Siedem skandali, które naznaczyły świat sportu w 2021 roku

Mistrzowie, rekordy i ważne zawody nie byli jedynymi mistrzami tego sportu w tym roku. Niestety w środku najważniejszego wydarzenia sportowego 2021 roku miały miejsce gwałtowne wydarzenia, rasizm, a nawet prześladowania polityczne.

  • Atak na gracza w Paris Saint-Germain przez kolegi z drużyny

Głęboki szok wywołany agresją doznała w nocy 4 listopada zawodniczka Paris Saint-Germain Khaira Hamraoui, która została uderzona żelaznym prętem przez dwóch zamaskowanych mężczyzn, gdy wróciła z kolacji drużynowej ze swoją koleżanką Aminatą Diallo, która została zdemaskowana po wydarzenie. Został aresztowany jako prawdopodobna odpowiedzialność za czyn.

Przeczytaj całą notatkę tutaj:

  • Tenisista oskarża byłego komunistycznego przywódcę Chin o napaść seksualną

Peng Shuai, 35-letni chiński tenisista, zaginął na kilka dni w listopadzie po tym, jak oskarżył byłego chińskiego przywódcę komunistycznego o napaść seksualną. 1 grudnia WTA ogłosiło zawieszenie turniejów w Chinach ze względu na sytuację gracza, która pojawiła się ponownie po trzech tygodniach.

Przeczytaj całą notatkę tutaj:

  • Kristina Tsimanskaya jest oskarżona o prześladowania i ubiega się o azyl

Białoruska sprinterka Kristina Tsimanoskaya została wycofana przez swoich trenerów z 200-metrowego biegu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, argumentując, że zawodniczka nie jest w dobrym stanie emocjonalnym i psychicznym. Tsimanskaya potwierdziła, że ​​wycofała się z delegacji, ponieważ na Instagramie mówiła o zaniedbaniu swoich trenerów. Wreszcie 2 sierpnia Polska przyznała wizę humanitarną sportowcowi, który powiedział, że obawia się o swoje bezpieczeństwo.

  • Łapacz bandytów brał udział w śmiertelnym wypadku

Wczesnym rankiem 2 listopada w Nevadzie Henry Roggs III miał wypadek samochodowy, w którym zginęła osoba i zostanie oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu. Dzień później bandyci ogłosili, że odbiorca nie jest już częścią organizacji.

Przeczytaj całą notatkę tutaj:

  • Odważny zawodnik aresztowany za przemoc domową

Dominikanin Marcel Ozuna z Atlanty Braves został aresztowany 29 maja i oskarżony o pobicie i przemoc domową. Policja powiedziała, że ​​widzieli, jak Ozuna chwyta żonę za szyję i rzuca ją o ścianę, a także uderza ją plastrem zranionej lewej ręki. Ostatecznie Al-Bustani został zwolniony z więzienia po zapłaceniu 20 000 dolarów.

  • Używanie rasistowskiego języka przez trenera NFL kosztuje dużo

12 października Jon Gruden zrezygnował z funkcji głównego trenera Las Vegas Raiders po opublikowaniu e-maili zawierających rasistowski i homofobiczny język, wysłanych w 2011 roku. „Przepraszam, nigdy nie chciałem nikogo skrzywdzić” – powiedział trener w liście pożegnalnym.

  • Wyrzucają mundur do kosza i się denerwują

Wiele oburzenia wśród sportowców, liderów i fanów spowodowało przypadek meksykańskich graczy w softball, którzy wyrzucili swoje mundury do koszy na śmieci w wiosce olimpijskiej w Tokio 2021. Kane stwierdził, że większość olimpijskich członków meksykańskiej drużyny urodziła się i mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale od meksykańskich rodziców.

smp

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *