Sevilla wraca i ratuje remis z Man United

Sevilla, prowadzona po bramkach Trail Malacii i Harry’ego Maguire’a, zremisowała 2:2 z Manchesterem United w czwartek w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

United awansowali do półfinału po bramce Marcela Sabitzera w pierwszej połowie.

Ale Sevilla, sześciokrotna mistrzyni turnieju, wróciła po bramkach samobójczych w 84. i 92. minucie, które uciszyły Old Trafford.

Co gorsza dla trenera Erica Ten Haga, dwóch obrońców United zostało kontuzjowanych: Argentyńczyk Lisandro Martinez i Francuz Raphael Varane. Martinezowi asystowali Gonzalo Montiel i Marcos Acuña, rywale Sevilli i koledzy z drużyny, która wygrała ubiegłoroczny Puchar Świata.

„To nie wygląda dobrze” — powiedział Ten Hag o kontuzji Martineza.

Ten Hag został już oskarżony o brak gry z powodu kontuzji swojego najlepszego strzelca, Marcusa Rashforda. Pomocnik Bruno Fernandes anuluje swoje zawieszenie na rewanż po otrzymaniu trzeciej żółtej kartki w turnieju.

„Mecz był w naszych rękach, wygraliśmy 2:0, mogliśmy zdobyć trzy lub cztery bramki, a potem mieliśmy pecha z kontuzjami” – powiedział Ten Hag. „Wiem, że musimy robić rzeczy trochę lepiej w definicji i mieć więcej spokoju. Mieliśmy pecha w obronie. To nie była dobra noc.”

Obie drużyny spotkają się w Hiszpanii w przyszłym tygodniu.

W obliczu utraty Rashforda z powodu kontuzji, Sabitzer odpowiedział bramkami strzelonymi przez United.

Austriacki pomocnik, wypożyczony z Bayernu Monachium, najmniej spodziewał się, że pokryje stratę Rashforda. Ale stanął na wysokości zadania w meczu zdominowanym przez United.

Sabitzer otworzył wynik w 14. minucie i dołożył drugą bramkę przy 21.

Brazylijski napastnik Anthony oddał strzał z poprzeczki w drugiej połowie, gdy gospodarze podwoili się w niebezpiecznych sytuacjach.

Ale andaluzyjski zespół sprawił, że United zapłaciło wysoką cenę za nierozstrzygnięcie meczu, kiedy Malacia zamienił dośrodkowanie Jesusa Navasa we własną siatkę.

David De Gea sparował strzał Youssefa En-Nesyriego w doliczonym czasie gry. Ale Sevilla świętowała na koniec, kiedy Maguire przez pomyłkę posłał główkę Enesyri do siatki.

„Sevilla, jako klub w tych rozgrywkach, zawsze jest na szczycie i wszyscy go szanują” – powiedział Jose Luis Mendelbar, trener Sevilli. „Manchester jest świetny, ale także Sevilla jest świetna”.

Feyenoord zaskakuje Rzym

Piłka Matsa Weavera w drugiej połowie pomogła Feyenoordowi pokonać Romę 1:0 w kolejnym ćwierćfinale w czwartek.

A Osama Idrissi zaliczył asystę w 54. minucie, więc uciekł z lewej strony, zanim trafił precyzyjnie dośrodkowanie na Weavera. Tym samym miejscowi odnieśli zwycięstwo o smaku słodkiej zemsty.

Mecz był powtórką zeszłorocznego finału w inauguracyjnej Europejskiej Lidze Konferencyjnej. Roma wygrała ten mecz 1:0, a trener Jose Mourinho zapewnił sobie piąty tytuł mistrza Europy.

Argentyńczyk Paulo Dybala i Tammy Abraham, napastnicy Romy, opuścili mecz z powodu kontuzji.

Po bramce obrońcy Federico Gattiego w 73. minucie Juventus pokonał u siebie Sporting CP 1:0. Gatti strzelił gola w kontrataku, gdy Portugalczyk zagroził zdenerwowaniem innego kandydata po pokonaniu lidera Premier League Arsenalu w poprzedniej rundzie.

W drugim meczu ćwierćfinałowym tego dnia gol Floriana Wertza na siedem minut przed końcem uratował Bayer Leverkusen przed remisem 1:1 z BFU Saint-Gilloise. Victor Bonifacy wyprowadził Belgów na prowadzenie na początku drugiej połowy.

konferencja europejska

Argentyński napastnik Nicholas González pokonał rywali i strzelił drugiego gola głową w wygranym 4:1 meczu Fiorentiny z Lechem Poznań w Polsce.

Gonzalez został zmieniony jako środek ostrożności po tym, jak poczuł fizyczny dyskomfort na początku drugiej połowy. Reprezentacja Włoch nie przegrała w żadnym konkursie od 12 lutego.

Doskonała passa West Hamu zakończyła się remisem 1:1 w Gandawie. Londyńska drużyna ma na swoim koncie 10 zwycięstw w turnieju, wliczając w to eliminacje.

Hugo Kuipers, król strzelców Gandawy, obronił wyrównanie dla belgijskich gospodarzy. Zdobył pięć goli w rozgrywkach w tym sezonie, 12 minut do drugiej połowy.

Danny Ings trafił z woleja po dośrodkowaniu Jarroda Bowena po szybkim wrzucie przez Vladimira Kovala, dając gościom prowadzenie w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie.

W półfinale zmierzy się z West Hamem, Gandawą, Anderlechtem lub AZ Alkmaar. Anderlecht wygrał 2:1 w pierwszej rundzie w Brukseli.

W drugim meczu Basel zremisował u siebie z Niceą 2:2.