Sanchez lata tylko w Polsce – najświeższe wiadomości z Gwatemali

Na swojej pierwszej indywidualnej wystawie w Europie artysta przedstawia mniej niż 40 prac.

Odkąd odkryła to w mediach społecznościowych, polska artystka i kuratorka Anna Close zainspirowała się twórczością artysty wizualnego Gwatemali Alvaro Sancheza. Z tego powodu nie wahał się zamienić swojej wspólnej uczelnianej wystawy na trzy części lub zaprezentować swoją pierwszą osobistą wystawę w galerii Retrovangarda, którą obecnie kieruje w Warszawie. Od 22 kwietnia do 15 czerwca w głównej sali tego miejsca znajdziesz nie mniej niż 40 sztuk National Creator.

List prezentacyjny

Po udziale w trzech edycjach College Art Exhibition Anna Close i Alvaro Sanchez zaczęli prowokować los osobną wystawą. „Kurator powiedział mi, że wierzy, że to, co robi z mieszanymi mediami i kręceniem filmów, jest bardzo ważną pracą i chce to wyrazić” – mówi artysta. Chociaż epidemia wstrzymała ich plany, obaj zdecydowali, że nadszedł czas i rok na pierwszą indywidualną wystawę artysty w Retrovankarda.

Artysta dodał kilka prac powstałych podczas izolacji.

„W każdym wydaniu Międzynarodowa wystawa sztuki College Kolekcje Alvaro wyróżniają się wysoką wartością artystyczną i techniczną. Postanowiłam zrobić mu indywidualną wystawę w Galerii Retrovankarda, żeby publiczność mogła zbliżyć się do jego sztuki ”- powiedziała polska kuratorka Anna Klose.

Wiedząc, że jest to „list wprowadzający” Sancheza do Europy, Klose dał mu dużą swobodę wyboru dzieł, które trafiły na basen. „Przypadkowo rok 2019 był dla mnie bardzo produktywny w dziedzinie mediów mieszanych i kręcenia filmów, więc wysłałem mu 25 ręcznych prac, które ingerowały w farbę, węgiel i lekki olej” – podkreśla artysta.

Sanchez wyróżniał się na tej wystawie na tle niektórych prac, chociaż kochał je tak bardzo, że uznał je za ważne: „Wybrałem cztery prace, ponieważ stanowiły pomost między tym, co zrobiłem na początku 2019 roku, a tym, co zacząłem. Do zrobienia w połowie tego roku. Poczuj kolor, a moja praca 2020 będzie zaznaczona ”.

Na prośbę kuratora Sanchez dodał do wyboru prac mocne i poważne tematy, które uznał za trudne do wizualizacji w Gwatemali. Do tego twórca dodał 15 cyfrowych prac, które powstały w izolacji iz wystawy kolażu już na terenie Polski.

„Moim zdaniem sztuka Alvaro Sancheza jest interesująca i wyjątkowa pod wieloma względami. Jest mistrzem swojej techniki, perfekcjonistą (…), którego utwory zawierają ładunek emocjonalny; Są energiczne, ale jednocześnie głęboko odzwierciedlają ludzkie życie, młodość, dojrzałość i śmierć. Daje artyście dużą wrażliwość, a także związek między jego twórczością, literaturą, filmem i muzyką – powiedziała kuratorka Anna Klose.

W wyborze znajdują się media mieszane i edycja.

W ten sposób mniej niż 40 prac stworzy Alvaro Sanchez Solo Exhibition, co jest ogromną liczbą dla artysty, tylko dla wspólnych przedsięwzięć z Norwegii, Francji i Polski, aby bawić się starym kontynentem. „Nie tylko w Europie, myślę, że jest to moja najbardziej wszechstronna wystawa indywidualna do tej pory. Galeria jest podzielona na trzy części, które dają mi główne miejsce. To przełom i przenosi moją pracę na inny poziom ”- podkreśla.

„Mam nadzieję, że będzie to fascynujący pokaz dla polskiej publiczności. Po pierwsze, będzie to niepowtarzalna okazja zobaczenia dużej galerii sztuki z kraju odległego od Gwatemali. Może być bardzo atrakcyjny dla projektantów, w tym ślady brody i pionierów miejskiego art (Jean-Michel) Basquiat ”, Anna Klose.

Na zakończenie tego kręgu ewangelizacji Retrovangarda wybrał plakat na wystawę pracy Sancheza z cyklu Naturalisas Myrtas, wyjaśniającą okładkę jego pierwszej książki, The Morning Dead, w niedzielę zeszłego roku: Rzadko jestem szczęśliwy, to jest jeden z nich, ponieważ są chwile, kiedy doceniam życie i czystość ”.

Priscilla Leon Lopez

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *