Seagate Mach.2 Exos 2X14, najszybszy dysk twardy na świecie

Plik Seagate Mach 2 Exos 2X14 To naprawdę ciekawy produkt, nie na próżno Zostań najszybszym dyskiem twardym w historii Jak dotąd, obiecane prędkości są naprawdę niesamowite, ponieważ, jak zobaczymy, mieszczą się mniej więcej na tym samym poziomie, co dysk SSD z interfejsem SATA III.

Chociaż mówimy o Seagate Mach.2 Exos 2X14 tak, jakby to był pojedynczy tom, prawda jest taka, że Firma Seagate dołączyła do dwóch dysków twardych o pojemności 7 TBI wtopienia ich w 3,5-calową, uszczelnioną helem obudowę. Seagate Mach.2 Exos 2X14 ma prędkość obrotową 7200 obr / min i ma 256 MB pamięci podręcznej. Jego wydajność losowego odczytu i zapisu 4K wynosi 304-384 IOPS, średnie opóźnienie to 4,16, liczby potwierdzające to, co powiedzieliśmy, że mamy do czynienia z najszybszym dyskiem twardym na świecie.

Jeśli chodzi o wydajność w losowym czytaniu i zapisie, Seagate Mach.2 Exos 2X14 nie jest tak standardem jak SATA III SSD, co jest jasne, ale jeśli spojrzymy na wydajność w sekwencyjnym odczycie i zapisie, zdamy sobie sprawę, że gra w do tej samej ligi, do której sięga 524 MB / s maks. Zwykle dysk SSD SATA III ma około 500-550 MB / s. Jest to możliwe dzięki systemowi podwójnego wyzwalania, technologii, którą już wam wówczas wyjaśnialiśmy. W tym artykule.

Pod względem zużycia Seagate Mach.2 Exos 2X14 Rejestruje 7,2 W w trybie uśpienia i 13,5 W pod dużym obciążeniemLiczby te przekładają się na wyższe zużycie energii niż w przypadku dysków twardych o dużej pojemności uszczelnionych helem, a także przekraczają średnią 12 W, którą można znaleźć w tradycyjnych dyskach 3,5-calowych.

Seagate Mach.2 Exos 2X14 jest skierowany przede wszystkim do Do centrów danych i przetwarzania w chmurze, Chociaż jest obecnie dostępny w ograniczonym zakresie i nie można go kupić bezpośrednio. Dzięki temu produktowi firma Seagate zrobiła ważny krok naprzód w swojej karierze, aby zapewnić konkurencyjność rozwiązań HDDS, nie tylko pod względem pojemności, ale także wydajności. Ma to kluczowe znaczenie na rynku, ponieważ dyski SSD oferują obecnie bardzo atrakcyjną wartość.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Seagate może skorzystać z rozwiązań pamięci masowej z Do 50 terabajtów do 2026 roku. Te rozwiązania również będą się opierać na Technologia wielu operatorów Aby utrzymać wysoki poziom wydajności.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *