Sekretny start Ameryki w Pucharze Świata w szachach

Sekretny start Ameryki w Pucharze Świata w szachach

Hawana, 6 września (ACN) Remisem z Bułgarią i porażką z gospodarzami Fede America rozpoczął dziś swoją podróż w Mistrzostwa Świata Kobiet w Szachach Bydgoszcz 2023w Polsce.

Jedynymi międzynarodowymi zawodnikami, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, byli Kubańczycy Lisandra Ordaz i Yerispil Miranda, którzy w podwójnym dniu zdobyli półtora punktu na cztery możliwe.

Najciekawsze jest to, czego dokonał Ordaz, pokonując byłą bułgarską mistrzynię świata Antoinitę Stefanovą w 37 ruchach od katalońskiego otwarcia po uzyskaniu doskonałej kontroli nad szachownicą, wspomaganej szczególnie przez dżokeja na arenie d4.

Mecz zakończył się dwupunktowym remisem pomiędzy Amerykanami i Bułgarami, a zakończył się remisem przy drugim i trzecim stole zajętym odpowiednio przez Peruwiańczyka Desi Cori Werispela oraz porażką czwartej na liście Kubanki Jennifer Perez grający w reprezentacji Peru. Konfederacja Paragwaju.

Potem sprawy nie były już tak delikatne, gdy Ordaz pokonał Olivię Kiulbasę Weryspil kontra Claudia Colón oceniając miejscowych z notą 1,5-2,5 jednostek.

Cory pokonał Monikę Soko, a przy czwartym stole Argentynka María José Campos, zastępująca Jennifer, podpisała pokój z Julią Antolak.

Również w drugiej grupie Stany Zjednoczone wykorzystały swój wysoki poziom, aby pokonać Niemcy 2,5:1,5, a następnie pokonać Bułgarię 4:0. Innymi faworytami są Chiny, które najpierw zwyciężyły z Polską z wynikiem 2,5-1,5, a następnie pozytywnie zwyciężyły 3-1 z Niemcami.

Amerykanie i Chińczycy dostaną się do trzeciej rundy na szczycie rankingów dzięki zgromadzonym łącznie czterem punktom, za nimi plasuje się Polska z dwoma liniami, Fedi America i Bułgaria z jednym punktem oraz Niemcy bez punktów.

W części A Kazachstan prowadzi cztery jednostki. Następnie plasują się Gruzja, Ukraina, Indie i Francja z dwoma punktami, a słaby Egipt zamyka tabelę z zerowym wynikiem.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *