Sante Justa stała się ważna

Santi Justa zachowuje swoje miejsce w hiszpańskiej drużynie. Napastnik Casademont Zaragoza został również włączony przez trenera reprezentacji Sergio Scarello do listy 22 zawodników, którzy od poniedziałku spotkają się, aby przygotować się do wrześniowych Mistrzostw Europy w Koszykówce, które będą gościć Niemcy, Włochy, Czechy i Gruzję. Hiszpania zadebiutuje w mistrzostwach kontynentalnych przeciwko Bułgariiw fazie grupowej, która odbędzie się w Tbilisi, gdzie zmierzą się również z Gruzją, Belgią, Czarnogórą i Turcją.

Yusta, 25-letnia i mierząca dwa metry, wzięła udział w siedmiu meczach z reprezentacją narodową. Napastnik brał już udział w lipcu ubiegłego roku w ostatnich trzech pojedynkach I etapu eliminacji Mistrzostw Świata 2023, W jego grze pojawiły się bardzo pozytywne sygnały. Jego powrót do kadry narodowej był tylko wyrazem uznania dla wysiłku, wytrwałości, poświęcenia i siły psychicznej zawodnika, który mimo młodego wieku musiał już przezwyciężyć dwie poważne kontuzje. Jednak napastnik zostawił już wszystkie swoje problemy fizyczne, czego dowodem była druga część ubiegłego sezonu, w bardzo trudnym dla Casademont Zaragoza czasie.

Z zespołem aragońskim w niezręcznej sytuacji, Człowiek z Madrytu zrobił ważny krok naprzód, a jego wkład był decydujący w przetrwaniu Aragończyków w najwyższej kategorii narodowej. Ponadto Yusta będzie jednym z największych referencji zespołu z Saragossy w przyszłym roku, ponieważ zespół przeszedł głęboką renowację. Na razie Casademont został wzmocniony powołaniem trenera Martina Schillera i zawodników Marcela Bonnetki, Borisy Simanica, Rihardsa Lomaza i Justyniana Jessupa. Dodatkowo odnowiono Christiana Mikoulu; Podczas gdy Dino Radoncic, Javi Garcia, Tregvi Helnasson i Santi Justa mają ważny kontrakt.

Regularnie występujący w niższych kategoriach hiszpańskiej drużyny, Yusta zdobył już ważne tytuły w swojej początkowej fazie: został ogłoszony mistrzem Europy do lat 16 i do lat 20 w edycjach, które odbyły się odpowiednio na Ukrainie i w Finlandii. Jego imponująca progresja doprowadziła go do absolutnej reprezentacji narodowej w lipcu 2018 r.I zadebiutował pod wodzą Sergio Scarello przeciwko Białorusi, w meczu odpowiadającym etapowi eliminacji do Mistrzostw Świata 2019, który zakończył się porażką Hiszpanii w meczu finałowym z Argentyną.

Tak samo było z reprezentacją narodową, a także w Saragossie, kiedy Yusta doznał swojej pierwszej fizycznej porażki. Napastnik doznał kontuzji lewego kolana w lutym 2020 roku w meczu FIBA ​​Windows z Polską który odbył się w Principe Suite Felipe. Wtedy mężczyzna z Madrytu zerwał więzadło krzyżowe przednie i łąkotkę zewnętrzną. Niefortunny wypadek zdarzył się w najlepszym momencie jego kariery i przez 10 miesięcy pozostał bez gry.

Po powrocie do sądów w grudniu 2020 r. Yusta w tej samej kampanii rozwiązał kontrakt z Teneryfą. Następnie dołączył do Casademont Zaragoza z przesłaniem wolności, dążąc do przywrócenia jego najlepszej wersji. Jednak nieszczęście ponownie dotknęło mężczyznę z Madrytu, gdy w sierpniu ubiegłego roku, podczas sezonu przed Binaskiego, wykonał paskudny gest i uszkodził wewnętrzną łąkotkę w lewym kolanie.

Yusta ponownie 12 grudnia, już w trzynastej rundzie ligi Endesa, wzięła udział w meczu pomiędzy Casademont Zaragoza i Tenerife (74-85) w Principe Pavilion Felipe. Od tego czasu wystąpił 21 razy – 16 z nich jako debiutant –W ciągu 18 minut gry dał 8,2 punktu, 2,3 zbiórki i 9 punktów PIR na mecz.

Ze względu na swój talent, osobowość, umiejętność zdobywania punktów, obronę i zdolność do podejmowania odpowiedzialności, Yusta będzie jednym z wielkich filarów nowego projektu sportowego Casademont. W tej chwili napastnik jest już ważny w ostatnim etapie ubiegłego sezonu, Bycie stolicą w walce o odkupienie, co przełożyło się na jego późniejszą obecność w kadrze narodowej. W poniedziałek po raz kolejny skupi się z pierwszym zespołem, teraz przygotowującym się do Eurobasketu 2022.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.