Siedmiu nastolatków zachorowało na infekcję serca po drugiej dawce szczepionki COVID

Na zdjęciu pielęgniarka podająca 13-letniemu Nicholasowi Milesowi zastrzyk szczepionki firmy Pfizer.  Niedawne badanie wykazało, że siedmiu chłopców w wieku od 14 do 19 lat zachorowało na serce po drugiej szczepionce COVID (zdjęcie pliku)

Badanie ujawniło, że siedmiu nastoletnich chłopców w Stanach Zjednoczonych rozwinęło infekcję serca po drugiej dawce szczepionki Covid i zostało hospitalizowanych.

  • Badanie siedmiu amerykańskich nastolatków w kilku stanach wykazało, że po drugiej szczepionce COVID rozwinęła się u nich infekcja serca
  • Chłopcy biorący udział w badaniu, w wieku od 14 do 19 lat, rozwinęli ból w klatce piersiowej w ciągu kilku dni po drugiej dawce Pfizera.
  • Żaden z chłopców nie był w stanie krytycznym i został odesłany do domu ze szpitala w ciągu dwóch do sześciu dni
  • Badanie ma miejsce, gdy izraelskie Ministerstwo Zdrowia, Europejska Agencja Leków, Ministerstwo Obrony i CDC badają możliwy związek
  • Zapalenie mięśnia sercowego, powszechnie znane jako zapalenie mięśnia sercowego, może być skutkiem ubocznym różnych wirusów

Władze ds. zdrowia próbują ustalić, czy zapalenie serca, które może wystąpić w wyniku wielu różnych infekcji, może być również rzadkim efektem ubocznym u nastolatków i młodych dorosłych po drugiej dawce szczepionki COVID-19.

Artykuł o siedmiu amerykańskich nastolatkach w kilku stanach, opublikowany w Internecie w piątek w Pediatrics, jest jednym z najnowszych doniesień o młodych mężczyznach rozwijających zapalenie serca po drugim szczepieniu COVID-19, chociaż nie udowodniono związku ze szczepionką.

Chłopcy biorący udział w badaniu, w wieku od 14 do 19 lat, otrzymali zastrzyki Pfizera w kwietniu lub maju i w ciągu kilku dni pojawił się ból w klatce piersiowej. Badania obrazowe serca wykazały rodzaj zapalenia mięśnia sercowego zwanego zapaleniem mięśnia sercowego.

Żaden z nich nie był w stanie krytycznym i wszyscy byli na tyle zdrowi, że po dwóch do sześciu dniach pobytu w szpitalu można było je odesłać do domu. Według dr Priti Jagi, specjalisty chorób zakaźnych z Emory University, który jest współautorem raportu, wszyscy „robią bardzo dobrą robotę”.

Powiedziała, że ​​konieczna jest dalsza obserwacja, aby ustalić, jak wypada siedem, ale możliwe, że zmiany w sercu były tymczasowe.

Na zdjęciu pielęgniarka podająca 13-letniemu Nicholasowi Milesowi zastrzyk szczepionki firmy Pfizer. Niedawne badanie wykazało, że siedmiu chłopców w wieku od 14 do 19 lat zachorowało na serce po drugiej szczepionce COVID (zdjęcie pliku)

Tylko jeden z siedmiu chłopców w raporcie pediatrycznym miał dowody na możliwą wcześniejszą infekcję COVID-19, a lekarze zdecydowali, że żaden z nich nie miał rzadkiego stanu zapalnego związanego z koronawirusem.

Przypadki odzwierciedlają doniesienia z Izraela o młodych mężczyznach, u których zdiagnozowano po otrzymaniu dawek od firmy Pfizer.

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia to koniec 1 czerwca u jednego na 3000 do jednego na 6000 mężczyzn w wieku od 16 do 24 lat, którzy otrzymali szczepionkę, rozwinęła się rzadka choroba.

Izraelscy urzędnicy ds. zdrowia po raz pierwszy wspomnieli o tym problemie w kwietniu, kiedy zgłosili ponad 60 przypadków.

Liczba zakażeń COVID spadła od czasu opracowania szczepionek COVID

Liczba zakażeń COVID spadła od czasu opracowania szczepionek COVID

Mniej więcej w tym samym czasie Ministerstwo Obrony zaczęło śledzić 14 przypadków, a urzędnicy Europejskiej Agencji Leków poinformowali 28 maja, że ​​otrzymali 107 zgłoszeń zapalenia mięśnia sercowego po szczepionce Pfizera. To odpowiednik młodego mężczyzny, który zapada na rzadką chorobę serca w 175 000 dawek.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom również powiadomiły w zeszłym miesiącu lekarzy, że monitorują niewielką liczbę zgłoszeń zapalenia serca u nastolatków i młodych dorosłych po szczepionce mRNA, takiej jak firmy Pfizer i Moderna.

CDC nie ustaliła, czy istnieje prawdziwy związek ze strzałami, i nadal wzywa wszystkich w wieku 12 lat i starszych do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, który jest znacznie bardziej niebezpieczny niż szczepionka.

Szczepionka Pfizer jest dostępna dla dzieci w wieku 12 lat; Moderna shot pozostaje bezpłatny tylko dla dorosłych.

Ten rodzaj zapalenia serca może być spowodowany różnymi infekcjami, w tym atakiem COVID-19, a także niektórymi lekami – i pojawiły się rzadkie doniesienia o śledzeniu innych rodzajów szczepionek.

Władze będą musiały wydedukować, czy przypadki po szczepieniu COVID-19 występują częściej niż oczekiwany „wskaźnik tła”.

Obecnie CDC twierdzi, że większość pacjentów to mężczyźni, zgłaszali objawy po drugiej dawce, a ich objawy szybko się poprawiły.

„Myślę, że jesteśmy w okresie oczekiwania, w którym musimy dowiedzieć się, czy jest to przyczyna i skutek, czy nie” – powiedział John Grabenstein z Immunization Alliance, były dyrektor programu szczepień Departamentu Obrony.

Artykuł redakcyjny Pediatrics zauważył, że wśród amerykańskich dzieci poniżej 18 roku życia odnotowano ponad 4 miliony przypadków COVID-19, ponad 15 000 hospitalizacji i co najmniej 300 zgonów.

Powiedziała, że ​​przypadki carditis wymagają dalszych badań, ale dodała, że ​​„korzyści ze szczepienia przeciwko tej śmiertelnej i szybko zakaźnej chorobie znacznie przewyższają potencjalne ryzyko”.

Reklamy

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *