Scholz, Macron i Draghi już w Kijowie rozmawiają o przyszłości Ukrainy

Scholz, Macron i Draghi już w Kijowie rozmawiają o przyszłości Ukrainy

Kanclerz Niemiec Olaf Scholes, prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Włoch Mario Draghi udali się w czwartek do Kijowa, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa, które utrzymywały się do ostatniej chwili bez oficjalnego potwierdzenia. Wszyscy trzej władcy europejscy byli nieobecni w wojnie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim podczas wojny, która rozpoczęła się inwazją Rosji na Ukrainę 24 lutego.

Zdjęcie opublikowane przez biuro prasowe włoskiego rządu w czwartek rano pokazuje trzech przywódców rozmawiających w pociągu gdzieś w drodze z Polski na Ukrainę. Poniżej dodatkowe zdjęcia z wycieczki, która dotarła do stolicy Ukrainy o 8:30.

Tracy i Macron witają Scholesa, gdy ten przyjeżdża pociągiem

Filippo Attili / Reuters

Z jakiegoś powodu ci trzej politycy zostali skrytykowani za niechęć do wspierania Ukrainy, co podzielało państwo zaborcze i prawie wszystkie kraje sąsiednie, zwłaszcza Polskę i kraje bałtyckie.

Żeleński obawia się, że Ukraina pójdzie na ustępstwa wobec Rosji, aby powstrzymać wojnę wszystkich trzech europejskich władców. Ukraińcy chcą w najbliższych dniach zostać krajem kandydującym do wejścia do Unii Europejskiej (UE).


Czytaj więcej

Maria-Boss Lopez | Berlin

Berlin, Niemcy - 9 maja: Podczas wizyty Macrona w Berlinie w Niemczech 9 maja 2022 r., aby przemówić do Pałacu Prezydenckiego, kanclerz Niemiec Olaf Scholes (R) i prezydent Francji Emmanuel Macron złożyli wyrazy szacunku.  Trwająca wojna rosyjska na Ukrainie i jej międzynarodowe następstwa są ważnymi programami dla obu przywódców.  (Zdjęcie: Sean Caleb / Getty Images)

W ostatnich dniach telefony Macrona i Scholesa do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina wzbudziły podejrzenia w Kijowie, krajach bałtyckich i Europie Wschodniej – z wyjątkiem Węgier i Bułgarii – że są postrzegani jako skłonni do oferowania ustępstw nawet w region. Jeden do Rosji. Uwaga Francuza, że ​​„Rosji nie należy obrażać” wywołała szczególne oburzenie na Ukrainie iw Europie Wschodniej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *