Sergio Higueta: „Daliśmy z siebie wszystko, ale nie udało nam się obronić prowadzenia w Tour of Poland” | Jazda rowerem

Brytyjski Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) wyrwał przywództwo

Wycieczka po Polsce

do kolumbijskiego

Sergio Higuita

po zajęciu trzeciego miejsca w czwartkowych próbach w szóstym etapie wyścigu, gdzie jego amerykański kolega z drużyny Magnus Sheffield zajął drugie miejsce, a Holender Thiemen Arinsmann (Team DSM) odniósł zwycięstwo.

Hiszpan Belo Bilbao (zwycięstwo Bahrajn) zajął dziewiąte miejsce, 32 sekundy za Arinsmannem i zdołał awansować tylko z drugiego na trzecie miejsce, tracąc do lidera 18 sekund.

Tymczasem, Antioquia

Sergio Higuita

(BORA-Hansgrohe), który prowadził do tego momentu, przekroczył 16. linię mety 50 sekund za zwycięzcą, stracił 32 sekundy w nowej żółtej koszulce i spadł na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Higuita, który jako ostatni wystartował w jeździe na czas, włożył duży wysiłek, ale nie zdołał obronić prowadzenia. Kolumbijczyk podzielił się swoimi odczuciami na temat wymagającej części na swoich portalach społecznościowych.

„Dzisiaj zrobiliśmy, co w naszej mocy, ale nie mogliśmy utrzymać prowadzenia w tym wyścigu, ostatnio cieszyliśmy się prowadzeniem” – powiedział „The Beast” na swoim koncie na Instagramie.

Sergio Higueta, kolumbijski kolarz, kapitan Tour Poland.

@Bora Hansgrohe

Ponadto Higuita wysłał wiadomość zachęcającą do swojego kolegi z drużyny Bora, Jordiego Meeusa, który miał oszałamiający upadek na jednym z ostatnich zakrętów trudnej drogi, którą pokonali w czwartek.

„Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia naszemu koledze Jordi Mewesowi, który miał dzisiaj upadek”, powiedział kolarz Paisa.

Było to również zwycięstwo pierwszego etapu jako zawodowiec dla zaledwie 22-letniego Thymena Arensmana na krótkim, ale wymagającym, głównie pod górę torze, który zapewnił 342 metry nierówności, które przytłoczyły sprinterów.

11,8-kilometrowy kompleks Arensman zamknął planowany tor etapowy między Szaflarami a Wierchem Rusiński z czasem 17 minut 40 sekund 7 i 8 sekund za Sheffieldem i kapitanem Hayterem.

Siódmy i ostatni etap Tour of Poland odbędzie się w piątek na 177,8 kilometrowej trasie między Skaviną a Krakowem.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.