Skała kosmiczna, która uderzyła w Marsa, ujawniła niespodziankę

Skała kosmiczna, która uderzyła w Marsa, ujawniła niespodziankę

Wersja tej historii pojawiła się w Biuletynie Naukowym Teorii Cudów w CNN. Aby otrzymać go w swojej skrzynce odbiorczej, Zapisz się za darmo tutaj.CNN

Nigdy nie zapomnisz swojej pierwszej misji na Marsa.

Kiedy statek kosmiczny NASA Insight przybył na Czerwoną Planetę 26 listopada 2018 roku, po raz pierwszy omówiłem lądowanie statku kosmicznego na Marsie. The Sonda robota wykonała pełne gracji, baletowe lądowanie na powierzchni Marsa.

Chwilę później nie podoba jej się „alert” i zdjęcie miejsca lądowania w centrum kontroli misji, jakby chciała powiedzieć: „Ja to zrobiłem!” Kiedy zespół InSight udał się na wiwat w Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Kalifornii, tańczyłem z nimi tysiące mil przy moim biurku.

Misja dokonała niesamowitych odkryć na temat Trzęsienia ziemi na czerwonej planecie A Jakie może być serce Marsa?.

ale Misja InSight dobiega końca, ponieważ panele słoneczne są zasłonięte kurzem. W ciągu kilku tygodni sonda nie będzie w stanie wysłać sygnału dźwiękowego Aby pokazać, że już jest w porządku.

Zanim pożegnasz się ze statkiem kosmicznym, czeka Cię jeszcze kilka niespodzianek.

Kiedy Mars zatonął pod stopami InSight 24 grudnia, naukowcy NASA myśleli, że to tylko kolejne trzęsienie ziemi.

Trzęsienie o sile 4 było w rzeczywistości spowodowane przez Kosmiczna skała uderza w powierzchnię Marsa Dwa tysiące mil stąd.

Meteor zostawił duży krater na czerwonej planecie, odsłaniając lśniące kawałki lodu w zupełnie nieoczekiwanym miejscu – w pobliżu ciepłego marsjańskiego równika.

W międzyczasie naukowcy przetestowali mikroba o nazwie „Conan the Bacterium” w warunkach podobnych do Marsa. The Zdolność organizmu do wytrzymania trudnych warunków Doprowadziło to naukowców do przekonania, że ​​starożytne życie mikrobiologiczne może spać głęboko pod powierzchnią Marsa.

Ludzie nie są jedynymi stworzeniami, które dłubią w nosie.

Po raz pierwszy udokumentowano, że aye-aye, niezwykły gatunek lemura, zapuszcza korzenie w nosie, a następnie oblizuje palec.

Inne niż ludzkie Naczelne również pobierają próbkę swojego śluzu – ale niesamowicie długi środkowy palec stworzenia oznacza, że ​​może sięgnąć aż do gardła, Jak pokazano na TK wykonanym przez naukowców.

Lokalne legendy kojarzą dużą liczbę nocnych ziół z proroctwami śmierci na rodzimym Madagaskarze. Naukowcy mają jednak nadzieję, że ludzie dostrzegą wartość ratowania tego niezrozumianego i krytycznie zagrożonego stworzenia.

Pingwiny cesarskie żyją na Półwyspie Antarktycznym w wielu koloniach.

Pingwiny cesarskie mogą królować na Antarktydzie, ale ten kultowy gatunek jest zagrożony wyginięciem z powodu kryzysu klimatycznego.

Gazy cieplarniane i emisje dwutlenku węgla ogrzewają ziemię, Pływający świat topi się na Oceanie Południowym, który te ptaki morskie nazywają domem. lód morski on jest Tam, gdzie rozmnażają się i wychowują pisklęta, są chronione przed drapieżnikami i paszą.

Kiedy lód morski znika, każdy cesarz Kolonie pingwinów mogą zniknąć.

Nielotne ptaki morskie są obecnie wymienione jako zagrożone przez US Fish and Wildlife Service. Oznacza to, że otrzymają nową ochronę na mocy ustawy o zagrożonych gatunkach.

archeolodzy morscy W końcu odnaleziono nieuchwytny wrak z XVII wieku W Szwecji.

Naukowcy odkryli pluton, jeden z czterech okrętów wojennych zbudowanych na rozkaz króla Gustawa Adolfa w 1625 roku. Statek był siostrzanym statkiem statku Wazów, który wywrócił się podczas dziewiczego rejsu i jest wystawiony w Muzeum Sztokholmskim.

plet serwowany w Europie Wojna trzydziestoletnia została celowo zatopiona w 1659 roku po tym, jak uznano ją za niezdatną do żeglugi. Naukowcy planują teraz wykonać trójwymiarowy obraz wraku, który leży na dnie morza.

Nowe zdjęcie z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba pokazuje Filary Stworzenia w średniej podczerwieni.

W zeszłym tygodniu pokazano Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Wspaniały widok na obszar gwiazdotwórczy zwany Filarami Stworzenia.

a Nowe zdjęcie tej samej cechy, wykonane w średniej podczerwieni, pokazuje przyciemnione podbrzusze Ze zwykłego eterycznego spektaklu, w którym kurz tonie w świetle gwiazd. Tylko kilka czerwonych gwiazd przebijało się przez ciemność.

Wysokie filary przypominają plątaninę upiornych kształtów, które przedzierają się przez kosmos. Z Halloween tuż za rogiem, byłoby to odpowiednie przedstawienie „Nawiedzonego przez ogrów lasu jazu” Edgara Allana Poe z „Ulalume” Edgara Allana Poe.

Ponadto Webb wypatrzył odległą niespodziankę, która może być Starożytne połączenie dwóch galaktyk We wczesnych dniach wszechświata. Planetolodzy wprowadzeni Niesamowite odkrycie dotyczące egzoplanet Poszukiwanie światów nadających się do zamieszkania może się zawęzić.

Sprawdź te ciekawe historie:

– Tajemnicze pole w Hengduan w Chinach góry on jest Wypełniony dziesiątkami gatunków rododendronów. Zamiast konkurować ze sobą, ewoluowali, aby żyć w harmonii. (dodaj piątek link)

Emerytowany astronauta Scott Kelly jest członkiem nowego zespołu ekspertów Zanurz się głębiej w sekrety niezidentyfikowanych obiektów latających. Długo oczekiwane badanie NASA rozpoczęło się w poniedziałek.

– Dowiedz się o wspaniałych dodatkach do Drzewa Życia. Po latach wysiłków naukowcy odkryli Sześć nowych gatunków żab deszczowych na wschodnich zboczach Andów Ekwadorskich.

Chcesz zmniejszyć swoją rolę w kryzysie klimatycznym i zmniejszyć niepokój o środowisko? zapisać się na CNN’s Life, But Greener Limitowana seria biuletynów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *