Siły amerykańskie i polskie trenują na czołgach M1 Abrams

Siły amerykańskie i polskie trenują na czołgach M1 Abrams

W dniach 29-31 stycznia 1. batalion 35. pułku pancernego Armii Stanów Zjednoczonych (1-35 AR) i 1. batalion czołgów 1. pułku pancernego Polskich Sił Lądowych wspólnie ćwiczyły ze swoimi czołgami w ćwiczeniu M1 Abrams. Bezpośredni ogień połączonych broni (CALFEX) na terenie gminy Nowa Dęba.

Ćwiczenia kładły nacisk na interoperacyjność pomiędzy amerykańskimi i polskimi siłami zbrojnymi i wzywały do ​​przeprowadzenia ćwiczeń mających na celu poświadczenie ich zdolności bojowych i wzmocnienie zbiorowej siły sojuszu. Po tej operacji zakończył się cykl szkoleniowy 1-35 AR na europejskim teatrze działań.

Wśród innych działań przeprowadzonych podczas Calfex można wyróżnić zaawansowane testy artyleryjskie, testy artyleryjskie, ćwiczenia ostrego ognia brygady i ostrego ognia broni połączonej na poziomie batalionu.

W tym kontekście sierżant Seneca Bush, podoficer załogi czołgu przydzielony do 1-35 AR, powiedział: „Sukces tych ćwiczeń polega nie tylko na udowodnieniu, że jesteśmy gotowi do misji (…), ale także na zapewnieniu, że w czasie konfliktu potrafimy komunikować się z naszymi polskimi sojusznikami”.

Ćwiczenia niosą ze sobą przesłanie wykraczające poza podjęte działania na rzecz bezpieczeństwa zbiorowego wśród państw członkowskich Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Ćwiczenia te mają na celu wzmocnienie wielonarodowego zespołu i zwiększenie interoperacyjności pomiędzy sojusznikami.

W związku z powyższym podpułkownik William Baker, dowódca 1. Batalionu 35. Dywizji Pancernej wyjaśnił: „Często myślimy o NATO w kategoriach negocjacji dyplomatycznych i bezpieczeństwa na wysokim szczeblu (…) Dla nas prawdziwe jest to, że mamy polską jednostkę, którą codziennie szkolimy (…) Byliśmy razem. Dzień na polu bitwy i noc. Tym właśnie jest dla nas NATO. ”.

Zdjęcia: Spc. Trevora Johnsona.

Może Cię zainteresować: Zawieszając kontrakt z Drakkenem, Holandia przekaże Ukrainie sześć kolejnych myśliwców F-16

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *