Scaloni wychowuje drużynę bez Acuñy i ze sceptycyzmem Di Marii i Di Paula

Trener reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni będzie musiał przebudować kadrę, by w najbliższy wtorek zmierzyć się z Chorwacją w półfinale MŚ 2022 Katar, w związku z zawieszeniem Marcosa Acuña i wątpliwościami co do kondycji fizycznej Angel Di Maria. i Rodrigo de Paul.

Po pięciu meczach w mundialu sztab szkoleniowy Po raz pierwszy będzie miał dwie ofiary z powodu zawieszeń z powodu żółtych kartek, które otrzymali Marcos Acuña i Gonzalo Montiel. Podczas meczu z Holandią (2:2) rozstrzygnęły się rzuty karne.

Ale z tej dwójki nieobecność „białych” jest najbardziej znacząca, ponieważ rozpoczął ostatnie cztery mecze.

Mikołaj Tagliafico, który z pewnością wejdzie na jego miejsceStartował w mundialu jako junior, ale po porażce z Arabią Saudyjską (2:1) w swoim debiucie nie dołożył minut z Meksykiem, tylko wszedł przez Acuñę z Polską, Australią i Holandią.

Skład reszty obrony to miejsce, w którym pojawiają się pierwsze wątpliwości, ponieważ pięciolinia wykonała swoją pracę przeciwko Holandii i jest taktycznym zasobem, który docenia Scaloni, ale jej ciągłość zależy od fizycznego rozwoju. Anioł Di Maria.

Facet z Rosario opuścił mecz z Australią (2-1) z powodu bólu mięśni, który odczuwał w meczu z Polską.

W 1/8 finału nie mógł nawet usiąść na ławce rezerwowych i został zastąpiony przez Alejandro Gomeza.Niezdolny do gry od samego początku przeciwko Holandii, Scaloni zdecydował się ułożyć pięć linii po wejściu Lisandro Martineza.

The „makaron” Niedawno pojawił się ponownie, aby rozegrać ostatnie osiem minut drugiej połowy dogrywki i sam w pierwszej sesji treningowej Zrobił wyróżnioną pracę z „Papu” Gómezem.

W pomocy skupimy się na powrocie do zdrowia Rodrigo de Paul, który kontuzjował ścięgno podkolanowe w prawej nodze w meczu z reprezentacją Holandii.

„Motor” wybranej drużyny ukończył wszystkie mecze mistrzostw świata, ale wytrzymał Holandię przez 65 minut i Po raz pierwszy w turnieju został zastąpiony przez Leandro Paredesa.

Strefę centralną uzupełnią dwa stałe fragmenty, które Scaloni znalazł podczas pobytu w Katarze: Alexis McAlister i Enzo Fernandez.

W meczu z Meksykiem zawodnik z Pampy awansował do wyjściowej jedenastki, ponownie nie odpadł i zdobył kluczowego gola przeciwko Polsce.

Ze swojej strony były gracz River Plate zaczął grać przeciwko Polakom od samego początku po imponującym wejściu w meczu z Meksykiem, w którym zdobył bramkę i przeniósł historię turnieju jako Leandro Paredes na ławkę rezerwowych.

Na powyższym zdjęciu Messi i Julian są numerem jeden, aw ataku panorama jest jeszcze wyraźniejsza dzięki niezmienionej obecności Lionela Messiego i Juliana Alvareza.

Lautaro Martinez, który wykonał decydujący rzut karny i wyrównał serię przeciwko Holendrom, był bardziej aktywny i miał sytuacje bramkowe. Jak sam zawodnik zdradził w rozmowie z prasą w strefie mieszanej, czuje się lepiej z powodu dyskomfortu w prawej kostce, którego musiał nadużywać w pierwszych meczach.

Po odejściu de Paula Pozostało tylko trzech graczy, którzy ukończyli wszystkie pięć meczów: Emiliano Martinez, Nicolas Otamendi i Lionel Messi.

Dwóch z nich, Messi (35) i Otamendi (34), to najwięksi w kadrze prowadzonej przez Franco Armaniego (36).

Bramkarz River Plate jest także jednym z pięciu piłkarzy, którzy nie wyszli na boisko podczas mundialu razem z Geronimo Rollim, Juanem Foythem, Angelem Correą i Paulo Dybalą.

Młodzik Thiago Almada grał 6 minut przeciwko Polsce, a Exequiel Palacios zakończył mecz 31 minut między Meksykiem a Australią.