Sanchez odwołał wyjazdy do 7 krajów z powodu kryzysu w jego rządzie i zasadził 9 światowych przywódców.

Powiązane wiadomości

Skandal szpiegowski CNI na niezależnych przywódców, atak na 10 000 imigrantów w Chyota Mohammed VISojusz międzynarodowy pospiesznie wycofał się z Afganistanu, pozostawiając kraj w rękach talibów, epidemii koronawirusa i erupcji wulkanu.

Różnego rodzaju katastrofy spiskują, aby podważyć międzynarodową agendę Pedro Sancheza: od czasu przybycia do Monclovy został on zmuszony do zawieszenia oficjalnych podróży do siedmiu krajów (Francji, Irlandii, Polski, Mołdawii, Maroka, Kenii i Egiptu). Szefowie państw i prezydenci rządów.

Te niepowodzenia mogą w najlepszym razie wpłynąć na wizerunek Hiszpanii za granicą i stosunki dyplomatyczne z sojusznikami.

Wciąż czekam w Polsce

Ale w innych przypadkach odwołanie oficjalnych wizyt oznaczało pozostawienie na ziemi dziesiątek hiszpańskich biznesmenów, którzy planowali towarzyszyć prezydentowi w odkrywaniu możliwości biznesowych i otwieraniu nowych rynków pod parasolem hiszpańskiej dyplomacji.

W tym tygodniu ostatnie wydarzenie miało miejsce, gdy Pedro Sanchez planował wyjazd do Polski (gdzie umawiał się na wywiad z premierem Mathewsem Moraviciem.) Już Jego program obejmuje wizyty w obozie dla uchodźców w Mołdawii, na Ukrainie oraz spotkania bilateralne z prezydentem. Maya LaneY Premier, Natalia Gawrilida.

Jednak z powodu kryzysu wywołanego rzekomym zniesławieniem Sanchez został zmuszony do odwołania podróży w ostatniej chwili. Szpiegowałem 65 niezależnych liderów Z Oprogramowanie Pegaz.

Prezydent rządu zdecydował się pozostać na ziemi po tym, jak jego zwolennicy niepodległości zagrozili obaleniem dekretu rządowego w sprawie środków nadzwyczajnych mających zaradzić ekonomicznym skutkom wojny na Ukrainie.

Pod wulkanem

Wreszcie, dzięki dobrej woli Ministra Prezydenta, Feliks PolanosDzięki zdecydowanemu poparciu Bildu rząd utrzymał wąski margines (172 głosy do 176 głosów).

Ale ceną jest zatrzymanie strategicznej podróży Polski i Mołdawii W czasie, gdy wszystkie kraje europejskie starają się koordynować i przyjmować swoje wysiłki Uchodźcy z Ukrainy I pomóż państwu Wołodymyr Żeleński Musi stawić czoła rosyjskiemu atakowi, który ma już tysiące ofiar.

Odwiedził Nowy Jork we wrześniu 2021 r., jedną z najstaranniej przygotowanych oficjalnych wizyt Prezydenta i MSZ w celu obserwacji wizerunku Pedro Sancheza za granicą. Organizacja Narodów Zjednoczonych musi interweniować przed Zgromadzeniem Ogólnym.

Erupcja wulkanu Cumbre Vieja na wyspie La Palma zniszczyła kilkutygodniową pracę służb hiszpańskiej ambasady. 22 marca 2021 r. Prezydent został zmuszony do opóźnienia podróży i skrócenia jej czasu do jednego dnia.

Odzyskiwanie w Kabulu

Wreszcie udało mu się wygłosić przemówienie w ONZ (w którym zachęcał rządy do walki) „Duże luki w nierówności”) i odbył krótką wymianę słów z Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg.

Ale został zmuszony do odwołania spotkań dwustronnych, które zaaranżował z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem; Prezydent Ekwadoru, William LassoPochodzący z Boliwii, Louis ArsI emir Kataru, Tamim bin Hamad al-Jani.

Rok 2021 jest jednym z najbardziej ekscytujących w międzynarodowej agendzie Moncloa. Miesiąc wcześniej, w sierpniu, Pedro Sanchez został zmuszony do odwołania kolejnej oficjalnej podróży Główni hiszpańscy kupcy do Kenii i Egiptu (Zamierza odbyć bilateralne spotkania z szefami swoich rządów) w związku z deklarowanym kryzysem w Afganistanie.

Do końca Joe Biden, Międzynarodowa Koalicja pod przewodnictwem USA pospiesznie opuściła kraj, pozostawiając go w rękach talibów. Hiszpańskie Ministerstwa Obrony i Spraw Zagranicznych musiały rozpocząć operację deportacji z kraju personelu dyplomatycznego i współpracowników hiszpańskich.

Ewakuacja była wzorowa, ale 26 sierpnia lotnisko w Kabulu zostało sfrustrowane brutalnym atakiem grupy terrorystycznej powiązanej z talibami, w której zginęły 183 osoby, w tym 13 amerykańskich żołnierzy.

Wreszcie w listopadzie tego samego roku Pedro Sanchez mógł podpisać z premierem szereg porozumień o współpracy, odkładając w czasie wyjazd do Egiptu. Mustafa MadbuliI poznaj chwastySekretarz Generalny Ligi Arabskiej, Egipcjanin Ahmed Abul Gaid.

Pozytywne dla Govt

W innych przypadkach powody zmuszania prezesa do zmiany agendy międzynarodowej są całkiem niewinne. Stało się to w marcu ubiegłego roku, kiedy został zmuszony do odwołania podróży do Dublina na spotkanie z premierem Irlandii Michaelem Martinem.Ponieważ to jest Covit uzyskał wynik pozytywny.

Pedro Sánchez planował podróż Paryż będzie obecny 18 maja 2021 r. Szczyt W rządzie-19 w AfryceSpośród nich 30 szefów państw i rządów szukało pomocy w walce z epidemią.

Po raz kolejny hiszpański prezydent musiał odwołać swój wyjazd i pozostać w Monclovie, tym razem z powodu największego kryzysu migracyjnego odnotowanego w Chyota w ostatniej dekadzie. W ciągu zaledwie 24 godzin reżim marokański pozwolił 10 000 nielegalnych imigrantów na wjazd do autonomicznego miasta. Tajne przyjęcie dla lidera Policario Brahima Khali W Hiszpanii koronawirus wymaga leczenia.

Relacje z Rabatem przyprawiają MSZ o ból głowy. I każda chwila napięcia między dwoma krajami a Kryzys migracyjny w Chyocie, Melilli czy na Wyspach Kanaryjskich.

Pierwsza oficjalna podróż

Po przybyciu Moncloa w czerwcu 2018 r. Pedro Sánchez odbył swoją pierwszą oficjalną wizytę w Maroku, zrywając z prezydenturą Felipe Gonzaleza. To, według hiszpańskiego rządu, było przyczyną problemów agendy Mohammeda VI.

Wreszcie Sanchez złożył swoją pierwszą oficjalną wizytę w Paryżu 23 czerwca 2018 r. Prezydent Emmanuel Macron. Pięć miesięcy później, w listopadzie tego samego roku, po raz pierwszy postawił stopę na marokańskiej ziemi, aby odbyć oficjalne spotkanie z królem alawitów.

Reżim Rabatu nigdy nie wybaczał obelg. Rządy obu krajów ogłosiły spotkanie na wysokim szczeblu (RAN) pomiędzy Pedro Sanchezem i Mohamedem VI w grudniu 2010 roku. Spotkanie zostało jednak odwołane w ostatniej chwili.

Oficjalne źródła dyplomatyczne obwiniały o wybuch korony wirusa i ogłosiły, że szczyt w końcu odbędzie się w lutym 2021 roku. Prasa Rabatu donosi jednak, co stało się z decyzją ówczesnego prezydenta USA. Donald Trump Rozpoznać Suwerenność Maroka nad Saharą Zachodnią I obecność Kościoły Mleczne W otoczeniu Sancheza.

Ronaldo w Ciota

Odroczony szczyt nie odbył się w lutym 2021 r. Reżim Mohammeda VI odkrył, że rząd hiszpański potajemnie przeniósł lidera Policario Brahima Khali do szpitala w Logrono w celu leczenia Kovit.

Potem w maju tego samego roku nadeszła lawina wysiedlona z Ciudy – wieści rozeszły się, gdy setki dzieci wkroczyły do ​​oszukanego autonomicznego miasta. Cristiano Ronaldo Zaoferuje darmowy mecz piłki nożnej – a Rabat usunął swojego ambasadora z Madrytu.

Kryzys dyplomatyczny trwał prawie rok, a do marca zeszłego roku Dom Królewski Maroka opublikował fragment listu wysłanego do Sancheza VI Mohammeda przez Point Pedro, któremu wręczono list natury. Projekt autonomii Sahary.

Jeden kryzys się skończył, a dwa kolejne otworzyły się: rząd Pedro Sancheza z Algierią (która teraz grozi odcięciem dostaw gazu do Hiszpanii) i jego parlamentarni partnerzy oskarżający Saharę o zdradę sprawy.

Felipe VI, nie

Rząd Rabatu zezwolił na ostatnią niegrzeczność. Szef Dyplomacji Hiszpańskiej, Jose Manuel AlbarezZostał zmuszony do zawieszenia swojej podróży do Maroka 1 kwietnia, w której planował przypieczętować umowę między dwoma krajami, ponieważ Mohamed VI zażądał zastąpienia spotkania prywatnym spotkaniem z Pedro Sanchezem.

Tym razem to król aliancki zabrał hiszpańskich dziennikarzy i setki gości, którzy udali się do Rabatu na uroczystą kolację, którą Albarez planował wydać podczas swojej wizyty.

Kiedy Pedro Sánchez spotkał się z Mohammedem VI 7 kwietnia w Rabacie.

7 kwietnia szczęśliwe zakończenie nastąpiło, gdy hiszpański prezydent w końcu udał się do Rabatu i oficjalnie ogłosił start. Nowa faza współpracy Między dwoma krajami.

Wszystkie te historie i anegdoty mają nieznanego bohatera. Filip VI, Nie dlatego, że uczestniczą w tym, co się wydarzyło, ale dlatego, że nie. Król Hiszpanii tradycyjnie był odpowiedzialny za ułatwianie stosunków dyplomatycznych Sprzedawaj hiszpańską markę na całym świecie. Ale w obecnej kadencji jej międzynarodowy program został ograniczony do minimum.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.