Sejm RP podjął uchwałę przeciwko budowie gazociągu North Stream 2

Zarejestrowałeś się pomyślnie
Kliknij link w wysłanej wiadomości e-mail

Międzynarodowy

Wszystkie wiadomości ze świata na tej samej tablicy informacyjnej. Śledź uważnie to, co dzieje się w różnych częściach świata.

Warszawa (Sputnik) – Izba niższa Sejmu RP (SEZM) podjęła uchwałę sprzeciwiającą się budowie gazociągu North Stream 2.

„Polska SSE (…) solidarnie z naszymi sąsiadami w Europie Środkowej zaprasza jako sojuszników swoje kraje członkowskie, w tym Unię Europejską (UE) i Niemcy. La Oden A partner w UE nie powinien wspierać realizacji projektu gazociągu Północny strumień2, a także podjęcie działań mających na celu natychmiastowe i skuteczne zakończenie jego budowy.”

Ich apel uzasadniono polską delegacją na temat „wartości ustanowionych przez Unię Europejską”, „jedności z Ukrainą” oraz troski o stabilność i bezpieczeństwo w Europie oraz rosnącą presję na Rosję”.

Ponadto Sage wezwał Stany Zjednoczone do „wspierania i rozszerzania sankcji wobec organizacji zaangażowanych w budowę gazociągu”.

North Stream 2 ma na celu budowę gazociągu, który przez dno Bałtyku będzie transportował 55 000 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie z Rosji do Niemiec.

Gazociąg Północny - Spotnik Mundo, 1920, 05.10.2021

Dlaczego USA nie mogą zatrzymać budowy Nort Stream 2?

Sprzeciwiają się nowemu projektowi gazociągu, który ma na celu sprzedaż gazu ziemnego do Europy ze Stanów Zjednoczonych, ich złóż łupkowych, Ukrainy i wielu krajów europejskich, takich jak Polska, Łotwa i Litwa.

Moskwa wielokrotnie wzywała do zaprzestania upolitycznienia tego planu handlowego, z korzyścią dla Rosji i Unii Europejskiej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *