Siatkówka: Pidasova nie przyjechała do Polski

Fernando de la Hera

Grupa irundarra zażądała przymusowego odroczenia EHF ze względu na wpływ koronawirusa.

Wirus koronowy nadal denerwuje Pitasovą, który ma teraz przebywać w Polsce, ponieważ przygotowuje się do gry i przekłada mecz we wtorek.

Zaczęło się przewrotnie w Artalegu w zeszłym tygodniu i nie skończyło się dobrze. Pięć pozytywnych – i bezobjawowych – przypadków odkrytych w poniedziałek wstrzymało podróż do Szwajcarii tego samego dnia. Mecz z Pfadi Winterthur, który odbył się w sobotę w sądzie Recoletas Atlético Valladolid, został przełożony, a dokładne przesunięcie tych spotkań i nowe badania lekarskie były największymi zmartwieniami między wtorkiem a piątkiem.

Nadeszła sobota, a Klub Irundara przeprowadził testy PCR na dziesięciu członkach grupy i pięciorgu dzieci z filii, które musiały ukończyć rozmowę, a których wynik testu był negatywny. Zamiarem był wyjazd do Polski w niedzielę z tymi piętnastoma zawodnikami, ale i ten wyjazd musiał zostać odwołany.

Trzech kolejnych graczy było pozytywnych – bezobjawowych, więc Jacobo Kyotara miał tylko siedmiu z pierwszego zespołu i pięciu z filii. Mniej niepokoiła wówczas słabość drużyny, która mogła zaprezentować się na korcie całego bloku Arlan Wisły. W tych okolicznościach klub zrozumiał, że nie należy podejmować lotu z udziałem czterech samolotów, dwóch placówek i dwóch samolotów.

W rezultacie poprosił EHF o odroczenie, rezygnację z podróży i czekanie na to, co zdecyduje europejska firma. Po południu EHF potwierdziła, że ​​mecz został przełożony i będzie poszukiwany nowy termin. Ponieważ wszystkie daty są zajęte, trudno zaprzeczyć, że w 2021 r. W przeciwnym razie będzie to niemożliwe.

Sobota, przeciwko Huesca

Kolejny mecz o Pitasovą II odbędzie się w sobotę o godzinie 12.00 z Badą Huską. Klub Iundarra zgłosił sytuację Azofalowi i Federacji Hiszpańskiej, ale nie poprosił o odroczenie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pięciu zawodników, którzy uzyskali pozytywny wynik testu w poniedziałek, może wrócić do treningów w środę. Dwanaście osób z pierwszego zespołu Cuétara i te, których potrzebował z filii. Dni treningowe i te są standardowe, ale to liczba zespołów, które płacą za trans wirusa koronowego. Następnie, we wtorek 7 lipca, odbierze Orlan Wisła Black w Artalegu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *