Setki uczniów w szkole średniej w San Diego podczas wybuchu grypy

Setki uczniów w szkole średniej w San Diego podczas wybuchu grypy

Dane z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom pokazują, że sezon grypowy zaczął wcześniez wysypką przypadków grypopodobnych zgłoszonych w Teksasie, części południowo-wschodniej, Nowego Jorku i Waszyngtonu One San Diego High School wydają się mieć wybuchy epidemii grypy, powodując nieobecność 1400 uczniów.

Epidemia w Patrick Henry High School rozpoczęła się w poniedziałek, podwoiła się w środę, a teraz ponad połowa uczniów jest chora.

„W weekend przed poniedziałkiem odbył się mecz i taniec” – powiedział CBS News dr Howard Taras, lekarz z San Diego Unified School. „Można by pomyśleć, że zajmie to kilka dni, zanim stanie się zaraźliwe dla innych, ale tak się nie stało”.

Centrum Kontroli Chorób powiedział: Przed pandemią COVID-19 w USA było 36 milionów przypadków grypy. Najniższy poziom, jaki kiedykolwiek zarejestrowano.

Ale teraz większość stanów już nie istnieje.

„W ciągu ostatnich dwóch lat ludzie nie byli narażeni na wiele grypy, więc ich odporność może spaść” – powiedział CBS News główny korespondent medyczny CBS News, Jonathan Labock.

CDC powiedziało, że to bezpieczne Zróbcie razem szczepionkę przeciw grypie i dawkę przypominającą COVID-19 Możesz więc przygotować się na ostry sezon grypowy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *