Shell Game: ciężarówki i pojazdy opancerzone wysłane na pomoc Ukrainie w powrocie do Hiszpanii

Około miesiąc temu, w ostatni czwartek, 21 kwietnia, premier Pedro SanchezAby nie przegapić okazji, która wyciekła do mediów kilka dni temu, odwiedził Ukrainę i wyraził poparcie dla tego kraju. Rozpoczęła się rosyjska okupacja W lutym. Zwiedził ulice Puchy, gdzie Rosjanie zmasakrowali ludność cywilną, i spotkał się ze swoim ukraińskim wysłannikiem w Kijowie. Wołodymyr Żeleński.

Po tym spotkaniu pojawili się przed mediami wraz z premier Danii Mete Frederickson, która tego dnia była w języku słowiańskim. W swojej rozmowie najemca Palacio de la Monclova opisał to, co istnieje do dziś. Ostatni hiszpański eksport broni na Ukrainę. Największy pod względem masy eksport wysłany na terytorium Ukrainy od początku inwazji.

„Zaopatrzenie wojskowe jest wysyłane na Ukrainę. 200 ton załadowanych Nowoczesna amunicja i wszelkie zapasy. Statek ma 30 ciężarówek, kilka specjalnych ciężkich pojazdów transportowych i 10 małych pojazdów. Wraz z przekazaniem dostaw wojskowych na Ukrainę ”- powiedział Sanchez na konferencji prasowej.

Nad Prezydent się myli Powiedz statek logistyczny A-06 Izabela Jest w wojsku – naprawdę Własność wojskowa, Chociaż jest obsługiwany przez personel marynarki, jego słowa można interpretować dwojako. Ciężarówki i pojazdy opancerzone mogły być częścią pomocy dla Ukrainy lub tylko częścią logistyki transportu dostaw tam, gdzie Ukraińcy mogli je odebrać.

Większość mediów tłumaczyła, że ​​są częścią hiszpańskiej pomocy i ani Palacio de la Monclova, ani Ministerstwo Obrony nie chcą zwolnić dziennikarzy. Zainteresowanie propagandą w grze Clueless, Zachowuj się jak bandyci, I płacić więcej za eksport przewożonej broni. W późniejszych dniach prawda była znana, czyli tylko ułamek logistyki tych ciężarówek i pojazdów.

Źródła wojskowe wyjaśniły kilka godzin po ogłoszeniu Sancheza Ukraińcy nie mają możliwości składowania towarów w porcie Gwinei Przy tak wielu sfrustrowanych biegunach popierających dystrybucję materiałów wojennych dla Ukraińców – nie na próżno, Polska jest centrum pomocy wojskowej dla Ukrainy – i to też. Zadaniem ciężarówek i pojazdów opancerzonych był transport towarów z Gwinei na uzgodniony obszar przygraniczny..

To kolejna demonstracja Niejasność, z jaką hiszpański rząd zajmuje się kwestią eksportu broni Na Ukrainę. I nie podał dokładnych informacji o tym eksporcie od szefa rządu ani MON. Jak mówią, chociaż to „ze względów bezpieczeństwa” Inne kraje dostarczają listy pozycji z konkretnymi danymi i istotnymi szczegółami.

Z wyjątkiem ładunku, który trafia na pokład Ysabel, rząd wysyłał masowo Jedenaście samolotów transportowych A400M Od początku inwazji. Trzy samoloty przewoziły sprzęt wojskowy do celów obronnych i defensywnych. Mianowicie hełmy, bielizna kuloodporna i trudnopalna, racje bojowe, środki medyczne, przypadki NRBC (przeciwko wojnie nuklearnej, radiologicznej, bakteriologicznej i chemicznej) oraz transporter opancerzony RG-21 w konfiguracji ambulansowej. Pozostałe osiem samolotów przewoziło materiały bojowe.

Wiadomo, że z pierwszego okrętu było 1370 granatów przeciwpancernych, 700 000 sztuk amunicji i nieokreślona liczba lekkich karabinów maszynowych. Chociaż znany jako Alcotan C90, oficjalnie nie wiadomo, jakiego rodzaju granatem był pocisk. Nie ma typu lekkiego karabinu maszynowego. Były kontrowersje, że byli Cetme Ameli, ale Robles temu zaprzeczył. Z pozostałego eksportu prawie żaden.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.