona w trybach Pro i Pro Video, która oferuje porady i wskazówki dotyczące korzystania z różnych obiektywów danego „smartfona”, a także ich elementy sterujące i funkcje.

W dziale fotografii One UI 5 poprawił również responsywność swojego paska „zoom”, aby ułatwić korzystanie z urządzenia, nawet jeśli użytkownik korzysta z urządzenia jedną ręką.

Na poziomie bezpieczeństwa i prywatności aktualizacja systemu operacyjnego zawiera nowy panel, w którym możesz sprawdzić stan swojego telefonu i pokazać zarówno możliwe problemy, które zarejestrował, jak i możliwe sposoby ich rozwiązania.

Z punktu widzenia ułatwień dostępu, One UI 5 zawiera nowe funkcje ułatwiające interakcję z innymi urządzeniami. Tak jest w przypadku Lupy (Lupa), która poprawia wrażenia z oglądania i czytania na innych urządzeniach.

Kolejna nowa funkcja obejmuje różne rodzaje pomocy słuchowych, takie jak opisy audio do filmów i możliwość korzystania z klawiatury z dźwiękiem, co według firmy „pomaga im bardziej płynnie korzystać z urządzeń”.

Wreszcie, Samsung poinformował, że planuje wkrótce wprowadzić nowe funkcje w programie Beta, chociaż nie sprecyzował, jakie będą one ani kiedy będą dostępne dla testerów programów.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.