San Marino 1 – Polska 7 | Lewandowski prowadzi Festiwal Polski przeciwko San Marino

Reprezentacja Polski spełniła swoją rolę jako faworyt do miażdżącego zwycięstwa 1-7 na wyjeździe, z hat-trickiem Adama Boksy i deblem Roberta Lewandowskiego.San Marino w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Po golu Roberta Lewandowskiego po 4 minutach gry, Polska usunęła wszelką nadzieję na opór miejscowych i przypadkowo wykopała złe wrażenie pozostawione w zeszły czwartek, kiedy podopieczni Paulo Sosy pokonali Albanię 4:1. W meczu, w którym strzelił wiele bramek, ale mało futbolu.

Polacy poszli na spoczynek z donośnym wynikiem 0-4, dzięki słabości Lewandowskiego (4′ i 21′), gole Karola Świdersky’ego (16′) i Karola Linetti (44′), po czym zakończyli zadanie z trio, które przywiązało Boksę do łańcuchów w 67., 92. i 94. minuta.

San Marino uratowało honor strzelcem Naniego w 48. minucie, po tym jak na wszelki wypadek Lewandowskiego został zastąpiony przez Boksę.Pomocnik rewolucji Nowej Anglii w MLS.

Polska dominacja była widoczna przez cały mecz, o czym świadczy fakt, że piłka przekroczyła 80%. W tym czasie w posiadaniu selekcji Paulo Sousy.

Trzech miejscowych piłkarzy, Nani, Molaroni i Lunadi, zobaczyło żółtą kartkę, ale fiński sędzia Matthias Gestranius nie wtrącił się zbytnio w mecz, który szybko przerodził się w towarzyskie uwertury treningowe.

Trener San Marino Franco Varela potwierdził polskiemu państwowemu kanałowi TVP, że uległ żądaniom swoich piłkarzy, aby mieć oko na Lewandowskiego, bo jak powiedział: „Muszę powierzyć to zadanie całemu zespołowi i nie będzie jeden pozostał do gry w piłkę. Jest to problem niemożliwy do rozwiązania.

Polska znajduje się w pierwszej grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Świata w Katarze 2022, która po rozegranych pięciu meczach prowadzi Anglię 15 punktami. Za nimi plasują się Polska z 10, Albania z 9, Węgry z 7, Andora (3 punkty) i San Marino, które przegrało wszystkie mecze zamykając tabelę.

Kumulacja w ostatnich podaniach, w których rywalizowały obie drużyny, z 28 golami na korzyść Polski przeciwko tylko jednej dla San Marino, ilustruje niemożliwą do pokonania różnicę między obiema drużynami i podkreśla fakt, że San Marino nie przekracza półprofesjonalnego zespół.

zmiany

Fabio Ramon Tomasini (38 Dante Carlos Rossi), Adam Boxa (45′, Lewandowski), Bartosh Slish (45′, Jakub Moder), Nikola Zalosky (65′, Tymoteusz Puchacz), Giacomo Conti (65′, Filippo Fabri), Mirko Palazzi (72′, Nicolas Nani), Frankowski (78′, linia)

Cele

0-1, 3′: Lewandowski0-2, 15 minut: szwederski0-3, 20 minut: Lewandowski, 0-4, 43′: linite, 1-4, 47 minut: Nicolas Nani, 1-5, 66 minut: Adam Boxa, 1-6, 91′: Adam Boxa, 1-7, 93′: Adam Boxa