Słodko-gorzki pierwszy dzień w Hiszpanii w Eugene

pierwszy dzień Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Odbywający się w Eugene (Oregon, USA) hiszpańska drużyna dotarła do finału w marszu na 20 km, Alvaro Martin, który zajął siódme miejsce, a także dwa kolejne w biegu na 3000 przeszkód z Danielem Arsem i Sebastianem Martosem.

Rajd, w którym hiszpańska delegacja mocno liczyła na medal, pozostawił na 20 kilometrach słodko-gorzki posmak.

W kategorii męskiej Alvaro Martin, czwarty na Igrzyskach w Tokio, podpisał kontrakt z siódmym, co dało mu ostatnie miejsce. Extremaduran miał dobry wyścig, ale po 15 km, w kluczowym momencie, miał problemy z dotrzymaniem kroku Toshikazu Yamanishiemu i rodakowi Koke Ikeda, którzy dzielili pierwszą dwójkę, nie mogąc walczyć o brąz ze Szwedem Perseusem Karlstromem, trzecim i Kenijczykiem Samuelem Kiriri Gathemba czwarty.

Odrzucenie medali było wkrótce Alberto Amizquachociaż człowiek z Granady wspinał się po środku wyścigu, aż do mety na dziewiątym miejscu, był o siedem miejsc lepszy niż Diego Garcia CarreraKtóry zajął 16 miejsce, poprawiając się do 35. miejsca w Pucharze Świata Doha 2019, ale spadł na 13 miejsce w Londynie 2017.

W kategorii chodu na 20 km kobiet Maria Perez nie miała swojego dnia. Kobieta przyjechała z Granady, która zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy 2018, ósme w Pucharze Świata w Doha 2019 i czwarte na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021, i miała ochotę walczyć o medale, ale szybko opuściła wyścig bez opcji. Po siedmiu kilometrach zobaczył trzecie ostrzeżenie i musiał zatrzymać się na dwie minuty w dół korytarza Za karę zabroniłem jej trzymania medalu. Wkrótce, na 14 kilometrze, otrzymał czwarte ostrzeżenie o nieprawidłowej jeździe i Został wykluczony.

Na 3000 metrów przez płotki Jenins Sebastian Martospięciokrotny mistrz Hiszpanii i Burgos Daniel Mabel, aktualny Czempion Krajowy, dotarł do finału po ukończeniu zawodów eliminacyjnych dla obu z nich na piątym miejscu. W pierwszej serii Martos chciał rozpocząć szybki sprint i objął prowadzenie na pierwszym okrążeniu. Hiszpan utrzymał tempo w kluczowym momencie, na 800 m przed końcem i zajął piąte miejsce z 8:18,94, podobnie jak Danny Archie z Burgos, który zatrzymał zegar o 8:21.06 w trzecim wyścigu kwalifikacyjnym. Arce znalazł nagrodę za swoją zuchwałość, a przede wszystkim umiejętność cierpienia, ponieważ na ostatnim okrążeniu był widziany na limicie, gdy miał sześć lat i był w stanie zapewnić sobie pozycję po faulu Tunezyjczyka Mohameda Amine Jhinaoui na ostatnim przeszkoda.

Jedynym Hiszpanem, który nie wszedł do finału był Wiktor Ruiz, który spotkał się na polu etiopskiego Lamechy Girmy, który zdobył władzę. Runner of Utiel zakończył swoją jedenastą serię wynikiem 8:33,42.

Dzisiaj nie był dobry dzień dla delegacji hiszpańskiej. Barcelona Wycieczka po LaurzeRekordzista kraju zajęła 11. miejsce z 68,68 metrami, daleko od 72, które ustanowiła rekordem Hiszpanii miesiąc temu na spotkaniu w Madrycie w Vallehermoso. Jednak ta ocena była niewystarczająca, aby utrzymać obniżkę dla ostatniego wpisu na 73,50.

Javier CienfuegosMistrz Hiszpanii w młotach został wyeliminowany 12 razy w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej. W pierwszym wyciągu zrobił 73,16, w drugim utrzymał 72,43, a w trzecim mimo poprawy rzucił do 74,25, a 42 cm pozostało na dystansie mniejszym niż cięcie wykonane przez Amerykanina Alexa Younga z 74,67 . Zawodnik z Estremadury pod okiem Antonio Fuentesa nie będzie mógł bez tego wykluczenia z równania wyniku ostatniego Pucharu Świata w 2019 roku w Doha, kiedy zajął siódme miejsce z wynikiem 76,57.

w pchnięciu kulą Betlejem Twemel Zajęła 21. miejsce z najlepszym rzutem 17,48 m, z 18,57 dla Szwedki Axeliny Johansson, 12. i ostatnia rozstawiona w finale.

Na właściwej ścieżce Hiszpańska sztafeta mieszana 4×400, w skład którego wchodzili Kanał Iñaki, Sara Gallego, Oscar Husillos i Eva Santidrián, nie mogli wejść do finału. Hiszpańska drużyna znalazła się w swojej grupie z Niemcami, Jamajką, Irlandią, Brazylią, Bahamami i Dominikaną oraz wicemistrzem olimpijskim w Tokio.

W pierwszej sztafecie Hiszpania była na czwartej pozycji, w drugiej Sara Gallego przekazała pałeczkę Oscarowi Husillosowi na drugiej, a przed ostatnim okrążeniem na trzecim miejscu wystartowała Eva Santdrián. Dobry wyścig stworzony przez Hiszpanów pozwolił im marzyć o wejściu do finału, ale z czasem 3:16:14 byli o krok bliżej spełnienia marzenia. Nigerię zaznaczyła granica 3:14.59. Dominikana wygrała wyścig w swojej grupie, zatrzymując czas na 3:13,22, czyli o ponad sekundę krótszy od najlepszego czasu w obu seriach, wyznaczonego przez Stany Zjednoczone z przełożeniem 3:11,75.

Osiem krajów, które będą walczyć o medale sztafety mieszanej 4×400 to Stany Zjednoczone, Holandia, Dominikana, Polska, Irlandia, Włochy, Jamajka i Nigeria.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.