Sanchez wygrywa na punkty i pozostaje najgorszym menedżerem w Europie

Sanchez wygrywa na punkty i pozostaje najgorszym menedżerem w Europie

W poprzednim rozdziale przeanalizowaliśmy dochód per capita i jego ewolucję od 2019 roku, aby zobaczyć, jak sześć najważniejszych krajów Unii Europejskiej poradziło sobie z pandemią i wojną na Ukrainie. Najgorszy wynik osiągnęła HiszpaniaW ślad za Niemcami i Francją dochody ich obywateli spadły. Włochom, Holandii i Polsce w tej kolejności udało się zwiększyć dochody swoich obywateli.

Dlatego pierwszą rundę tej walki wygrał szef hiszpańskiego rządu, który wprowadza ten ranking najgorszego menedżera w największych krajach Unii Europejskiej.

W tym drugim artykule przeanalizujemy PKB w cenach stałych lub realny PKB pomniejszony o wpływ cen.

Ponownie przeanalizujemy, jak zakończył się rok fiskalny 2019 i jak zakończył się rok fiskalny 2022. Oczywiście wszystkie dane otrzymujemy z oficjalnych źródeł, w tym przypadku z Eurostatu, Publikuje realny PKBPoprzez próbkowanie indeksów powiązanych z bazą 2010.

Ta tabela zawiera realny PKB lub ceny stałe. Przeglądam go, ponieważ wiele osób komentuje, że PKB opublikowany przez INE wynosi 1 359 611, ale to w cenach bieżących. Ten stosowany przez Eurostat bazuje na 2010 r., a ponieważ rośnie z kwartału na kwartał ze względu na wzrost, nazywa się go indeksem łańcuchowym.

Tutaj widać, że Polska jest najlepszym krajem pod względem procentowego wzrostu i szóstym pod względem wartości bezwzględnej zarządzanie wzrostem o 10,2% w tym okresie. Za nią plasuje się piąty pod względem ważności kraj, Holandia, ze wzrostem o 5,2%. Trzecim najszybciej rozwijającym się krajem jest Francja, która rozwija się w tempie 1%, a potrzeba drugiej cyfry dziesiętnej, aby wiedzieć, kto rośnie bardziej, Francja czy Włochy, Francja jest trzecia ze wzrostem 1,03%.

Włochy zajmują czwarte miejsce i rosną o 1% więcej, ale z dwoma miejscami po przecinku do progu rentowności dają wzrost o 0,96%.

Niemcy, najważniejszy kraj w Unii Europejskiej, są na szóstym miejscu, rosnąc tylko o 0,6%, więc najgorszą administracją w Europie jest znowu Pedro Sanchez, któremu udało się wykreować nasz realny PKB. Bądź jedynym poniżej 2019 roku Jak widać na wykresie referencyjnym.

Hiszpania spadła jeszcze bardziej do 15 776 mln euro.

Na pierwszym miejscu niewątpliwie, po Hiszpanii, Niemcy, które już dawno straciły Północ i Południe, a na trzecim miejscu Francja i Włochy są daleko za Hiszpanią z 7 punktami. Na piątym miejscu uplasowała się Holandia z 4 punktami, a Polska jest najlepsza w tych dwóch analizowanych zmiennych.

W tym momencie, po przeanalizowaniu tylko dwóch artykułów i dwóch zmiennych, Pedro Sánchez jest najbardziej widoczny, a Macron pozostaje w tyle i nie chce się pojawić, drugi najgorszy.

Jeszcze trzy artykuły, aby dowiedzieć się, czy Pilar García de la Granja i ja mieliśmy rację w naszym ekonomicznym poglądzie, że Sánchez i Macron są złymi menedżerami.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *