Słodkie życie młodzieży z Hiszpanią: „Wcześniej weterani sprawiali, że czułeś się gorszy”

Słodkie życie młodzieży z Hiszpanią: „Wcześniej weterani sprawiali, że czułeś się gorszy”

zaktualizowane

W Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej drużyna błyszczy, aby przystosować nowych graczy. Paul Valera był na wakacjach i 24 godziny później strzelił dwa gole przeciwko Polsce. „Teraz chłopaki oddają dowcipy, zanim to się stanie”, wyjaśnia Joan Callas, jeden z trzech pozostałych mistrzów świata.

Valera, w meczu towarzyskim w zeszłym roku.RFEBM/JL RecioRFEBM

w niedzielę Paweł Walera Był w Londynie na wakacjach ze swoim partnerem i zaledwie 24 godziny później, w ten poniedziałek, pilnie wezwany, zadebiutował w Pucharze Świata z Hiszpanią. Nigdy nie był na żadnym dużym turnieju, nie miał czasu trenować z reprezentacją, a mimo to strzelił dwa gole w trzy minuty przeciwko Polsce. Czy jest fenomenem, wyjątkowym talentem czy cudem? Nie, to bezczynność tego zespołu. Adaptacja zamieniona w sztukę. W ostatnich latach dwóch lub trzech młodych zawodników pojawiało się na każdym turnieju i wszyscy spisali się od czasu ich przybycia: jeśli grają na tym mundialu, to Valera lub Danny’ego Fernandeza, W innym europejskim były Augustyn jest żonatyI Iana Tarvety s Cauldy Odriozola I na igrzyskach olimpijskich w Tokio Miguel Sanchez Megaln. Młodzi unikają presji, by dać odpocząć zawodnikom Ral EntrerriosI Julian Aguinagalde Jeśli chodzi o Ferran Moros To wymaga wyjaśnienia: na czym polega sztuczka? Być może najlepsze pokolenie w historii Hiszpanii jest również najpiękniejsze.

Aby pokazać, co to wyjaśnia Joanna Callas W rozmowie ze światem. Potrzebujemy młodych ludzi, aby nie czuli presji, aby grali tak, jak potrafią, aby czuli się komfortowo. Dużo z nimi rozmawiamy, żeby dowiedzieć się, czego potrzebują, w co wątpią… Ułatwiamy im integrację, a później, żeby poczuli się ważni – mówi środkowy obrońca, jeden z trzech reprezentantów Hiszpania. Zdobył mistrzostwo świata w 2013 roku. Z L, Jadena Guardioli s Jorge Makedajeszcze dwóch uroczych facetów: mamy bardzo zdrową grupę, dobrych ludzi.

Jeszcze kilka lat temu dynamika wejścia nowego zawodnika do hiszpańskiej piłki ręcznej iw każdej drużynie wymagała pewnej uległości, serii obelg, które osłabiały ducha najmłodszych; Obecnie trendem jest witanie nowicjuszy w inny sposób, jako przyjaciół, którzy potrzebują pomocnej dłoni. To oczywiście pomaga. Wcześniej weterani byli kimś więcej niż łajdakami. Musiałem z tym cierpieć, bo wcale nie było mi wygodnie. Było wiele rzeczy, takich jak naprawdę wstrętne strzały w praktyce, które sprawiały, że czułeś się gorszy, zawstydzony. Teraz jest zupełnie inaczej, powiem nawet, że jest odwrotnie. Młodzi żartują i nie mają do nas ani trochę szacunku – przyznaje Callas, który potwierdza jeszcze jeden powód integracji nowicjuszy: pracę trenera, Jordi Ribera.

„Kiedy się nie pojawiłem, naprawdę czułem się zaangażowany”.

Jeśli inni trenerzy umniejszają wysiłki złotego pokolenia, Ribera od samego początku starał się włączyć nowe twarze do tego cyklu olimpijskiego aż do następnego. W każdym sparingu, w każdym skupieniu były nowości i teraz to widać. Agustin Casado również podsumowuje to w tym artykule: Ten sztab szkoleniowy zawsze ciężko pracował z zawodnikami, których możemy sprowadzić. Wcześniej, kiedy to nie przychodziło, już czułem się zaangażowany, czułem się w środku. Ci pracownicy sprawiają, że zmiana pokoleniowa jest tak bolesna, jak to tylko możliwe.

W piątek wszyscy, weterani i juniorzy, muszą zaserwować najlepszą piłkę ręczną w meczu pucharowym. Jeśli Hiszpania pokona Słowenię (15:30, TDP), awansuje do ćwierćfinału. Jeśli Hiszpania przegra, Francja musi zostać pokonana w niedzielę, aby przejść przez przełęcz, co jest skomplikowaną drogą. W tym korpusie selekcjoner znajdzie rywala jako lustro, zespół grający w tym samym generatywnym stylu, który w dodatku ma też cięższą młodzież. Wraz z weteranami m.in Dean Bomback Jeśli chodzi o Gore Dolenićdawniej z Barcelony, oddział strzelców m.in Alex Flachzwolenników takich Stefan Żabić A ekstremiści lubią Blaz śmieci. Dla wielu Hiszpanów spotkanie z nimi będzie pierwszym wielkim testem w karierze. Są chętni, aby to zrobić.

standardowo

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *