Scaloni: „Lo Celso nie ma alternatywy” w Argentynie

Scaloni: „Lo Celso nie ma alternatywy” w Argentynie

Trener Argentyny Lionel Scaloni przyznał, że nie będzie miał zastępcy pomocnika Giovanniego Lo Celso, jeśli zostanie wykluczony z mundialu w Katarze z powodu kontuzji mięśni.

– Jest numer alternatywny, ale nie z perspektywy piłki nożnej – powiedział trener podczas wywiadu z argentyńskim kanałem TC Sports, transmitowanym dziś, w czwartek. „Są inni na innych warunkach, ale on oczywiście dał nam wiele”.

Podstawowy argentyński pomocnik, Lo Celso może nie zagrać w finałach Mistrzostw Świata w Katarze po zerwaniu mięśnia bicepsa w prawej nodze w przegranym 1:0 meczu z Villarreal, gdzie gra jako pomocnik, przeciwko Athletic Bilbao. Niedziela w lidze hiszpańskiej.

„To jest to, co musisz zagrać w Pucharze Świata w środku turnieju z szalonym miesiącem października, z meczami co trzy dni, a następnie dać zawodnikom trzy dni przed rozpoczęciem Pucharu Świata” – powiedział Scaloni.

Ostateczna decyzja w sprawie Lo Celso zostanie podjęta po ukończeniu przez zawodnika badań oceniających powagę kontuzji i czas regeneracji.

A Scaloni ostrzegł, że „pomysł polega na tym, że każdy, kto wejdzie do samolotu (do Kataru), nadaje się do rozegrania pierwszego meczu”. „Ale są pewne niuanse, które musimy ocenić w pozycjach i teraz je weźmiemy”.

Obrońca Cristian Romero, pomocnik Leandro Paredes oraz napastnicy Paulo Dybala, Angel Di Maria i Nicolas Gonzalez również cierpieli w różnym stopniu na problemy z mięśniami, chociaż żaden z nich nie został wykluczony w finale Pucharu Świata.

O Dybali, który cierpi z powodu poważniejszej kontuzji mięśni, Scaloni stwierdził, że jest „w końcowej fazie zdrowienia i z tego, co nam powiedzieli, że może zagrać w ostatnim meczu” z Polską w grupie C.

Argentyna, mistrzowie świata w 1978 i 1986 roku, 22 listopada weźmie udział w mundialu w Arabii Saudyjskiej, a cztery dni później spotkają się z Meksykiem.

Po zakończeniu lig europejskich w weekend 12 i 13 listopada argentyńscy gracze udają się do Abu Zabi na mecz towarzyski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 16 listopada.

W poniedziałek 14 listopada Argentyna oficjalnie ogłosi listę 26 zawodników, którzy zmierzą się w Pucharze Świata.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *