Sankt Petersburg, czyli pierwszorzędna destynacja dla miłośników piłki nożnej

Dlaczego Sankt Petersburg jest najwyższej klasy destynacją dla fanów piłki nożnej? Sankt Petersburg jest prawdopodobnie miastem znanym ze swojej sztuki, kultury i historii. Ale w ostatnich latach drugie co do wielkości i najbardziej zaludnione miasto w Rosji sprawdziło się jako świetne miejsce do organizowania spotkań w ramach dużych turniejów piłkarskich; Dynamiczna siedziba, ze specjalną atmosferą i godnymi uwagi standardami i protokołami bezpieczeństwa COVID-19.

W tym roku rosyjskie miasto było gospodarzem siedmiu meczów Euro 2020 (turniej został przełożony na 2021 r. z powodu opóźnienia spowodowanego pandemią koronawirusa), dzięki czemu łącznie na mecze na Gazprom Arenie wzięło udział 132 752 osób.

Pochodzący z Chicago Łukasz Zawadzki jest wielkim fanem piłki nożnej. Amerykanin podróżuje, aby zobaczyć, jak gra jego drużyna i reprezentacja narodowa. Latem przebywał w Sankt Petersburgu, gdzie rozegrano dużą część spotkań ostatniej edycji zawodów kontynentalnych.

W ten sposób Euronews potwierdza, że ​​odwiedził Rosję na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 i bardzo kochał ten kraj. Byłem w Moskwie i Kazaniu. Tak więc tym razem chciałem odwiedzić Sankt Petersburg, ponieważ powiedziano mi, że jest to bardzo piękne miasto. Wcale się nie zawiodłem.”

Locke dodaje: „Byłem w Sankt Petersburgu przez dwa tygodnie. Oczywiście podobała mi się jego atmosfera. Trochę różniła się od mundialu, prawdopodobnie z powodu COVID-19. Ale ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie było bardzo pozytywne. Gazprom Arena jest piękny stadion, pojechałem tam obejrzeć trzy mecze, na którym spotkałem się Polska i Słowacja, gdzie Szwecja grała ze Słowacją i gdzie Polska ze Szwecją.

Plac Gazpromu, znajdujący się na Wyspie Krestovsky, został zaprojektowany przez japońskiego architekta Kisho Kurokawę, którego ciekawą inspiracją dla architektury była wizja statku kosmicznego, który wylądował na wybrzeżu Zatoki Fińskiej. Stadion może pomieścić około 68 000 widzów, znajduje się w pobliżu centrum miasta, a w pobliżu znajdują się trzy stacje metra, do których można dojść na piechotę.

28 maja 2022 r. na stadionie odbędzie się Finał Ligi Mistrzów UEFA, turniej organizowany przez UEFA.

Eduard Osipovich Dvorkin, sekretarz prasowy petersburskiego Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu, wyjaśnił Euronews, że miasto już zaczęło przygotowywać się do wielkiego meczu za kulisami.

Ponadto wspomniał, że przepisy bezpieczeństwa COVID-19, które obowiązywały podczas Mistrzostw Europy, wyznaczają w mieście bardzo wysokie standardy.

Fani piłki nożnej, którzy planują udać się do Petersburga na mecz z innych miejsc, mogą to zrobić samolotem, ponieważ lotnisko w mieście zapewnia połączenia z większością krajów europejskich i niektórymi Azjatami. Mogą też podróżować pociągiem, kolejami z krajów Europy Środkowej, a także z Morza Bałtyckiego, Francji, Niemiec i Finlandii.

Bez względu na to, gdzie kibice i goście zdecydują się spędzić czas podczas imprezy, wiele osób upewni się, że całe miasto jest częścią międzynarodowego programu Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) na rzecz „Bezpiecznej Turystyki”: Bezpieczne podróże.

Inicjatywa ta uznaje Sankt Petersburg, który był pierwszym miastem w Rosji, które przystąpiło do programu, za stosowanie standardów zdrowotnych i higienicznych zgodnych z globalnymi protokołami bezpiecznego podróżowania WTTC. Innymi słowy, turysta może spać spokojnie wiedząc, że usługi świadczone przez miejskie organizacje turystyczne spełniają międzynarodowe standardy.

Tak więc, mając sprawy zdrowotne w dobrych rękach, „turyści futbolowi” nie będą musieli się zbytnio martwić w nadchodzących miesiącach. Powinien skupić swoją uwagę na czystej piłce nożnej i zachować ostrożność, wiedząc, czy jego drużyna dotrze do finału Ligi Mistrzów, czy nie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *