Sekretem Apple jest bycie królem telefonów komórkowych i podbój rynku azjatyckiego

Sekretem Apple jest bycie królem telefonów komórkowych i podbój rynku azjatyckiego

Dowiedzieliśmy się tego w tym tygodniu Manzana Samsung został zdetronizowany jako wiodący na świecie producent smartfonów. Południowokoreańska firma zajmowała pierwsze miejsce nieprzerwanie od 2010 roku, aż do przełamania tych statystyk przez amerykańską firmę, wynika ze wstępnych wyników raportu „Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker” przygotowanego przez firmę konsultingową IDC.

Liczby są jasne: Apple zostało sprzedane 234,6 mln sztuk w 2023 rWzrost o 3,7% w stosunku do roku poprzedniego, natomiast Samsung sprzedał 226,6 mln smartfonów, czyli o 13,6% mniej niż w 2022 roku.

Marki azjatyckie

Następne na liście są firmy chińskie Xiaomi (145,9 mln sprzedanych sztuk; -4,7% r/r), OPPO (103,1 mln sprzedanych sztuk; -9,9%) oraz Wprowadzać się (94,9 mln jednostek; +30,8%).

Xiaomi14Xiaomi

Pod względem udziału w rynku Apple osiągnął w 2023 roku 20,1%, a Samsung 19,4%. Xiaomi 12,5%, Oppo 8,8%, Transmisja 8,1%.

Globalna sprzedaż smartfonów spadła w 2023 roku o 3,2%.

Z raportu wynika również, że w 2023 r. światowa sprzedaż smartfonów spadła o 3,2% rok do roku, przy czym ok. 1,17 miliarda jednostek dostarczonych, odnotowując „najniższy roczny wolumen od dekady”.

Globalny upadek

IDC przeanalizowało światowy spadek sprzedaży tego typu urządzeń i stwierdziło, że jest to spowodowane „Wyzwania makroekonomiczne» Oraz do „wysokich zapasów” zgromadzonych na początku 2023 roku.

OnePlus 10T 5GOnePlus

„Chociaż zaobserwowaliśmy silny wzrost w przypadku słabszych odtwarzaczy z Androidem, takich jak… Wprowadzać się A Xiaomi w drugiej połowie 2023 roku ze względu na szybki rozwój na rynkach wschodzących, a największym zwycięzcą jest wyraźnie Apple.

Apple musiało stawić czoła wyzwaniom regulacyjnym i ponownej konkurencji ze strony Huawei w ChinachNabila BhopalRaport dyrektora badawczego

Manzana Jest nie tylko jedynym graczem w „pierwszej trójce”, który odnotował dodatni wzrost rok do roku, ale także po raz pierwszy utrzymuje się na pierwszym miejscu. Analityk dodał: Wszystko to pomimo większych wyzwań regulacyjnych i ponownej konkurencji ze strony Huawei w Chinach, największym rynku.

Wysokiej klasy

Bhopal argumentował, że „sukces” Manzana Wynika to w dużej mierze z „rosnącego trendu” w kierunku urządzeń z najwyższej półki, który jest wspierany „nieoprocentowanymi programami finansowania”.

iPhone’a 15 ProManzana

Argument ten burzy wszelkie wykresy modeli ze średniej i niskiej półki, które mogłyby ogarnąć rynek. Tendencją jest posiadanie drogich i wydajnych modeli, a Apple zdał sobie z tego sprawę, decydując się nadal stawiać na Pro i Pro. Pro Max Chociaż utrzymuje na rynku urządzenia SE lub iPhone'y, które nie należą do kategorii Pro.

Trend polega na kupowaniu drogich, wydajnych modeli i Apple zdał sobie z tego sprawę

IDC podkreśliło również, że „ogólna przestrzeń Androida” ulega dywersyfikacji wraz z postępami Huawei w Chinach i takimi markami jak OnePlus, honor I Google Wprowadzają na rynek „bardzo konkurencyjne” urządzenia w niższym przedziale cenowym urządzeń z najwyższej półki.

składany

Mówi tylko o cenach, ponieważ funkcje nie odbiegają ani o krok od tego, co oferuje ten drogi, wysokiej klasy sprzęt, chociaż mogą dostosowywać ceny w nieco większym stopniu niż to robią. Manzana I ma niezwykłą konkurencję.

Składane ekrany telefonów są bardziej czułe niż ekrany innych telefonów komórkowych

Do tego dochodzi ulepszenie, z którego korzystają telefony sztuczna inteligencja IDC dodaje składany sprzęt. W tym ostatnim przypadku na tle wielu innych marek, które wypuściły na rynek tego typu urządzenia, wyróżnia się Samsung i jego modele Flip lub Fold, przewyższające ceny tych modeli premium o wartościach bliskich 2000 euro.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *